ARSLAN, PROJELERİNİ AÇIKLADI

CHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Ali Arslan, planladığı projelerini açıkladı. Projelerinin sadece bir kısmını kamuoyuna duyuran Arslan, Çağın gerisinde değil önünde olan bir belediye düşünüyorum şeklinde konuştu.

ARSLAN, PROJELERİNİ AÇIKLADI

CHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Ali Arslan, ilçe için hazırladığı projelerini tanıttı. Arslan, Birçok partilinin bulunduğu “Yunusemre İlçesine Ses getiriyoruz” isimli sunumunda şöyle konuştu. “Öyle bir Yunusemre düşünüyorum ki; Kendi kendini yöneten , demokratik ve katılımcı ,temel sorunları toplumun tüm katmanlarının uzlaşması ile çözen ,şeffaf ,hesap vermeye ve demokratik denetime açık gücünü halktan alan bir yönetim.  Sosyal ve kültürel değerler üreten , bilimi geliştiren ve bilime dayanan, tüm yaşamsal faaliyetlerin paylaşıldığı, demokratik örgütlenmeleri esas alan.; engelliler , kadınlar,gençler yoksullar , köylüler , işçiler , temiz havaya ve suya  ulaşamayan tüm Yunusemreliler için  çalışan bir yerel yönetim düşünüyorum. Hizmetleri en hızlı , ekonomik ,etkin ,verimli, zamanında ve yeterli biçimde  üreterek sunabilecek , kurumsal yapılaşmanın sağlandığı , Kendisini sürekli yenileyip , geliştiren. Bilgi ve iletişim teknojilerinden en geniş şekilde yararlanan mekanizmaları oluşturan , çağın gerisinde değil önünde olan bir  belediye düşünüyorum. Kimseyi dışlamadan, farklı siyasal anlayışların kendini ifade etmesinin sağlandığı bir yerel yönetim düşünüyorum, Dayanışmacı , farklılıklara saygılı ,doğal yaşamı koruyan ve geliştiren , hesap veren , ekonomik ve kaliteli hizmet sunan bir belediye düşünüyorum. Hemşehrilerimize  karşı  açık ve dürüst olacak ,kent uzlaşma kurulları oluşturacak ,Yunusemre İlçesini Kültür ve Sanatın başkenti haline getirecek  bir belediye düşünüyorum,

Düşündüklerini gerçekleştirmek isteyen bir belediye Başkanı adayı olarak; Yunusemre İlçemiz Manisamızın ençok nufusa sahip ilçesi olmuştur.Ekonmik yöndende en büyük İlçesidir.Manisanın motor gücü Yunusemre olacaktır.Sanayisi ile ,Üniversitesi ile , tarım arazileri ile , sağlık tesisleri ile ekonomide,eğitimde ,sağlıkta ve tarımda dev bir kent yaratacağız.Bu dev kenti yaratırken Yunusemreyi Kültür ve sanatın başkenti yapacağız.İnsanlarımızın sosyal gereksinimlerinin karşılanması için şehri sosyal donatılarla donatacağız.Yaşlısına ,gencine , kadınına , engellisine sahip çıkan dost kapısı bir belediye yaratacağız” dedi.

Yunusemre’nin sanayi konusunda önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Arslan, Sanayi bölgesi uyuyan bir dev biz de bu devi uyandıracağız dedi.

Sanayi, eğitim, Sağlık alanlarında projeler açıklayan Arslan’ın projeleri şöyle;

1-KENTSEL GELİŞİM

2-ULAŞIM 

3-ÇEVRE TEMİZLİK        

4-KARAÇAY REKREASYON ALANI

5-TÜRKMEN KÖYÜ ŞELALESİ MESİRE ALANI

6-BOTANİK PARK

 7-KÜLTÜR VE DOĞAL YAŞAM PARKI

8-HOBİ BAHÇELERİ

9-ENGELSİZ ÇOCUK VE GENÇLİK PARKLARI

10-PORTATİF YÜZME HAVUZLARI

11-EVCİL HAYVAN PARKI

12-ÖZGÜRLÜK MEYDANI

13-ORGANİK ÜRÜNLER PAZARI

 14- GÜRLE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

15-MAHALLE SPOR TESİSLERİ

   SOSYAL YAŞAM PROJELERİ

 

16-YUNUSEMRE KART

 

17-TAZİYE EVLERİ

 

18-YAŞLILAR HİZMET MERKEZİ

 

19-EL EMEĞİ ,GÖZNURU, ALINTERİ PAZARI         

 

20-ENGELLİ SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

 

21-AŞEVİ

 

22-KADIN SIĞINMA VE BARINMA EVİ

 

23-SEMT KONAKLARI

 

24-BELEDİYE ÇOCUK KREŞLERİ

25-BELEDİYE DÜĞÜN SALONLARI

26-ENGELSİZ TAKSİ

KÜLTÜR TURİZM PROJELERİ

27-AİGAİ NİN RESTORASYONU

28-YOĞURTÇU KALESİ RESTORASYON PROJESİ

29-ÖRSELLİ

30-KARACAAHMET TÜRBE DÜZENLEMESİ

31-ANTİKA PAZARI

32-CUMHURİYET VE UYGARLIK KAPILARI

33-YUNUSEMRE KÜLTÜR MERKEZİ

34-SANAT TIRI

                        SOSYAL KULLANIM ALANLARI

35-KAPALI PAZAR YERİ

36-SOĞUK HAVA DEPOLAMA MERKEZİ

37-MODERN TAKSİ DURAKLARI

38-MODERN ULAŞIM DURAKLARI

39-ÖĞRENCİ YURTLARI

40-HASTA YAKINLARI KONUK EVİ

41-ÜRETİCİ PAZARI

42-GİYSİ VE GIDA BANKASI KURULACAKTIR

43-YARIŞMA YOLU İLE İLÇE AMBLEMİ OLUŞTURULACAK

44-Her  yıl düzenlenmek ve ciddi ödüller verilmek üzere  “Yunusemre emek-hizmet ödülü ,Yusuf Atılgan roman ödülü , İlhan Berk şiir ödülü” adıyla ödüllü seçim ve yarışmalar düzenlenecektir.

45-İlçe TECRÜBELİ Hemşeriler kurulu adıyla bir kurul oluşturulacaktır.

46-Yunusemre Kent Konseyi oluşturulacak,

47-Vatandaş karnesi yolu ile belediye hizmetlerinin yeterliliği ve kalitesi sorgulanacaktır.

48- İlçe kırsalında (Bayındır ilçeis,ödemiş-bademli ve urla-Bademler köylerini örnek alarak) tohum ,fide ve fidan üretimi konulu yeni ve özgün çalışmaların önü, belediye destek ve rehberliğinde açılacaktır.Gerektiğinde belediyece bizzat sektörün içine önder –eğitici olarak girilecek satış ve Pazar bulma aşamasında kardeş belediyelerin desteği üretici lehine sağlanacaktır.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.