YURTTAŞ, "EĞİTİM BİR ÜLKENİN MİLLİ DAVASIDIR"

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş 2013-2014 yeni Eğitim-Öğretim dönemiyle ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu. Yurttaş yaptığı açıklamada "Açlığın, yoksulluğun, geri kalmışlığın, her türlü sefaletin çözümü eğitimle mümkündür" ifadesinde bulundu.

YURTTAŞ,


YURTTAŞ, “EĞİTİM BİR ÜLKENİN MİLLİ DAVASIDIR”

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş 2013-2014 yeni Eğitim-Öğretim dönemiyle ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu. Yurttaş yaptığı açıklamada “Açlığın, yoksulluğun, geri kalmışlığın, her türlü sefaletin çözümü eğitimle mümkündür” ifadesinde bulundu.

 Yaklaşık üç aylık yaz tatilinin ardından ders başı yapacak olan öğrenci ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılında başarı dileklerini ileten Yurttaş; “2013 -2014 Eğitim-öğretim yılı vatanımıza, milletimize ve tüm eğitim camiasına hayırlı uğurlu olsun. Başarılı bir yıl geçmesini temenni ederim. İlköğretim, eğitimin ilk ve temel basamağıdır. Bize yaşam boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temeli ilköğretimde atılır. Okul insanın şekillendirildiği yerdir. Eğitim bir milletin davası olmalıdır. Bu anlayış doğrultusunda öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve toplumun tüm kesinlerine bu konuda önemli görevler düşmektedir” dedi.

AK parti olarak eğitime önem veren bir iktidar partisi olduklarını kaydeden Milletvekili Muzaffer Yurttaş; “AK Parti iktidarı olarak 11 yılda yaptığımız hamlelerle eğitimi Türkiye’de birinci sıraya oturttuk. AK Partiden önceki hükümetler döneminde Milli Savunma Bakanlığı ve diğer bakanlıkların bütçesi Milli Eğitim bakanlığının bütçesinin üzerindeydi. Gelecek nesillerin eğitimle daha iyiye, daha güzele ve refaha ulaşacağının bilinciyle AK Parti döneminde şu an en büyük bütçe eğitime aktarılıyor. Cehaletin olduğu yerde yokluk, zulüm, açlık, sefalet, kavgalar olur ama eğitimin olduğu yerde bunlar olmuyor. İlim, İrfan, Bilim ve teknoloji konuşulur. Ülkemiz Muasır medeniyetler seviyesine yükselir” dedi.

AK Parti’nin iktidara geldiği 2002'den günümüze kadar har alanda olduğu gibi eğitim alanında da birçok ilke imza attığını ve birçok düzenlemeyi gerçekleştirdiğini belirten Milletvekili Muzaffer Yurttaş; “Bunlardan bazıları; ücretsiz kitap dağıtımı, FATİH projesi, süt dağıtım projesi, dar gelirli ailelerin çocuklarına yapılan nakdi yardımlardır. Bunun yanı sıra sağlıklı beslenme konusunda kurumlarımızın denetimleri bu dönem daha da artarak devam edecektir.

Öğretmen atamaları konusunda ki mağduriyeti ortadan kaldırma noktasında önemli adımlar attıklarını belirten Milletvekili Muzaffer Yurttaş, eğitim sistemini ve toplumsal hayatın her alanını çok yakından ilgilendiren öğretmenlik alanlarına atamada esas alınacak yükseköğretim programlarının belirlenmesi hususunda, hem üniversitelerin hem de alandaki öğretmenlerin görüşlerini, önerilerini,değerlendirmelerini ve eleştirilerini almak istediklerini söyledi.

Yurttaş; “AK Parti iktidarları döneminde son 10 yılda toplam 408 bin 47 öğretmen ataması gerçekleştirilmiştir. Bu atamalar Cumhuriyet tarihinde, bu denli kısa süreç içerisinde gerçekleşen en büyük atama olma başarısına da sahiptir. Atanan öğretmenlerimize yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını diler, öğretmen atamalarının ise önümüzdeki süreçte devam edeceğini müjdelerim. Amacımız özgüveni yüksek, manevi ve kültürel değerlerine sahip çıkan yeni nesilleri yetiştirilmesidir. Bu duygu ve düşünceler doğrultusunda 2013-2014 eğitim-öğretim yılı ile İlköğretim Haftası'nın yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, eğitim camiamızın tüm çalışanları ile velilerimiz için hayırlı ve uğrulu olmasını temenni ediyor, başarılarla dolu bir eğitim ve öğretim yılı dileklerimle selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.