banner278

YURTTAŞ; 'RAMAZAN HUZUR VE SADELEŞME ZAMANI'

11 Ayın Sultanı Ramazan ayına sayılı günler kaldığını kaydeden AK Parti Manisa milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; "Bu ay insanın kendini yeniden tartıp, yeni kararlar alması ve hayatına yön vermesi için bir fırsat olabilir. Bu ay kişi hesaba çekilmeden kendini hesaba çekmesine vesile olabilir. Bu ay açın, yoksulun halini görmemizi, dünyanın neresinde olursa olsun, aç ve açıkta olan herkesi görmenin ayı olabilir" dedi.

banner292
YURTTAŞ; 'RAMAZAN HUZUR VE SADELEŞME ZAMANI'YURTTAŞ; ‘RAMAZAN HUZUR VE SADELEŞME ZAMANI’

11 Ayın Sultanı Ramazan ayına sayılı günler kaldığını kaydeden AK Parti Manisa milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; “Bu ay insanın kendini yeniden tartıp, yeni kararlar alması ve hayatına yön vermesi için bir fırsat olabilir. Bu ay kişi hesaba çekilmeden kendini hesaba çekmesine vesile olabilir. Bu ay açın, yoksulun halini görmemizi, dünyanın neresinde olursa olsun, aç ve açıkta olan herkesi görmenin ayı olabilir” dedi. 

“Duygularımızı öfke ve kine, aklımızı rekabet ve çatışmaya verdiğimizde ülkemizde ve evlerimizde ne huzur kalıyor, ne de bereket”diyen Milletvekili Yurttaş; “Fikir etmeden şükür, şükür etmeden huzur ve sükun sağlanmıyor. Bu ay fikir etmenin, derinlemesine düşünmenin, nezaket ve sevginin ayı olabilir. Bu ay, ayrılığın değil, ortak paydaların, dostluğun, insanca yaşamanın etrafında saf tutma ve birlik olma ayı olabilir. Olumsuz duygu ve düşüncelerimize dur demenin, iyilik ve hoşgörünün yolunu açma ayı olabilir.Bu ay, karşılıksız ve hesapsız vermenin, verdiklerimizi incitmeden vermenin, heva ve hevesleri, benliği aşmanın ayı olabilir. Bu ay çocuklarımıza, karşılıksız ve hesapsız vermeyi öğretmenin, bin düşünüp bir söylemenin zamanı olabilir. Ne mutlu verdiklerini hatırlamayanlara ve aldıklarını unutmayanlara” ifadesinde bulundu.

“Ramazan’ın hayat gibi gelecek ve geçeceğiniönemli olanınRamazan ayı çıktıktan sonra ne kazandıklarımızı düşünüp, heybemizi iyiliklerle ve güzelliklerle doldurabil olduğunu kaydeden Yurttaş; “Unutmayın ki, hayat kısa, insanların sizin hakkınızda ne düşündükleri kaygısıyla yaşamayın. Sizi önemseyen ve sevenlere sahip çıkın, sonunda ihtiyacınız olduğunda yanınızda bulacağınız insanlar onlardır. Bu ay içerisinde geleceği nasıl daha iyi inşa edeceğimize odaklanmalı, geçmişte yaptığımız hataları tekrar etmeme kararını alıp azimle uygulamaya gayret etmeliyiz. Her günümüzü son günümüz gibi yaşamaya çalışmak için uygulamalı ders yapmak için fırsat günleridir bu günler. Yaşadığımız hayata, aldığımız havaya, içtiğimiz suya, bizi seven ve her an dost elini bizlere uzatan insanlara sahip olduğumuz için şükretmenin zamanıdır Ramazan. Bu ay her güzel işe yönelmek, yapmak, düşünceleri fiiliyata geçirmek için kullanılabilecek bir fırsatlar ayıdır. İyilik, kötülük gibi bulaşıcıdır. Savaşlar, terör ve zulüm; karamsarlık, güvensizlik ve sevgisizlikten doğar. Ümit ve sevgiden ise iyilik ve güzellikler doğar. Barışın ve huzurun kaynağı da ümit ve sevgidir.Bu aya başlarken ilk düşüncemiz sevgiden ve barıştan, huzurdan yana olursa yaşama attığımız bu tohum, altında huzurla yaşayacağımız bir ağaca dönüşür. Onu dikkat ve özenle suladığımız sürece barış içinde birlikte yaşayabiliriz. Çoğunluk bunu yaparsa koca bir ormanımız olur. Dışarıda kalanlar da bir süre sonra gelir, katılır” dedi.

“Yaşarken, bu hız dünyasında, çoğu zaman neyin önemli neyin önemsiz olduğunu unuturuz” şeklinde açıklamalarına devam eden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; “Bize değer veren ve kol kanat gerenleri unutur, gündelik ve taklacı güvercinlere ve onların gösterilerine takılıp kalırız. Sahip olduklarımız nimetleri unutur, sahip olmadığımız şeylere özlem duyarız. Zaman zaman takkemizi önümüze koyup, başımızı ellerimiz arasına alıp, oturup bir döküm çıkarmakta, yeniden muhasebe yapmakta büyük yarar vardır. Önemli olan ile önemsiz olanı, saman ile altını ayırt etmenin, hayatımızdaki gereksizleri çıkarmanın, kısacası hayatımızı sadeleşmenin zamanıdır Ramazan ayı. Evlerimizdeki gereksiz ve ihtiyaç duymadığımız ağırlıklardan temizlenmenin zamanıdır. Gelin hep birlikte yaşamımızı ve dünyamızı yeniden gözden geçirelim, sade ve huzur veren bir yaşama adım atalım.Ramazan ayının arınmamıza, sadeleşme ve huzura vesile olmasını, ülkemize huzur, sükun ve birlik getirmesini diliyor, tüm dostlarımızı ve hemşerilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” temennilerinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.