ADAYLARA COŞKULU TÖREN!

AK Parti İl Başkanlığının organize ettiği, 25. Dönem Manisa Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katılımıyla gerçekleşti. Atatürk Spor salonunda yapılan toplantıya partililer ilgi gösterdi. AK Parti'deki 3 dönem kuralını hatırlatan Arınç, bu yıl aktif siyasette yer almayacağını söyleyerek Manisa'ya geri döneceğini söyledi.

ADAYLARA COŞKULU TÖREN!

HABER: BÜŞRA GÜRBÜZ- MERT DEMİR

AK Parti'nin 25. Dönem Milletvekili aday tanıtım toplantısına Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç da katıldı. Arınç konuşmasında eski hatıralarından da bahsetti ve bu hatıraları anlatırken duygu dolu anlar yaşadı. Genel seçimler öncesi seçime girecek olan diğer siyasi partileri de eleştiren Arınç, "Kıytırık oy oranlarınızla ancak muhalefette koalisyon partisi olursunuz. CHP, MHP, HDP hanginiz iktidar olacağız diyebiliyorsunuz" dedi.

Toplantıda ilk olarak AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan konuştu. Partinin aday adaylığı ve adaylık sürecini anlatan Gürcan 60 aday adayı'nın 17 İlçede durmadan çalıştığını çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadıklarını söyledi. Gürcan; "31 Ocak 2015 tarihinde İl başkanlığıyla devraldığımız bayrağı gece gündüz demeden çalıştık. 10 şubatta başlayan süreç 60 aday adayımızla bir düğün şölen havasına dönüştü. 60 aday adayımız 17 ilçemizi ziyaret etti. Daha sonra STK'lar devreye girdi. Manisa'nın 17 ilçesinden gelen STK'larının temayül yoklaması, teşkilat temayülü ve malum süreç 7 Nisan'da adaylarımız sizlerin karşısına çıktı. Her biri birbirinden değerli 9 adayımız Manisa'nın 17 ilçesini karış karış gezerek Manisa için Türkiye için  hatta dünya coğrafyası için çalışacaklar" dedi.

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ DE SAHALARDA ÇALIŞACAK"

 Çalışmaları Cuma gününden itibaren hızlandıracaklarını söyleyen Gürcan; " Cuma, Cumartesi, Pazar günü mesir var daha sonra Pazartesi, Salı  başlayıp 17 ilçeyi gezeceğiz. Soma'da finali yapacağız." dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Büyükşehir meclis üyelerinin de sahaya inerek çalışmalara destek vereceğini de ekleyen Gürcan; " 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin bayrağını Manisa'ya dikeceğiz" dedi.

"DAVUTOĞLU 24 MAYIS'TA MANİSA'YA GELİYOR"

 AK Parti'nin 3 dönem kuralı gereği bu yıl Milletvekili adayı olamayan 22. 23. ve 24. Milletvekili ve MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi'ye İl Başkanı Gürcan tarafından hediye takdim edildi. Aday tanıtım toplantısında konuşan Manisa 22. 23. ve 24. Dönem Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 24 Mayıs Pazar Günü Saat: 14:00'da Manisa'ya mitinge geleceğini duyurdu.

Tanrıverdi'nin konuşmalarının ardından 9 adayın özgeçmişleri okunarak tanıtımları yapıldı. Ardından adaylar sırayla konuşmalarını yaptı.

AK PARTİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ŞÖYLE KONUŞTU;

AK Parti 1. sıra Milletvekili Adayı Recai Berber

" Bu millete yapamayacağımız hiç bir şeyin sözünü vermedik. Verdiğimiz tüm sözleri de gerçekleştirdik.  Milleti vaatlerle kandırarak oy toplayan siyaseti tarihe gömdük. Milletimizin desteğini ve duasını alarak yolumuza devam etti, devam edeceğiz"

AK Parti 2. sıra Milletvekili Adayı Uğur Aydemir

"AK Parti sadece siyasi parti değildir. AK Parti davadır. Biz bu davada çalışmaya devam edeceğiz. Bizler zalimlerin karşısında duracağız. AK Parti demek doğru bildiğini her yerde her zaman haykırabilmektir"

 

