Akıncılara Tarihi Müjde

Şehzadeler Belediyesi ekim ayı Belediye Meclis toplantısını Tarihi Bedesten ’de gerçekleştirdi.

Akıncılara Tarihi Müjde

Akıncılar mahallesinde uzun yıllardır vatandaşların şikâyetine neden olan tarihi metruk binanın kamulaştırılması kararı oy birliği ile alındı. Akıncılar ve çevre mahallelerin uzun yıllardır kanayan yarası olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Tarihi binayı aslına uygun olarak restore ederek Akıncılar mahallemize ve Şehzadelerimize yepyeni bir sosyal tesis kazandırmış olacağız” dedi.

 Şehzadeler Belediyesi Ekim ayı Belediye meclis toplantısı Tarihi Bedesten Nikâh salonunda yapıldı. Toplantıda 16 madde görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısından Akıncılar, İbrahim Çelebi ve Mimar Sinan mahallelerini ilgilendiren önemli bir oy birliği ile kabul edildi. Akıncılar mahallesinde uzun yıllardır atıl halde bulunana tarihi metruk binanın kamulaştırılması konusunda mülk sahipleri ile anlaşmaya varıldığının müjdesini veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik  “Akıncılar mahallesinde uzun yıllardır metruk halde duran bir bina vardır. Civar mahallelerde oturan vatandaşlarımızın bu bina ile ilgili bizlere sürekli hem güvenlik ile ilgili hem de çevre sağlı ile ilgili şikâyetleri oldu. Bizde uzun yıllardır bölgedeki mahallelilerin büyük sorunu olan bu metruk binanın yeniden düzenlenmesi için kararlı bir tutum sergiledik. Binanın hak sahipleri ile bir anlaşmaya vardık.  Bu müjdemizi de halkımızı ile paylaşmış olalım. 1 milyon 80 bin TL kamulaştırma bedeli ile hak sahipleriyle anlaşmaya vardık. Meclisimizden de bu kamulaştırma bedelinin İller Bankasından alına bilmesi için bir karar almamız gerekmektedir. Metruk halde olan söz konusu binayı da aslına uygun bir şekilde Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun onayına sunarak projelendirip restore edeceğiz. Çalışmalarımız bittikten sonra civar mahalle halkına hitap edecek olan güzel bir sosyal tesis alanını kazandırmış olacağız. Akıncılar, Mimar Sinan ve İbrahim Çelebi mahallesinde oturan vatandaşlarımız için bu güzel projemiz hayırlı olsun. Eski bir eseri restore edip aslına uygun bir şekilde Manisa’nın turizmine kazandırmış olacağız hem de o binada belediye hizmetlerimizi sunmuş olacağız. En önemlisi de uzun yıllardır o bölgede yaşayan vatandaşlarımız için büyük sorun haline gelmiş olan bir sorunu ortadan kaldırmış olacağız. Şehzadelerimize kazandıracağımız bu güzel projemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“BİZİM HİÇ KİMSEYE VERİLMİŞ BİR SÖZÜMÜZ YOKTUR”

Karaağaçlı mahallesinde bulunan Çamlık parkı ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisinin parkın isminin Alparslan Türkeş olarak kalması için verdiği önerge oy birliği ile kabul edilerek İdari komisyona havale edildi. Ahmet Bedevi mahallesindeki araç muayene istasyonun yanında bulunan bir iş yerinin ruhsata aykırı iş yaptığı ve konunun araştırılmasını içeren önerge ile ilgili ise karma komisyon kurulması kararlaştırıldı. Söz konusu iş yeri ile ilgili olarak basında sıkça haberler çıktığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Öncelikle bu araştırma komisyonu kurulması ile ilgili önerge veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Zaman zaman basında gündeme gelen bu konu beni de rahatsız eden bir konudur. Konuyla ilgili olarak defalarca ilgili arkadaşlarla görüştük. Şehzadeler Belediyesi tarafından söz konusu alanda verilmiş olan hiçbir tamir hane ruhsatı yoktur. Bu konular gündeme her geldiğinde gerekli kontroller yapıldı. Yasal hak olarak alınmış olan ruhsat dışında herhangi bir iş yapılıp yapılmadığı kontrol edildi. Ancak tekrar bir araştırma komisyonu kuralım ve bu komisyonumuz gidip gerekli incelemeleri yapsınlar ve hadise tam olarak açıklığa kavuşsun. Biz belediye olarak yasalar nispetinde ruhsat almak için müracaat edenlere ruhsatını vermek zorundayız. Söz konusu alanda da bildiğim kadarıyla lastik tamirciliği ile ilgili bir iş yeri ruhsatı var. Tarafımızdan tamirhane ruhsatı verilmemiş daha sonra da ruhsata uygun iş yapıp yapmadığı da defalarca kontrol edilmiştir. Bu konunun üzerine bütün parti guruplarının katılacağı bu araştırma komisyonu ile hep birlikte gidelim. Böyle bir komisyonu kuralım konun üzerine hep birlikte gidelim. Bizim hiç kimseye bir gebeliğimiz yoktur. Hiç kimseye verilmiş bir sözümüz yok, hak hukuk neyse o olsun bende herkesle birlikteyim ve bu noktada son derece de rahatım. Bu konunun araştırılması noktasında önerge veren meclis üyesi arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.