AK PARTİLİ ÖZDAĞ KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNİ DEĞERLENDİRDİ

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, koalisyon görüşmelerinde ilk turun tamamlanması ardından yaptığı açıklamada, AK Parti ile CHP koalisyonunun daha yakın bir seçenek olduğunu söyledi. Özdağ, erken seçim sinyali de verdi.

AK PARTİLİ ÖZDAĞ KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Önceliklerinin sağlıklı, iyi bir hükümetin kurulmasından yana olduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Şayet koalisyon kurulamazsa da erken seçim kapımızı çalacak gibi gözüküyor. Bunun tarihinin de 8 ya da 15 Kasım olacağını düşünüyorum” ifadesinde bulundu.

AK PARTİ’YE EGE’DE EN ÇOK OY MANİSA’DAN

AK Parti’nin 7 Haziran genel seçimlerinde Ege Bölgesinde en çok oyu Manisa’dan aldığını kaydeden Özdağ, “Erken seçim olursa 5 Milletvekili çıkartacağımıza ve Türkiye’nin oy ortalamasını yakalayacağımıza inanıyorum. Öncelikli hedefimiz bir an önce sağlıklı bir hükümetin kurulmasından yana. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na yetkiyi vermesinin ardından CHP, MHP ve HDP ile ilk tur görüşmeleri tamamlandı. 3 Partiye gidilirken 3 farklı grup kurularak gidildi. Bu görüşmeler gerçekleştikten sonra raporlar hazırlandı. Genel olarak görünen tablo yöntem olarak herhangi bir anlaşmazlığın olmaması. Bu sevindirici bir gelişme ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Hükümet kurma girişim ve görüşmelerinde ‘Koalisyon yapmayacağım” demesini ve sadece koalisyonu AK Parti-CHP’ye mahkum etmesini anlayabilmiş değilim. Bunu tarih sorgulayacaktır. Bunu 46 yıldır ülkücü hareketin içerisinde bulunanlar, yaşayanlar sorgulayacaklardır” diyerek sözlerine şöyle devam etti.

AK PARTİ’NİN OY ORANI YÜZDE 45’E YÜKSELDİ

“İktidar olmaktan Sayın Devlet Bahçeli neden çekiniyor? Neden imtina ediyor? Niçin böyle bir yola başvuruyor? CHP ile koalisyonda zayıf bir ihtimal olduğuna göre Kasım ayında yapılacak olası bir tekrar seçimde AK Parti yüzde 44-45 oy oranında tek başına iktidar olacaktır. Buradan MHP mensuplarına, 46 yıldır ülkücü harekete gönül verenleri yüzde 16 ile iktidar olunamayacağına göre MHP’yi iktidardan uzak tutanlar veyahut MHP’yi iktidar yapacağı yere bundan uzak tutmasını anlamış değilim. Bunun değerlendirmesini Türk Ocaklarında, Aydınlar Ocağında, Büyük Birlik Partisinde, MHP’de şu veya bu şekilde bunların dışında siyaset yapıp ülkücü kimlikli, nosyonlu, meşrepli arkadaşlarımız yapacaklardır.”

SANDIĞA KATILIM ORANI EN AZ YÜZDE 90 OLMALI

AK Parti’nin 7 Haziran seçimlerinde ki mevcut aday listelerini genel itibariyle koruyacağını ama küçükte olsa revizyon yapılmasının muhtemeller arasında olduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bu revizyonda AK Partiyi 7 Haziran seçimlerinde aldığı yüzde 41 oy oranını yüzde 45’lere taşıyacaktır. Son yapılan genel seçimlerde sandığa katılım oranı yüzde 84’tü tekrar seçimde bu oranı yüzde 90’lara çekmemiz lazım. Avrupa’da da daha ciddi çalışacağız. Gelinen süreçte Türkiye’nin koalisyon denemelerini başaramadığını ve nasıl zorluklarla karşılaşıldığını millet net bir şekilde görmüştür. Tek başına iktidar her zaman iyidir. Tek başına iş başına sloganı gerçekleştirilmelidir. Bunu da yapacak olan yine milletimizdir. Sandıkta seçmendir, millet iradesidir. MHP’nin, Devlet Bahçeli’nin tavrı anlaşılmazdır. MHP hiçbir siyasi parti ile koalisyon yapmayacağını ifade ediyor, peki o zaman erken seçime mi gidilsin diyor? Bunu da net bir şekilde dile getirmiyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli erken seçim diyorsa bunu açıkça söylemelidir. HDP, CHP konusunda net olan bir parti, Koalisyonu yapmayacağı konusunda net olan bir partinin kurmayları erken seçim istediklerini de net bir şekilde dile getirmeli, neyin değişeceğini ifade etmelidirler” diye konuştu.

ERKEN SEÇİM HER AN KAPIMIZI ÇALABİLİR

CHP ve MHP’nin koalisyon hükümeti kurulmasını zora sokmaları halinde erken seçimin kaçınılmaz olduğunu kaydeden Özdağ, “HDP zaten şu an denklemin dışında. Çünkü 7 Haziran seçimlerinde emanet oy aldıklarını biliyorlar. 7 Haziran seçimlerinde maalesef bazıları için AK Parti düşmanlığı PKK-HDP düşmanlığının önüne geçti. LPGT’lilere özgürlük isteyen HDP Güneydoğu ve Anadolu’da başka partilere, başka siyasi görüş ve yapılara yaşam hakkı tanımıyor. HDP’li Milletvekilleri PKK’ya övgüler düzmeye devam ediyorlar ve hala Türkiye, İstiklal Marşı, ay yıldızlı bayrak diyemiyorlar. Türkiye Büyük Millet Meclisinde mevcut bir siyasi parti temsilcileri olarak İstiklal Marşı okumuyorlar. Böyle bir durumda ise Saadet Partisi. Büyük Birlik Partisi, MHP’den, Sosyal Demokrat ılımlı CHP’lilerden, MHP-HDP yakınlaşmasından rahatsız olan ulusalcılardan AK Partiye oy geleceğini düşünüyorum. AK Parti’de aday listelerinde yüzde 20-30 civarında bir değişiklik yaparak Türkiye’nin coğrafi bölgelerini doğru okuyarak yüzde 45 oy alacaktır diye düşünüyorum. Yüzde 45 oy oranının da 300 civarında Milletvekili çıkaracağına inanıyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da iyi bir koalisyon yapılmasından yana. Kendisi de “İyi bir koalisyon kurulmalı ama bu olmazsa da sandık kaçınılmazdır. Erken seçim yeni bir masraf ya da külfet değildir” ifadesini kullanıyor. Ben de Cumhurbaşkanımızla aynı şeyleri düşünüyorum” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
HALİL - 3 yıl önce

Sayın hocam lütfen yapmayın bu partinin 2011 de ki oyu ile 2015 teki oyu arasında dağlar var Teşkillatları denetlemediniz ilçe danışma toplantıları 2011 de her ay yapılırdı ne olduda sembolik olarak yapılmaya başlandı bunları araştırınız! sorunları tespit edip çalışmayan teşkilatlara yol veriniz HATIR İÇİN SİYASET YAPILMAZ BAŞARISIZLIK VARSA YOL VERİN.