AK Parti 3. sıra Milletvekili Adayı Selçuk Özdağ

"Durmak yok yola devam dedik, yıllarca çalıştık. Hayatın her safhasında biz vardık. Zengin yaptık Türkiye'yi, Özgür yaptık Türkiye'yi. Çalışmaya devam edeceğiz"

AK Parti 4. sıra Milletvekili Adayı Murat Baybatur

"Tabanın, ilçe teşkilatlarımızın, siz büyük AK Parti ailesinin Ankara'da gür sesi olacağıma söz veriyorum"

AK Parti 5. sıra Milletvekili Adayı Şule Tunalı

"Manisa'lı kadınlar olarak ülkemizin geleceği için kapı kapı gezip gece gündüz çalışacağız."

AK Parti 6. sıra Milletvekili Adayı İsmail Bilen

"Bizler Milletle birlikte yıllarca siyaset yaptık. Her seçim çok önemli diyoruz. Ama bu seçim çok çok daha önemli. Kazanımlarımızın elimizden gitmemesi için AK Parti'nin iktidarı kaçınılmaz olmalı. AK Parti'nin yeniden iktidar olması lazım, ama tek başına anayasayı yeniden yapacak bir iktidar olması lazım"

AK Parti 7. sıra Milletvekili Adayı Musa Yılmaz

"Sizlerle birlikte olmaya elinizi tutmaya gözünüze bakmaya geldim. Sözün bittiği yerdeyiz. Artık an çalışma anı"

AK Parti 8. sıra Milletvekili Adayı Güzide İçen Kasap

"Halka ve ümmete hizmet için buradayız. Bu kutlu davada yanımızda olan teşkilatımıza layık olmaya çalışacağız. Bizler her daim göreve hazırız. Birlikte yeni Manisa'yı yeni Türkiye'yi oluşturacağımıza canı gönülden inanıyorum"

AK Parti 9. sıra Milletvekili Adayı Bilal Temel

"Çok önemli günlerden geçiyoruz. 7 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldı. 7 Haziran seçimleri çok kritik seçimler. Adaylarımız belli oldu. Bu noktadan sonra önümüze bakıp çalışmalarımızı yapacağız. Hepimiz bu davanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, ve çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz"

"BİR SİYASETÇİ İÇİN EN ÖNEMLİ ADIM SEÇİME KATILMAKTIR"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç; "Yıllardan beri omuz omuza siyaset yaptığımız Manisa'da, bizleri unutmadığınızı gösterdiniz. Sizlere Teşekkür ediyorum.Yeni bir seçime gidiyoruz bu seçime giderken adaylarımızla tanıtım töreninde buluşuyoruz. Bir siyasetçi için en önemli adım seçime katılmaktır. Seçime katılırken heyecanlı olmak, iddialı olmak gerekir. Sadece 9 milletvekili adayımızın konuşmalarına bile baktığımız zaman ne kadar güzel insanlar olduklarını görüyoruz. Hepsi büyük bir inanç ve heyecanla Manisa için çalışacaklarını ifade ettiler. Onlara sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Bizler onlarla birlikte Manisa için çalışacağız. 60 aday adayı vardı. Bu aday adaylarından 5 ayrı liste oluşturulurdu. Onlar da aday olsalar bu kadar kaliteli bir liste olurdu. 60 aday adayımız da listede 1. sıradaki aday gibi çalışmalıdır, samimiyetlerini göstermek zorundadırlar. Bizim çizgimizde bu var. AK Parti'nin Manisa'da kazanacağı zafer listesinde benim de payım var diyerek çalışan herkese candan teşekkür ediyorum" dedi.  

YURTTAŞ'I UNUTMADI

Konuşmasında AK Parti'de 24. Dönem Milletvekilliği yapan fakat 25. Dönemde listede yer bulamayan Muzaffer Yurttaş'ı da unutmayan Arınç; "Manisa'yı layıkıyla temsil etmiş bir kardeşimizdir. Vazifesini de hakkıyla yapmıştır. Bu kez bir dönem başka bir arkadaşına yerini vermiştir. Özellikle okul üzümü projesiyle Manisa'ya önemli hizmeti bulunmuştur. Onun da listede olmamasında bir hayır vardır" dedi.

