YURTTAŞ YENİ İLÇE BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİ

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş Manisa'nın Büyükşehir olmasıyla kurulan Yunus Emre ve Şehzadeler İlçesine AK Parti Genel Merkezi tarafından atanan çiçeği burnunda ilçe başkanları Ahmet Tonguç ve Engin Yüksel'i ziyaret etti. Ziyaret esnasında İl Başkanı Murat Baybatur ve parti yöneticileri Milletvekili Muzaffer Yurttaş'a eşlik etti.

YURTTAŞ YENİ İLÇE BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİ


YURTTAŞ YENİ İLÇE BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİ

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla kurulan Yunus Emre ve Şehzadeler İlçesine AK Parti Genel Merkezi tarafından atanan çiçeği burnunda ilçe başkanları Ahmet Tonguç ve Engin Yüksel’i ziyaret etti. Ziyaret esnasında İl Başkanı Murat Baybatur ve parti yöneticileri Milletvekili Muzaffer Yurttaş’a eşlik etti.

Önümüzdeki süreçte yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Genel seçimlere gidileceğini kaydeden Yurttaş; “Bu zorlu süreçte teşkilatlarımızın desteği ve çalışmaları çok önemli. Yeni kurulan ilçe başkanlarımıza ve seçecekleri yönetim kurulu üyelerinin başarılı olacaklarına inanıyoruz.  Yeni seçilmiş olan Yunus Emre İlçe Başkanımız Engin Yüksel’in ve Şehzadeler İlçe Başkanımız Ahmet Tonguç’un en güzel şekilde görev yapması için elimizden gelen kolaylığı, gayreti ve desteği göstereceğiz” dedi.

“YENİ ANAYASANIN MİMARIYIZ”
Bir basın mensubunun Yeni Anayasa çalışmalarıyla ilgili sorusunu cevaplandıran Milletvekili Muzaffer Yurttaş Yeni Anayasanın hayal olmaktan çıkarılması gerektiğini belirtti. Yurttaş; “12 Haziran 2011 tarihinde seçimlere giderken, iktidar ve muhalefet hep birlikte milletimize söz verdik. “Darbe ürünü bir anayasa ile yolumuza devam edemeyiz” dedik. Bu ülkeye ve millete dar gelmeyecek bir anayasa yapılması gerektiğini söyledik. AK Parti olarak, yeni anayasa konusunda kararlılığımız tamdır. Kapsayıcı, kucaklayıcı, bütünleştirici, özgürlükleri esas alan, çeşitliliğe izin veren, çoğulcu yeni bir Anayasa hazırlanması konusundaki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Biz AK Parti olarak, yeni Anayasa’nın, hem fikri sürecinin hem yapım sürecinin mimarıyız. Biz yeni Anayasa’nın “milletin devletini” inşa edecek bir anlayışla hazırlanmasını istiyoruz. Bu süreci başarı ile sonuçlandırmanın siyaset kurumunun namus borcu olduğuna inanıyoruz” dedi.

Anayasanın geniş kitlelerin önerilerini de içine alacak, sivil toplumun taleplerine de yer veren ön hazırlığının geçtiğimiz yıl tamamlanarak her türlü talep ve önerilerin toplandığını ve incelendiğini belirten Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş; “Mecliste temsil edilen partilerimizin eşit sayıda üyesinden oluşan komisyon çalışmalarına devam etmektedir. Şimdi bu çalışmaların ortak bir metne dönüştürülmesi zamanı gelmiştir. Ortaya çıkacak metin mümkün olduğu oranda üzerinde uzlaşılabilecek ortak görüşleri içermelidir. Yeni anayasa hiç şüphe yok ki milletimizin değişim iradesi ve demokratik beklentileriyle uyumlu, Türkiye'nin ve dünyanın gerçeklerini yansıtan gerçekçi bir anayasa olacaktır. Bu anayasa, geçmiş dönemlerin demokratik ayıplarından arındırılmış, dışlayıcı değil kapsayıcı, ötekileştirici değil kucaklayıcı, ayrıştırıcı değil bütünleştirici, baskıcı değil özgürleştirici bir anayasa olacaktır. Bireyi ve onun haklarını esas alan, milli birliğimizi ve ortak değerlerimizi koruyan, toplumsal çeşitliliği zenginlik kabul eden, tek sesliliği değil, çoğulculuğu öne çıkaran bir anayasa olacaktır. İnanıyorum ki bu süreçten en hayırlı sonucu alacak, Türkiye'ye yakışan anayasayı hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

