AK PARTİLİ VEKİLLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E BOMBARDIMAN!

AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Şule Tunalı, parti yöneticileri ve milletvekillleri ile mahalle muhtarlarını düzenlediği kahvaltıda bir araya getirdi. Programda milletvekillerinin yaptığı konuşmalar arasında dikkat çeken en önemli başlıklardan biriyse Büyükşehir Belediyesi'ne karşı yöneltilen eleştiriler oldu.

AK PARTİLİ VEKİLLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E BOMBARDIMAN!

HABER:BERFİN ADICAN

AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Şule Tunalı, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesi parti yöneticileri ve milletvekilleri ile mahalle muhtarlarını kahvaltılı bir programda buluşturdu.

Manisa Öğretmenevi'nde düzenlenen kahvaltıya AK Parti Manisa Milletvekilleri Recai Berber, Hüseyin Tanrıverdi ve Uğur Aydemir, AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Fisun Kumbaracı, AK Parti İlçe Başkanları, AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Şule Tunalı, partililer ve mahalle muhtarları katıldı.

GÜNDEMİ BELİRLENEN DEĞİL, GÜNDEMİ BELİRLEYEN TÜRKİYE

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Şule Tunalı, "Başta ak kadınlar olmak üzere tüm AK Partililer olarak gittiğimiz her yerde yaptığımız icraatleri anlatıyoruz. 2015 seçimlerinde biz AK Parti iktidarı olarak ülkemizin istikrarı, ülkemizin devamı için hep birlikte durmak yok yola devam diyoruz. Vatandaşlarımızla iktidar arasında bir köprü oluşturan siz muhtarlara önemli görevler düşmektedir.Bu güne kadar yapılmış olan bütün hizmetleri anlatmak muhtarlarımızın da görevidir. Biz kadınlar, anneler, erkeklerimizle birlikte ülkemizin geleceği için bu güne kadar yapılmış olan bütün icraatlerimizi ve 12 yıl önce batık bir ülkeden Dünya devi olmuş bir Türkiye olduğumuzu herkese anlatmalıyız. Gündemi belirlenen Türkiye değil, gündemi belirleyen Türkiye olarak yolumuza devam edeceğiz." dedi.

YUNUSEMRE VE ŞEHZADELER'E TEŞEKKÜR

Konuşmasına Şehzadeler ve Yunusemre Belediyeleri'ne teşekkür ederek başlayan AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber, "7 Haziran seçimler dolayısıyla hepimiz Manisa'nın bir köşesinde yoğun çalışmalar yapıyoruz. Muhtarlarımızla her zaman birlikte oluyoruz. AK Parti yöneticilerimiz muhtarlarla birlikte çalışmalar yürütüyor. Bugün bir mahallemizin en ücra köşesinde bir sıkıntı olsa muhtarlarımızın, Belediye Başkanlarımızın ve milletvekili arkadaşlarımızın haberi var. Şehzadeler ve Yunusemre Belediye Başkanlarımızı tebrik ediyorum. Artık halkımız, muhtarlarımız, insanlarımız; derdinin çözüleceği yer olarak başkanlarımızı görüyor." şeklinde konuştu.

BERBER, "BÜYÜKŞEHİR BÜTÇEYİ ÇAR ÇUR EDİYOR"

AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Büyükşehir Belediyesi'nin kendisine ayrılan kaynağı çar çur ettiğini iddia ederek, "Bu güne kadar unutulmuş olan insanlarımızın medeni bir hayat yaşaması için ciddi kaynaklar ayırıyoruz. Artık köylerimizdeki vatandaşların şehir merkezindeymiş gibi bir hayat yaşaması için Büyükşehir Yasası'nı çıkardık. 30 tane Büyükşehir'imizde nüfusun yüzde 75'i yaşıyor. Buraya ayırdığımız kaynakları daha da arttırdık. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde bir yol kazası yaşadık. Şimdi aksayan yönlerin tamamı geçmişte yürüdüğü halde, ilçe Belediye Başkanları tarafından en iyi şekilde yapıldığı halde Büyükşehir'de bu durumun gerçekleşmediğini görüyoruz. Kendi görevi olan bir çok işi yapmayan Büyükşehir, kendisine ayrılan bütçesi orada burada, üstüne vazife olmayan yerlerde çar çur ediyor. AK Partili olan olmayan bütün belediyelerin bütçeleri aynı. Aynı bütçeyle nasıl oluyor da AK Belediyeler daha fazla icraat yapıyor? Biz her zaman söyledik, at binenin kılıç kuşananın. AK Partili belediyelerin farkı buradan geliyor. Gittiğimiz her yerde özellikle köy yolları Büyükşehir'in görevi olmasına rağmen yapılmıyor. Bize bu konularda ciddi şikayetler geliyor. Halk, parasının çar çur edildiğini anladığında mutlaka hesap sormuştur. Halk bu hesabı ertelemez, sandık geldiği gibi hesabını görür. Halkımız 7 Haziran'da bunların hesabını soracak." dedi.