"MANİSA'DAN BAŞKA GİDECEK YERİM YOK"

Arınç sözlerine şöyle devam etti; "Siyasette bir noktaya geldik. Bu 3 senede 9 tane büyük zafer gösterdik. 13 yıldır iktidar olan bir partiye sahibiz bunun Türkiye'de bir örneği yok. Biz Tanrıverdi kardeşimle birlikte 3 dönem kuralı gereği aktif siyasette yer alamayacağız. Sizleri bizlerle gurur duyuyorsanız bizler görevimizi layığıyla yapmışız demektir. Ben siyasete girdiğim günden beri hep Manisa'ya hizmet ettim. Memleketim burasıdır. Son dönem siyaset gereği Bursa'dan Milletvekili oldum ama hep Manisa'daydım sizlerleydim. Akfit siyasete veda ettim Manisa'ya geri döneceğim. Benim gidecek başka yerim yok her şeyim Manisa'da ve buraya geri döneceğim" dedi.

Türkiye'nin zorlu ve sıkıntılı süreçleri AK Parti döneminde aştığını söyleyen Arınç; "Bizim Milletvekilliği yaptığımız dönemde esnaf kan ağlıyordu. Bizden önce 3 partili koalisyon hükümeti vardı 35 Bakan iş yapıyor herkes birbirinin kuyusunu kazmaya çalışılıyor, çıkar için ceplerini doldurmak için çalışıyorlardı. Biz iktidara geldiğimizde Bakan sayısını 24'e indirdik ama iş yaptık, çalıştık" dedi.

"MANİSA'YA 100 YILDA YAPILAMAYANI 13 YILDA YAPTIK"

13 Yıllık iktidar döneminde yapılanları hatırlatan Arınç ; "İzmir'den Manisa'ya gelsem üzerinden geçtiğimiz her yol bizim eserimiz, okullar, barajlar, göletler, enerji, doğalgaz bizim dönemimizde yapıldı. 13 yıllık iktidarımızda 100 yılda Manisa'ya yapılamayan ne varsa yaptık" diye konuştu.

 

Manisa'daki anılarını anlatan Arınç, törende duygu dolu anlar yaşadı. Aktif siyasette yer almayacağını hatırlatan Arınç; "Vicdanım müsterihtir şahsi hiç bir çıkarım kavgam olmadı, davam adına kırdığım kızdığım olmuştur. Beni Milletvekili, Meclis Vekili ,Başbakan Yardımcısı siz yaptınız" şeklinde konuştu

"HİÇ BİR ESERE KENDİ İSMİMİN VERİLMESİNİ İSTEMEDİM""

'Siyasette olduğum günden bu yana Manisa için bir çok icraat yapılmasına vesile olsam da hiç birine ismimin verilmesine izin vermedim' diyen Arınç; "O günden bu yana Manisa'da birçok eser yapıldı. ismimi vermek istediler. hiç birini istemedim. Bunları hükümetim yaptı. hükümetimizin yaptığı eserleri kendim sahiplenmedim ben sadece vesile oldum" diye konuştu

MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ; "KIYTIRIK OY ORANLARIYLA MUHALEFETTEN BAŞKA BİRŞEY OLAMAZSINIZ"

7 Haziran Genel Seçimler için oy hedeflerini açıklayan CHP, MHP ve HDP'yi eleştiren Arınç, "Kıytırık oy oranlarınızla ancak muhalefette koalisyon partisi olursunuz. Hanginiz iktidar olacağız diyebiliyorsunuz?" dedi.

Arınç; "Kılıçdaroğlu ilk defa yüzde 35 dedi.Ondan fazlasını istemem dedi. Bunlar koalisyon istiyor. Onların derdi vatandaşlarımız değil kendi adlarına çıkarlar. Ceplerini doldurmak istiyorlar. Sen kıytırık oy oranlarıyla ancak muhalefette koalisyon partisi olursun. Bizim 1. parti olmazsam siyaseti bırakırım diyen bir Genel Başkanımız var. Bunu hanginiz diyebiliyorsunuz. Kapağı atmışsınız bir siyasi partinin genel başkanlığına başka da bir şey yapmıyorsunuz" şeklinde konuştu.  

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.