YENİ ANAYASA BİR HAYAL DEĞİLDİR
“Çok geniş katılımla hazırlanmış, sade ve anlaşılır bir dille yazılmış, edebi bir metin olacak bir anayasaya sahip olmak istiyoruz” diyen AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; “Hepimizin gönülden 'işte benim anayasam budur!' dediği bir özgürlük metninin çerçevelediği ilkelerle yönetilen bir devletin sınırları içinde yaşamak istiyoruz. Bu bir hayal mi? Hayır bu gerçekleşme ihtimali yüksek bir umut ve hedeftir. Heyecanlı ve ümitliyiz. Çünkü bu ülkenin insanları buna layıktır ve heyecanla yapılması gereken tarihi anayasaya kilitlenmiş durumdadır. Meclisteki çok sesliliği bir dezavantaj değil bir zenginlik olarak görüyorum. Ve bu noktada her şeye rağmen ümitliyim.12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa Referandumu ile 26 maddelik değişiklik halkın oyuna sunulmuş ve % 58 lik bir evet oyu ile onaylanmıştı. Bu maddelerin aynen korunması ve halkın kararına saygı duyulması gerektiğine inanıyorum. Anayasa uzlaşma komisyonu kurulmuştur ancak uzlaşma "kazanımları kaybetme, kötüde buluşma" olmaması gerekir. 12 Eylül referandumunda halkımızın kabul ettiği hususlar bizim için büyük önem taşımaktadır, halkın rızası ve onayı görmezden gelinemez. Bu kazanımları sulandırma girişimleri kabul edilemez” dedi.

SİVİL, DEMOKRAT VE ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR ANAYASADAN YANAYIZ
“Başbakanımız ve AK Parti ailesi ustalık döneminde yeni sivil demokrat ve özgürlükçü bir anayasayı yaparken, ülkemizin birlik ve beraberliği en önde tutacağız. Tek devlet, tek vatan, tek bayrak ve tek resmi dil ülküsünden bir milim dahi taviz vermeyeceğiz. Bizim kırmızı çizgilerimiz bunlardır” şeklinde açıklamalarına devam eden Yurttaş; “Bu aşamada tüm partilere büyük görev düşmektedir. Uzlaşı tavrı içinde hareket etmeliyiz. Kimse mızıkçılık etmemelidir. Eğer problem çıkaran olursa halkımız gelecek seçimlerde gereken dersi verecektir. Sivil Toplum Kuruluşları bu aşamada beklentilerini yüksek sesle dillendirmeli ve siyasi partilerden mızıkçılık edenleri uyarıcı bir tavır sergilemelidirler. Kimse kendi keyfince hareket etmemeli ve suyun önünü kesmemeli ve bahaneler bularak çalışmaları engellememelidir. Sonuç olarak yapılması gereken; köklü anayasal tecrübemizin ışığında milletimizi layık olduğu seviyeye taşıyacak; temel hak ve özgürlükleri genişletecek; halkımızın birlik ve beraberliğini pekiştirecek; demokrasimizi kurumlaştıracak bir Anayasanın bir an önce hazırlanmasıdır” ifadesinde bulundu. 

Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ise Milletvekili Muzaffer Yurttaş’ın, İl Başkanı Murat Baybatur’un ve teşkilat mensuplarının gerçekleştirdikleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti. 2011 genel seçimlerinden sonra Manisa halkı Sayın Milletvekilimizin ve il başkanımızın sıcaklığını, çalışkanlığını, çalışmalarını yakından görüyor ve takdir ediliyorlar. Bizler de böyle Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız olduğu için gurur duyuyoruz. Milletvekilimizin bu çalışma azmi bizlere de şevk ve azim verdi.  Bizler göreve gelirken verilen destekten dolayı bir kez daha kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

18 Ağustos’ta Yunus Emre İlçe Başkanlığına atandığını kaydeden Engin Yüksel “Genel Merkezimizin, Milletvekillerimizin, İl Başkanımızın ve teşkilatımızın bize olan desteğinin ve güveninin farkındayız” ifadesinde bulundu. Bu güven ve desteği boşa çıkarmayacaklarını belirten Yüksel; “Biz görevimizin zorluğunun bilincindeyiz. Özellikle bu dönemde işimizin ne kadar zor olduğunu çok net görüyoruz. Kuracağımız yeni yönetim kurulunda ki arkadaşlarımızda önümüzdeki yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partimizi layıkıyla temsil edecek, verilen görevi yerine getirecek arkadaşlarımız olacak. Ziyaretlerinden dolayı Milletvekilimize ve İl Başkanımıza teşekkür ederim” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.