YURTTAŞ, "YAŞLILARIMIZ MİLLETİMİZİN ONURUDUR"

18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar haftası dolayısıyla açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, "Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir" dedi.

YURTTAŞ,

YURTTAŞ, “YAŞLILARIMIZ MİLLETİMİZİN ONURUDUR”

18–24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar haftası dolayısıyla açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, “Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir” dedi.   Tarihte ki önemli şahsiyetlerden yola çıkarak yaşın değil bir hayat dolu gönlün genç olması gerektiğini ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, “Mimar Sinan, Süleymaniye camisini bitirdiğinde 70 yaşını geçmişti. Selimiye camisini tamamladığında ise 86 olmuştu. Nobel ödüllü Alman Doktor Albert Schweitzer 88 yaşına rağmen Afrika hastanelerinde durmaksızın çalışarak ameliyat yapıyordu. Gençlik hayatın belli bir çağı ile ilgili değildir. İnsan, kendine olan güveni derecesinde genç, şüphesi derecesinde yaşlıdır. Cesareti derecesinde genç, korkuları derecesinde yaşlıdır. Ümitleri derecesinde genç, ümitsizliği derecesinde yaşlıdır. Hiç kimse fazla yaşamış olmakla ihtiyarlamaz. İnsanları ihtiyarlatan, ideallerinin gömülmesidir. Seneler cildi buruşturabilir. Fakat heyecanların teslim edilmesi ruhu buruşturur. İnsanlar yaşadıkça yaşlandıklarını sanırlar, halbuki yaşamadıkça yaşlanırlar. İnsan ihtiyar olmaya karar verdiği gün ihtiyardır. Güzelliği görme yeteneğini kaybetmeyen asla yaşlanmaz.” dedi.    Yaşlılar haftasında Huzurevlerinde kalan ve ilgi tebessüm bekleyen eli öpülesi insanların ülkenin temel taşları olduğunu kaydeden Yurttaş, “Bir ömrün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların yaşadıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönem de, ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Ailelerinden ve çocuklarından bu hizmeti çeşitli nedenlerle alamayanlara bu hizmet; devletimiz yerel yönetimler ve bazı özel kuruluşlar tarafından verilmektedir. Devleti, halka hizmet etme aracı olarak gören hükümetler, bir sınıf ve kesimin değil bütün vatandaşlarımızın refah ve mutluluğunu sağlayacak sosyal politikalar yürütmeyi, bu bağlamda yoksullar, bakıma muhtaç yaşlılar, çocuklar ve işsizler için özel programlar oluşturmayı, zor durumdaki vatandaşlarımıza, terk edilmiş ve kimsesizlik duygusu yaşatmamayı hedeflemelidir. İktidarımız olarak bu anlayışla ve gayretlerimizle çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Ancak devletimizin çalışmaları, yaşlılarımızın sorunlarının çözümü ve toplumda hak ettikleri yeri almaları konusunda tek başına yeterli değildir. Toplumda bu bilincin yerleşmesinin yanı sıra gönüllü kuruluşlarımızın ve yurttaşlarımızın katkıları ile yaşlılarımıza daha iyi yaşama koşullarını sağlayabiliriz. Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak insanlık ve yurttaşlık görevimizdir. Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, nice sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.