banner278

YURTTAŞ, "HER BİREYİN VİCDANI KENDİ POLİSDİR"

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 168. Yıldönümünü kutladı. Vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetişmesi konusunda herkesin üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmesinin yegane gaye olması gerektiğini kaydeden Yurttaş; "Her bireyin vicdanı kendi polisidir, Türk polisi vicdansızlara karşı her zaman görevini başarıyla yerine getirmekte olup, milletimizin süreç içerisinde sağduyulu davranarak suç işleyenlere karşı emniyet teşkilatımıza yardımcı olması bir vatandaşlık görevidir" dedi.

banner292
YURTTAŞ,


YURTTAŞ, "HER BİREYİN VİCDANI KENDİ POLİSDİR"


AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 168. Yıldönümünü kutladı. Vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetişmesi konusunda herkesin üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmesinin yegane gaye olması gerektiğini kaydeden Yurttaş; “Her bireyin vicdanı kendi polisidir, Türk polisi vicdansızlara karşı her zaman görevini başarıyla yerine getirmekte olup, milletimizin süreç içerisinde sağduyulu davranarak suç işleyenlere karşı emniyet teşkilatımıza yardımcı olması bir vatandaşlık görevidir” dedi.

Polis teşkilatının, huzur ve güvenliği sağlamak uğrunda canlarını tehlikeye atarak özveri ve cesaretle görevini yerine getirdiğini belirten Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş 2014 yılında Büyükşehir olacak olan Manisa’yı huzur kenti haline getirmek istediklerini ve Manisa merkezinde mevcut bulunan MOBESE kamera sistemini her ilçelerde uygulama hedefinde olduklarını belirtti. Yurttaş;“Gücünü milletten ve kanunlardan alan Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü, en temel kurumlarından birisi olan  Emniyet teşkilatı, 168 yıldır, hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle, vatandaşlarımıza kanunlarla verilen hak ve hürriyetleri, kamu düzenini korumak ile huzur ve güvenliği sağlamak için, çağdaş teknoloji, bilgi ve beceri ile donanmış olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Manisa Emniyet İl ve İlçe Müdürlüğüne bağlı polis ekiplerimiz uzun yıllardır aydınlatılamayan, gün yüzüne çıkmamış faili meçhul cinayetleri aydınlatarak önemli başarılar elde etmiştir. Bunun yanı sıra uyuşturucu, kaçakçılık, asayiş ve diğer birimlerimizin elde ettiği başarılar takdire şayandır. Toplum düzeninin sağlanması, suçluların yakalanması ve suçların önlenmesi adına neredeyse 24 saat görev yapan, yaralanan, sakat kalan ve vefat eden tüm fedakâr polis teşkilatı mensuplarımızın bizlerin yani vatandaşların üzerinde hakları büyüktür. Bu şerefli görevi yerine getiren Emniyet mensuplarımızın yaşam kaliteleri standartları içerisinde daha müreffeh, daha huzurlu bir yaşam sürdürmeleri için hükümetimiz yoğun gayret sarfetmekte ve önemli uygulamaları yürürlüğe koymaktadır. Görevini inşa ederken devleti ve milleti için şehitlerimizin geride bıraktığı ailelerini ise birer emanet olarak kabul ediyor ve çıkardığımız yasalarla onlar için devletimizin tüm imkanlarını seferber ediyoruz. Bugüne kadar görev yapmış tüm polislerimize ve şehitlerimize bu vesile ile şükran ve minnet duygularımı iletiyorum” şeklinde konuştu. Yurttaş açıklamalarına şöyle devam etti; “Emniyet Teşkilatımız Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü, milletin güvenliği, suç işlenmesinin önlenmesi ve suçluların yakalanarak adalete teslim edilmesi gibi görevleri, şeref ve gururla yerine getirmektedir. Güvenlik teşkilatlarının suçla etkin mücadele edebilmesinde temel ilke, suçla mücadelenin her aşama ve alanında vatandaş desteğinin sağlanması ve alınan önlemlerin kamu vicdanında kabul görmesidir Toplumda güvenlik endişesi oluşturan ve günlük yaşamı etkileyen suçların önlenmesi, vatandaşın kolluk birimlerinden öncelikli beklentisidir. Toplumsal barış ve huzurumuzun güvencesi olan, zor koşullarda özveri ile canı pahasına görev yapan, bu kutsal mesleği icra ederken de karşılaştığı tüm zorluklara rağmen görevinin gereğini yerine getiren polisimiz her türlü övgüye layıktır. Bu vesileyle şehit polislerimizi rahmetle anıyor, polis teşkilatımızın 168. yıldönümünü kutluyorum” ifadesinde bulundu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.