AKÇAY SERT KONUŞTU!

İnternete sınırla getiren yasa tasarısı üzerine TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “AKP Milletvekilleri Tayyip Erdoğan’dan korktuğu kadar Allah’tan korkarsa bu yolsuzluklar, bunca hukuksuzluklara “dur” diyebilir.” dedi.

AKÇAY SERT KONUŞTU!

Mhp manisa milletvekili erkan akçay, “ tayyip erdoğan’dan korktuğunuz kadar allah’tan korkarsanız bu yolsuzluklara, bunca hukuksuzluklara dur dersiniz.”

AKP Milletvekilleri ve yöneticilerinin Başbakan Erdoğan ile ilgili söylemlerini hatırlatan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ Başbakan Erdoğan için ““Allah’ın bütün sıfatlarını taşıyor.” diyen AKP Düzce milletvekili değil mi?  Başbakan Erdoğan için “Şükür namazı kılmak isteyenler kim?”  Başbakan Erdoğan için “İkinci peygamber” diyenler kim? “Başbakanımızın sünnetine göre” diyen kim? Bunlar AKP’nin milletvekilleri, il başkanı, il genel meclisi üyesi, Bakan yardımcısı değil mi? Bunu bir kişi söylerse AKP’yi bağlamaz. İki kişi söylerse bir şey olmaz. Ama alt alta toplarsanız on,onbeş tane arka arkaya toplarsanız hepinizi bağlar. Bunları söyleyenlerin birçoğu da ödüllendirildi, itiraz da etmediniz. Ben fetva makamı değilim, haşa; fetva makamı Diyanet İşleri Başkanlığıdır. Doğrusu, birkaç defa da sordum “Acaba, bu sözler üzerine Diyanet İşleri ne der?” diye. Tabii, bir ses filan da çıkmadı. Allah hiç kimseyi şirk konumuna düşürmesin.” Dedi.

İnternete sınırlama getiren kanun tasarısı üzerine TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ Bu getirilen İnternet düzenlemeleri, tamamen iktidar merkezli, Başbakanı ve etrafını korumaya yönelik, keyfî ve despot rejimi pekiştirecek ve korku imparatorluğunun aparatı olmaya müsait düzenlemelerdir; tehdit ve şantaj aleti olarak da kullanılabilecek düzenlemelerdir. Bir ülke kurum ver kurallarıyla yönetilir ve bu kuralların başında da anayasa gelir. Yasama, yargı ve yürütme de bu anayasa kurallarına tabidir. Başta başbakan olmak üzere hükümet anayasaya, kanunlara ve kurumların işleyiş düzenine uymak durumundadır. Fakat, AKP döneminde Türkiye bir kayıt dışı yönetim altındadır ve bu kayıt dışı yönetim faaliyetlerinin başında da Sayın Başbakan bulunmaktadır. Eskiden Abdülhamit sansür memurları vasıtasıyla sansürü uygulardı, sıkıyönetim, darbe dönemlerinde sansür memurları yapardı, şimdi bizzat Başbakanın kendisi sansür memuru gibi hareket ediyor, televizyonları, medyanın haber müdürlerini arayarak sansür uyguluyor. Anayasa’nın 28’inci maddesi “Basın hürdür, sansür edilemez.” diyor. Bütün iş ve eylemlerinizde Anayasa’yı rafa kaldırdınız, Anayasa’yı yok ediyorsunuz. “Ne günlere kaldık ey gazi hünkar...” diye başlayan Ziya Paşa’nın beytini doğrusu söylemek istemiyorum hakikaten ne günlere kaldık Ya Rabb’i.” Dedi.

