AKÇAY,"SÖZ VE YETKİ SADECE TÜRK MİLLETİ'NİNDİR"

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AKÇAY,

Cumhuriyet’in ilanına giden aşamalarda iktidara sahip olanların milli mücadelenin karşısında gösterdiği gaflet, dalâlet ve hatta hıyanetin aynısına bugün de şahit olunduğunu söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ Cumhuriyetin ilanının 90 ıncı yıldönümünün coşkusunu yaşadığımız bu günlerde AKP, BDP ve PKK’dan oluşan şeytan üçlüsünün Cumhuriyet’in ruhuna ve üniter devlet yapısına yönelik saldırılarını arttığına üzülerek şahit olmaktayız. Dün Cumhuriyet’in ilanına giden aşamalarda; iktidara sahip olanların milli mücadelenin karşısında gösterdiği gaflet, dalâlet ve hatta hıyanetin aynısına bugün de şahit olunmaktadır. Cumhuriyet’i yıkmak için güç birliği etmiş hainlerin talepleri sorumluluk mertebesinde bulunanlar tarafından bir bir yerine getirilmektedir.  Demokratikleşme ve özgürlük paravanı arkasına gizlenen mazileri şaibeli, amaçları karanlık ve niyetleri kötü olan bu şer ittifakı; Türk milleti ve Cumhuriyetiyle hesaplaşmak maksadıyla emel ve eylem birliği içinde sürekli faaliyet halindedir. Bu şer ittifakının nihai hedefinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu kimliği ve kuruluş ilkeleri olduğu artık gün gibi aşikârdır.” dedi.

AKP tarafından İmralı Canisinin tüm taleplerinin yerine getirildiğini söyleyen MHP’li Akçay, “ Açılım adı altındaki “ Yıkım ve ihanet Projesi” ile teröristlerle pazarlık masasına oturan AKP Hükümeti,  teröristlere her türlü tavizi vermiş, 3 üncü ve 4 üncü yargı paketi adıyla çıkardığı kanunlarla cezaevlerindeki PKK’lıları dışarı çıkarmıştır. İmralı Canisinin talepleri doğrultusunda Akil Adamlar Komisyonunu ve açılımla ilgili çalışmaları yürütmek için TBMM Araştırma Komisyonunu kurmuştur. PKK’nın güdümüne giren AKP Hükümeti, İmralı Canisi’nin tüm taleplerini yerine getirmektedir. Başbakan Erdoğan’ın demokratikleşme ve reform kılıfıyla Türk milletine pazarlamaya çalıştığı paket ile PKK’nın yıllardır beklediği hain isteklerinin önemli bir bölümünü karşılanmıştır.  Bu pakette Türk Milletinin beklentileri yoktur, TBMM iradesi yoktur, milletimizin beklentisi asla yer almamıştır. Erdoğan’ın Demokratikleşme Kılıfıyla Açıkladığı Paket, Başbakan Erdoğan İmralı Canisi ve BDP’lilerle yapılan görüşmeler sonrasında ve onların görüşleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu paketle birlikte bölücülük bir adım daha mesafe almış, özerklik, federasyon, konfederasyon ve bağımsız Kürdistan amacına biraz daha yaklaşılmıştır. “ dedi.

AKP’nin Milli Bayramların içini boşalttığını ve resmi bayramların toplu kutlanmasını engellediğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ AKP Hükümeti, Resmi Bayramların kutlanış şekliyle ilgili yönetmelikte değişiklik yaparak milli bayramların içini boşaltıp,  milli bayramların toplu kutlanması engellendiği için halkın milli bayramlara katılımı azalmıştır. Bunun neticesinde de milli bayramlar sönük geçmeye başlamıştır. AKP’nin milli kimliğe, milli gün ya da bayramlara yönelik saldırıları Türk milletinin varlığına ve birliğine yapılmış kara bir leke olarak tarihe geçecektir.  AKP’nin milli bayramlara yönelik yapılan bu karalama kampanyaları MHP’nin iktidarında son bulacak, verilen tahribatların hepsi neye mal olursa olsun düzeltilecektir.” dedi.  

MHP’li Akçay sözlerine şöyle devam etti: “ Bilinmelidir ki,  Türk milleti Cumhuriyet ruhuna ve üniter devlet yapısına yönelik saldırıların ve niyetlerin farkında olup bu tuzakları bozacak cesaret ve azme ziyadesiyle sahiptir. Bağımsızlığını, birlik ve beraberliğini her şeyin üzerinde tutarak bunun için büyük mücadeleler veren aziz milletimiz, ebediyen bu topraklarda hür yaşayacak, Türkiye Cumhuriyet’i ve bu kutlu emanet her daim dimdik ayakta kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını saygı ve minnetle yâd ediyorum. Vatan uğruna gözlerini kırpmadan kendilerini feda eden aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.” 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.