YUSUF ENLİ'YE BELEDİYE ULAŞIM HİZMETLERİNDEN YANIT

Manisa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mümin Deniz, Şoförler Odası Başkanı Yusuf Enli'nin şehir içi trafikte yaşanan sorunlarla ilgili yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Manisa Belediyesi'nin kent içi trafik güvenliği ve alt yapı düzenlemelerinde yetkili olduğunu hatırlatan Deniz, "Trafik akışının denetlenmesinde ise Emniyet Müdürlüğü yetkilidir. Ayrıca Şoförler Odası, şehir içi trafik düzenlemeleri ilgili İl Trafik Komisyonu'na temsilci göndermekte ve alınan kararlara imza atmaktadır" dedi.

YUSUF ENLİ'YE BELEDİYE ULAŞIM HİZMETLERİNDEN YANIT

YUSUF ENLİ’YE BELEDİYE ULAŞIM HİZMETLERİNDEN YANIT

Manisa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mümin Deniz, Şoförler Odası Başkanı Yusuf Enli’nin şehir içi trafikte yaşanan sorunlarla ilgili yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Manisa Belediyesi’nin kent içi trafik güvenliği ve alt yapı düzenlemelerinde yetkili olduğunu hatırlatan Deniz, “Trafik akışının denetlenmesinde ise Emniyet Müdürlüğü yetkilidir. Ayrıca Şoförler Odası, şehir içi trafik düzenlemeleri ilgili İl Trafik Komisyonu’na temsilci göndermekte ve alınan kararlara imza atmaktadır” dedi.

Şoförler Odası Başkanı Yusuf Enli’nin şehir içi trafikte yaşanan yoğunluk ve denetimlerle ilgili olarak yerel basına yaptığı açıklamaları değerlendiren Manisa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mümin Deniz, “Sayın Enli şehir içerisinde ekmek arabaları, tavuk arabaları gibi birçok ticari araçların 24 saat boyunca mal indirmesini eleştirmiştir. Manisa’ya Büyükşehirlerde olduğu gibi saat uygulamasının getirilmesi gerektiğini belirtmiştir. Ancak biz şehir içi trafik akışını denetlemekte yetkili değiliz. Bununla ilgili olarak tek yetkili Emniyet Müdürlüğüdür” dedi. Kent içi trafikte Manisa Belediyesi’nin yetkilerinden bahseden Deniz, “Toplu taşıma hizmetleri, şehir içi yolları trafik düzeni ve güvenliği, kavşaklara ve yerlere trafik ışıklı işaretleri koymakla birlikte alt yapı düzenlemeleri konusunda yetkilerimiz var. Belediye olarak belirttiğimiz mevzuatlar çerçevesinde iş ve işlemlerimizi yürütmekteyiz. İl Trafik Komisyonu’nda alınan kararları da bu kapsamda yerine getirmekteyiz” diye konuştu.
İl Trafik Komisyonu’nda Kararları Alındı
Ticari araçların şehir içerisine hangi saatlerde gireceği konusunda İl Trafik Komisyonu’nun 30 Kasım 2004 tarihinde aldığı kararları da hatırlatan Ulaşım Hizmetleri Müdürü Deniz, “Şehir içerisine Kamyon ve Tır gibi araçlarında girişlerinin yasaklanması ile ilgili olarak gerekli kararlar alındı. Bu kararlar doğrultusunda bizde gerekli altyapı çalışmalarımızı yaparak gerekli levhalar ile yol çizgi, işaret ve duba takılması hizmetlerini yerine getirdik. Ancak biraz önce de belirttiğimiz gibi trafik akışının denetiminde tek yetkili Emniyet Müdürlüğüdür. Bizim denetim yapmak gibi bir yetkimiz bulunmamaktadır” dedi.
Şoförler Odası’nın Trafik Komisyonu’nda İmza Yetkisi Var
Şoförler Odası Başkanı Enli’nin şehir içi trafik düzenlemelerinde hangi kurumların yetkili olduğuna dair gerekli bilgiye sahip olduğunun altını çizen Deniz, “Şoförler Odası bahse konu şehir içi trafik düzenlemeleri ile ilgili İl Trafik Komisyonu’na temsilci göndermektedir. Ayrıca burada alınan kararlarda da imza yetkileri var” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.