YURTTAŞ, "SAĞLIKTA DÖNÜŞÜMÜN MİMARLARI HEKİMLERİMİZDİR"

AK Parti'nin doktor kökenli Milletvekillerinden Muzaffer Yurttaş 14 Mart tıp bayramında meslektaşlarını unutmayarak tüm sağlık çalışanlarının bu anlamlı bayramını kutladı.

YURTTAŞ,

YURTTAŞ, “SAĞLIKTA DÖNÜŞÜMÜN MİMARLARI HEKİMLERİMİZDİR”

AK Parti’nin doktor kökenli Milletvekillerinden Muzaffer Yurttaş 14 Mart tıp bayramında meslektaşlarını unutmayarak tüm sağlık çalışanlarının bu anlamlı bayramını kutladı.   AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, 14 Mart Tıp Bayramı dolaysıyla bir açıklama yaptı. Yurttaş, “Son yıllarda sağlık hizmetlerinden memnuniyeti üst seviyelere çıkaran, Cumhuriyet boyunca yaşanmamış, ertelenmiş, bazen düşünülmüş ama cesaret edilememiş köklü değişimleri bünyesinde barındıran 'Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın da en önemli unsuru başta hekimlerimiz olmak üzere sağlık çalışanlarımız ve onların kutsal emekleridir. Sağlık hizmetlerinin ülkede en üst seviyeye çıkarılması için fedakârca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorların ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadesini kullandı.   AK Parti iktidarının sağlığa verdiği önem ve gayretler neticesinde hasta memnuniyetinin yüzde 39’dan yüzde 70’e ulaştığını belirten Yurttaş, “Sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından birisi de; sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesidir. Sağlıklı bir yaşam, insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Hiç kuşkusuzdur ki bu alanda doktorlarımız, fedakârlıkları ve meslek aşkları sayesinde, yaratılmışların en üstünü olan insanın yaşam kalitesini yükseltmede ve bu yaşam kalitesinin duraksamaya uğradığı hallerde hastalarını sağlığına kavuşturmak adına "kutsal bir mümessil" olarak bu önemli ve zor görevi üstlenmişlerdir. Herkese eşit ve kaliteli sağlık hizmet felsefesiyle hareket eden sağlık personeli, Sağlık sisteminin çağın ihtiyaçlarına göre şekillendirilmesi için Sağlıkta Dönüşüm Programı başlatılmış olup çok ciddi mesafeler alınmıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra ülkemizde sağlık eğitiminin ve hizmetlerinin yaygınlaştırılması yolunda önemli gelişmeler, önemli değişimler yaşanmıştır. Yapılan bu yeniliklerin geliştirilmesine katkısı olmuş, öğretisiyle günümüze ışık tutarak, bu günlere kadar ileri tıbbı sağlayan, aramızdan ayrılmış olan tüm tıp insanlarını saygıyla anıyorum. Canımızı emanet ettiğimiz, sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sağlık personelinin hayatımızdaki yeri yadsınamaz. Türk Hekimlerinin çalışma azmi tarih boyunca hiçbir zaman azalmamış aksine artarak Türkiye`nin içinde bulunduğu her şartta devam etmiştir. Hiç şüphesiz hekimlerimizin gerçekleştirmiş oldukları bu onurlu çalışmalara insanlık her zaman minnet duymuştur. Sağlık çalışanlarının çok zor şartlarda ve büyük fedakârlıklarla görev yaptıklarını biliyor ve bu özverili çalışmalarından dolayı tüm sağlık personelimizi ayrı, ayrı tebrik ediyorum. İnsan yaşamını en yüce değer bilen doktorlarımızın, yüce mesleklerinde gönül bağıyla çalışan tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutluyorum.” Diye konuştu.  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.