BÜYÜKŞEHİR YAPMIYORSA BAKANLIK YAPACAK

Berber, Büyükşehir Belediyesi'nin yapmadığı çalışmaları Bakanlıklar üzerinden yürüteceklerini ifade ederek, "Büyükşehir tarafından yapılmayan projeleri Bakanlık tarafından yaptırmak bizim boynumuzun borcudur. Büyükşehir'in yapmadığı, ayrımcılık yaptığı alanlarda biz Bakanlıklarımızı ve Valiliklerimizi görevlendirip hizmetlerimizi hayata geçireceğiz. Muhtarlarımız bundan emin olsun. Biz 'Bir kere seçtiniz, 5 sene katlanacaksınız' diyerek yolumuza devam edemeyiz. Belediyeye yapmış yapmamış önemli değil, biz vatandaşların hizmetini aksatamayız. 7 Haziran seçimleri çok önemli. Biz halkımıza 7 Haziran'da bir yıl kaybettiği yerel yönetim gibi bir pişmanlık yaşatmayacağız." diye konuştu.

AYDEMİR, "MANİSA'DA HİZMETİN H'Sİ YOK"

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Manisa'nın Büyükşehir Yasası'ndan faydalanamadığını ifade ederek, "Siyasete başladığım günden itibaren muhtarlarımızla her zaman iletişimde olduk. 2003 yılından itibaren muhtarlarımızla birlikteyiz. Köyümüzde bir arkadaşımızın çeşmesi bozulsa muhtarlarımız yardıma koşardı. Biz köylerimizi adeta şehir gibi yapmaya başladık. Oyun parklarıyla, parke taşlarıyla bir köylerimize şehirleri andıran bir görüntü vermemize rağmen gelişen ve değişen Türkiye'de bunun yeterli olmadığını gördük. Bunun üzerine Büyükşehir Yasası'nı çıkardık. Manisa'nın Büyükşehir olmasına çok sevindik ve gittiğimiz her yerde bunu anlattık. Bugün geldiğimiz noktada muhtarlarımızın hepsi sıkıntıda. Bunları üzülerek dinliyoruz. Biz bu kanunu muhtarlarlarımız daha rahat etsin diye çıkardık. Bu yasa Türkiye geneline hitap eden bir yasa. Türkiye'de 30 Büyükşehir'in 18'i AK Partili. AK Partili olan şehirlerin ihya olduğunu görüyorsunuz. Manisa'ya baktığımızda hizmetin 'h'si görülemiyor. İnşallah bu arkadaşlarımız Büyükşehir Belediyesi yönetmeyi öğrenirler. Yasa aynı yasa ama uygulayıcıları farklı. Büyükşehir Yasası'ndan Manisa istifade edemiyor." dedi.

TANRIVERDİ, "BECERİKSİZLER"

AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve ekibinin beceriksiz olduğunu söyleyerek, "Seçimlere giden bu yolda yine birlikteliğimizi, dostluğumuzu ortaya koyuyoruz. AK Partimizin güzel bir sloganı var. Onlar konuşur, AK PArti yapar. 13 yıllık dönem içerisinde AK Parti'nin dik durulşunu gördük. 13 yıllık zaman dilimi içerisinde yapılanlara baktığımız zaman Türkiye'nin ileri gittiğini görüyoruz. Kültürel, ekonomik, sosyal, uluslarası boyutlarda çok çok ileri gittiğimizi görüyoruz. 13 yıl önceki Türkiye ile bu günkü Türkiye'yi kimse anlayamıyor. Yerel yönetimlerin en önemli ayağı da muhtarlardır. Manisamızı Büyükşehir yaptık. Her zaman övünerek söylüyorum. Manisa için Hüseyin Tanrıverdi ne yaptı diye sorarlarsa, Manisa'yı Büyükşehir Belediyesi yaptım. Ama maalesef beceriksiz bir yönet,imden kaynaklı arızalar var. Yasal sorunumuz yok. Beceriksiz bir yönetim var. Dün köyken bugün mahalle olan yerleşim merkezilerine duraklar yapıldı. O duraklara hiç otobüs geldi mi? 1 yıl oldu, hala duraklara otobüs uğramadı. Bu Büyükşehir Başkanı'nın ve ekibinin beceriksizliğinden kaynaklanıyor. Eğer altyapı sistemi kuramamışsanız bu bir beceriksizliğin sonucudur. Bunlar tamamen beceriksizlikten kaynaklanan sorunlardır. Dün en ücra yere su giderken, oyun parkı giderken bugün niye gitmiyor? Bu tamamen bugünkü Büyükşehir Belediyesi'nin beceriksizliğidir." diye konuştu.

Konuşmaların ardından partililer ve muhtarların hatıra fotoğrafı çektirmesiyle program son buldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KEMAL - 3 yıl önce

MAŞALLAH....... SON GÜNLERDE SEÇİME YAKIN SYN POLİTİKACILARIMIZ NE KADAR ÇOK İLGİLENİYORLAR İNSANLARIMIZLA HER YIL SEÇİM OLSA İYİ OLACAK GALİBA HALKIMIZ İÇİN ŞEÇİM BİTTİMİ ANCAK SİZLERİ BASINDAN İZLERİZ


Avatar
FG - 3 yıl önce

ayıp ya! nasıl bir pişkinlikle böyle hizmetin h si yok diyebiliyorsunuz ki? birde tanrıverdi yapmış büyükşehir ; yahu akp belediyeyi alamıyor diye büyükşehir olmadı mı manisa? tanriverdinin önce kendisi büyümesi ve büyük düşünmesi lazım. unutmayın manisalalılar yapılanları görüyor, yapmaYANları da görüyor..


Avatar
Mehmet Kaya DOĞAN - 3 yıl önce

Sayın Milletvekillerin Manisa'ya sık gelmedikleri belli Büyükşehirin yaptığı hizmetleri görmüyorlar.


Avatar
Uğur Rıfat ZELALEM - 3 yıl önce

Böyle bol keseden atmaya devam edin. Manisa Büyükşehir belediyesinin neler yaptığını herkes görüyor ve hangi projelere mecliste Akp ret oyu veriyor onlarıda biliyoruz. Kendinizi rezil ediyorsunuz ezber yorumlarla....


Avatar
ERSEN - 3 yıl önce

KİMİN PROJE YAPAMADIĞI 6 YILDIR ORTADA HASTANE PROJESİNİN ÜSTÜNDEN 2 SEÇİM GEÇTİ BUNUN ÜSTÜNE 3. SEÇİM GELDİ HALA BİRŞEY YOK ORTADA. Kİ BEN MHPLİ BİRİ DEĞİLİM AMA GERÇEKLER BUNLAR.


Avatar
martı - 3 yıl önce

belediye başkanlığını almak için manisayı b. şehir yaptınız ama yine olmadı olan vatandaşa oldu emlak vergilerine bakınız allah sizi bildiği gibi yapsın.


Avatar
SALİH - 3 yıl önce

BEÇERİKLİLERE BAKINIZ DEVLET HASTANELERİNDE VE ACİL SERVİSLERDE HASTALAR SİZİN YÜZÜNÜZDEN NASIL BİR HİZMET ALDIKLARIN BİR BAKIN 6 YILDIR MANİSA YA HASTANE YAPILACAK BU GİDİŞLE BU MANİSALI BECERİKLİ VEKİLLER OLDUĞU SÜRECE BİR 6 YIL DAHA BEKLERİZ


Avatar
ONUR ALAYVAZ - 3 yıl önce

SİZ MECLİSDE MUHALEFET YAPICAZ DIYE HIZMETIN ONUNU KESMEYIN BOYLE YAPARAK MUHALEFET YAPILMAZ PROJEYE DAHA FAZLA PROJE ILE MUHALEFET YAPILIR.