YURTTAŞ; ''KURAN EĞİTİMİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ''

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş ve AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş İzmir'de Kestanepazarı Hatay Kur'an Kursu'nu ziyaret ettiler. Milletvekili Yurttaş, Hükümet olarak Kur'an eğitimine büyük önem verdiklerini, bu nedenle Kur'an-ı Kerim'in okullarda seçmeli ders olarak okunmasını sağladıklarını söyledi.

YURTTAŞ; ''KURAN EĞİTİMİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ''


YURTTAŞ; ''KURAN EĞİTİMİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ''

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş ve AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş İzmir’de Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nu ziyaret ettiler. Milletvekili Yurttaş, Hükümet olarak Kur'an eğitimine büyük önem verdiklerini, bu nedenle Kur'an-ı Kerim'in okullarda seçmeli ders olarak okunmasını sağladıklarını söyledi.  

Kur’an-ı Kerimi okuyup, onun muhteviyatını öğrenmeye çalışmanın her Müslüman için önemli bir görev olduğunu belirten Yurttaş; “Kur’an-ı okumak ve ayetlerini tefekkür etmek bir ibadet, getirdiği hükümleri uygulamak ise her Müslüman’ın öncelikli görevidir. Kur’an-ı Kerim yalnızca inanç ve ibadetlere ilişkin hükümler içermemekte; insani ilişkilerde erdemi ve güzel ahlakı ön plana çıkarmakta iş hayatında çalışkanlığa ve üretime katkıda bulunmaya; günlük hayatımızda her türlü haksızlıktan uzak durarak, adaleti korumaya varıncaya kadar, sosyal hayatın her alanına ışık tutan öğüt ve ilkeler ihtiva etmektedir.  

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; “dünyanın birçok bölge ve ülkesinde yaşanan çatışmalar, savaşlar insanlığın geleceğini tehdit etmekte ve insanın en temel evrensel hakkı olan "yaşama hakkını elinden almaktadır. Küresel eşitsizliğin ve sömürünün yarattığı yoksulluk, yoksulluğun getirdiği açlık, açlığa eklenen savaş ve çatışmalar, yaşamı çekilmez kılmaktadır. AK Parti iktidarı bu noktada da büyük bir devlet olduğunu göstermiş ve nerede mağdur ve mazlum varsa yanındayız felsefesiyle yardım elini uzatmıştır. Somali’deki açlığa, Arakan’lı Müslüman halkın yardımına koştuk ve bundan sonra da koşmaya devam edeceğiz. Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursunun bu felsefe doğrultusunda faaliyetlerini ve vizyonunu sürdürmesi çok anlamlı ve önemlidir” diyerek açıklamalarına şöyle devam etti; 

“Temel dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerim’in öğretildiği Kur’an kurslarımızda ayrıca, milli birlik ve bütünlüğümüzün korunabilmesi için vazgeçilmez değerlerimiz; vatan ve bayrak sevgisi, şehitlik ve gazilik ve anne-baba sevgisi gibi en hassas hususlar özet bilgiler halinde yavrularımıza verilmeye çalışılmaktadır. Bu vesile ile anne ve babaların çocuklarını İslamiyeti, Peygamberimizi ve kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i tanımaları ve öğrenmeleri açısından Kur’an kurslarına göndermeye davet ediyorum. Müslümanların en önemli görevleri Kur’an-ı öğrenmeleri, onu ezberlemeleri ve Kur’an-ı yaşamalarıdır. Kur’an-ı ezberlemek gerçekten çok önemlidir. Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursunda ayrıca hafızlık eğitimide verilmektedir. Bu yıl 59 hafızımız mezun olacaktır. Bu önemli görevi yerine getiren hafızlarımıza, ailelerine teşekkür ediyoruz. Emeği geçen idarecilerimize ve Kur’an kursu öğretmenlerimize de şükranlarımızı ifade ediyoruz. Kur’an Kursu idarecileri, öğretmenleri ve tüm personel arkadaşlarımız önemli görevleri en güzel şekilde yapmaktadırlar. Modern ortamda her türlü elektronik cihazın bulunduğu Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursunda en iyi şekilde eğitimin alınması hususunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Göstermeye de devam edeceğiz. Madden ve manen bu eğitim camiasının ve kardeşlerimizin hizmetindeyiz” şeklinde konuştu.”

İzmir Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu idareci ve hocaları ziyaretinden dolayı AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş’a teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade ederek 2 Haziran Pazar günü Hisar Camiinde gerçekleşecek olan Hafızlık Kursu merasimine tüm vatandaşları davet ettiler.    


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.