Başbakan Erdoğan tarafından Habertürk kanalının aranarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin haberinin yayından kaldırılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP’li Akçay, “ 6 Haziran 2013 tarihinde Habertürk televizyonunun “Gezi olaylarıyla ilgili Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, Gül’ü sorumluluk almaya çağırdı” şeklinde altyazı geçmesiyle ilgili olarak Başbakan Erdoğan, altyazının kaldırılması için bizzat televizyonu Fas’tan arayarak talimat veriyor. Etrafındakilere ve diyaloglar şöyle gelişiyor: “Bunlar bir âlem, diğerleri bir âlem; böyle tek tek arayıp konuşacaksın.” Diyor. Yani Başbakan Türkiye- Fas ilişkilerini bırakmış, Türkiye’de medya, haberleri nasıl veriyor bunu inceliyor.

Başbakan Erdoğan ile Habertürk yöneticisi Mehmet Fatih Saraç arasındaki telefon görüşmesi şöyle gelişiyor: Tayyip Erdoğan ”Şimdi Bahçeli’nin bütün konuşmalarını, altta şimdi bant olarak ayrıca geçiyor.” Diyor.  Fatih Saraç “Anlaşılmıştır efendim, şimdi tamamdır.” diyor. Tayyip Erdoğan: “Sürekli olarak bu bantta Cumhurbaşkanının birinci görevi görüşmeler yapmak değil, bu görüşmelerin dışında bu durumu düzeltmektir.” Fatih Saraç “Anlaşılmıştır efendim.” diyor. Tayyip Erdoğan: “Ya anladım diyorsun da…” diye azarlıyor. “Ya anladım diyorsunuz da, işte, hayret ya böyle bir şey daha. Hâlâ bunlara ne gerek var.” diyor. Fatih Saraç “Emriniz olur efendim, anlaşılmıştır.” diyor. Tayyip Erdoğan “Hemen yapmanız gerekir.” diyor. Fatih Saraç “Şimdi yapıyorum efendim.” diyor. Başbakan Erdoğan sanki bu televizyonun patronu gibi hareket etmektedir. Başbakan Erdoğan ile Habertürk yöneticisi Mehmet Fatih Saraç arasında geçen bu telefon görüşmesi medeni bir ilişki değildir. Bu işçi-işveren ilişkisidir. Bu bir köle-efendi ilişkisidir.” Dedi.   

AKP Milletvekillerine seslenen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “  İktidar partisinin değerli milletvekilleri, eğer Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan korktuğunuz kadar Allah’tan korkarsanız bu yolsuzluklara, bunca hukuksuzluklara “Dur.” dersiniz. Ülkenin, milletin her türlü manevi, millî değerleri ayaklar altına alındı, küfürler edildi, hakaretler edildi bu kürsüden gıkınız çıkmadı. Ancak “Recep Tayyip Erdoğan” deyince hemen havaya zıplıyorsunuz. Bakın, işte, değerli arkadaşlar, apseye böyle dokunulur. Apse olmuşsunuz, apse var, dokununca zıplıyorsunuz.” dedi. 

AKP Milletvekilleri ve yöneticilerinin Başbakan Erdoğan ile ilgili söylemlerini hatırlatan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ Başbakan Erdoğan için ““Allah’ın bütün sıfatlarını taşıyor.” diyen AKP Düzce milletvekili değil mi?  Başbakan Erdoğan için “Şükür namazı kılmak isteyenler kim?”  Başbakan Erdoğan için “İkinci peygamber” diyenler kim? “Başbakanımızın sünnetine göre” diyen kim? Bunlar AKP’nin milletvekilleri, il başkanı, il genel meclisi üyesi, Bakan yardımcısı değil mi? Bunu bir kişi söylerse AKP’yi bağlamaz. İki kişi söylerse bir şey olmaz. Ama alt alta toplarsanız on,onbeş tane arka arkaya toplarsanız hepinizi bağlar. Bunları söyleyenlerin birçoğu da ödüllendirildi, itiraz da etmediniz. Ben fetva makamı değilim, haşa; fetva makamı Diyanet İşleri Başkanlığıdır. Doğrusu, birkaç defa da sordum “Acaba, bu sözler üzerine Diyanet İşleri ne der?” diye. Tabii, bir ses filan da çıkmadı. Allah hiç kimseyi şirk konumuna düşürmesin.” Dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.