banner278

YURTTAŞ: "DEV GİBİ ESERLER BIRAKMAK İÇİN KARINCA GİBİ ÇALIŞMALIYIZ"

Manisa'nın Salihli ilçesinde Özel Zuhal Eğitim Kurumları tarafından Barış Mahallesi'nde, 10 dönüm alan üzerine 22 derslik olarak yaptırılan ortaokul hizmet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Manisa Milletvekili, Dr. Muzaffer Yurttaş, İlçe Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şerafettin Yel, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, daire müdürleri ve davetliler katıldı.

banner292
YURTTAŞ:


YURTTAŞ: “DEV GİBİ ESERLER BIRAKMAK İÇİN KARINCA GİBİ ÇALIŞMALIYIZ”

Manisa’nın Salihli ilçesinde Özel Zuhal Eğitim Kurumları tarafından Barış Mahallesi’nde, 10 dönüm alan üzerine 22 derslik olarak yaptırılan ortaokul hizmet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Manisa Milletvekili, Dr. Muzaffer Yurttaş, İlçe Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şerafettin Yel, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, daire müdürleri ve davetliler katıldı.

AK Parti Manisa milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş temel atma töreninde yaptığı konuşmada okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek; “İlk emri “oku” olan bir dinin mensupları olarak eğitime önem vermeliyiz. Peygamberimiz “İlim Çin’de de olsa öğreniniz” derken ilim öğrenmek için gayret edilmesini tavsiye ediyordu. Ya okuyan ol, ya okutan ya da onlara yardım eden. Bir yıl sonrasını düşünen ekin eksin, on yıl sonrasını düşünenler ağaç diksin, yüz yıl sonrasını düşünenler ise insan yetiştirsin. Geleceği düşünen bizler gençliğimizi en güzel şekilde gelecek asırlara ve yıllara göre yetiştirmeliyiz. Bir düşünür “Bir insanı eğitmeye babaannesinden başlamak gerekir” diyor. Eğitim süreklilik ve ciddiyetle yaklaşım ister” ifadesinde bulundu.

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Özel Zuhal Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Karademir, ”Salihli’de, Özel Zuhal Eğitim Kurumları 1995 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın temel eğitim ilkeleri doğrultusunda kuruldu. Kurulduğu tarihten bugüne kadar gelen süreçte eğitime ve istihdama kaynak olmuştur. SBS ve LYS sınavlarında Salihli ve Türkiye Birincisi okulumuzdan çıktı gururluyuz” dedi.

Salihli’de son 4 haftadan beri önemli projeler hayata geçirildiğini dile getiren İlçe Kaymakamı Ertan Peynircioğlu,"Bu projeler arasında yer alan sağlık ve eğitim kurumlarının temelleri atılırken, bitirilenlerin de açılışları yapıldı. Bu önemli ve güzel gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Özel Zuhal Eğitim Kurumları tarafından yaptırılan ortaokul hizmet binasının temelini atıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş ise yaptığı konuşmada, ”Bir eğitim-öğretim yılını daha geride bıraktık. Manisa’da 251 bin öğrenci karnelerini alarak eğitim ve öğretime ara verdiler. Öğrencilerimize karnelerini verirken eğitimden çok öğretim konularını değerlendirdik. Her aile çocuklarının mutlaka başarılı olmasını ister. SBS ve LYS sınavlarında derece elde etmeleri konusunda ısrarcı tutum sergileyerek hatalı davranışlarda bulunuyorlar. Bu davranışlar olumsuz sonuçlara neden olabilirler. Eğitim görevlileri ile aileler birlikte hareket ederek çocukların başarılı sonuçlar almasında etkili olurlar.” dedi. 

EĞİTİM GELECEĞİMİZE YÖN VERİYOR
2013 yılında Salihli’de milli eğitime bağlı 8 okulda 112 derslik yapıldığını kaydeden AK Parti Manisa milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; “Bir kısmının inşaatı başladı, bir kısmının da projesi tamamlandı. Bir yıl içinde Salihli’nin derslik sorunu kalmayacak. Bugün burada temelini attığımız okul 22 derslik olarak planlanmış. En kısa sürede tamamlanarak çocuklarımızın hizmetine açılacaktır” dedi. 

BARIŞ ELÇİLERİ EVRENSEL HAYKIRIŞI YAPTILAR
Yurttaş konuşmasına şu şekilde devam etti; “15 gündür ülkemizde bazı olumsuzluklar olurken, çok güzel gelişmeleri de gururla izliyoruz. 140 ülkeden gelen barış elçileri, “evrensel barışa” diye haykırdı tüm dünyaya. Yüzyıllar önce Anadolu’ya sevgiyi, barışı, güzellikleri getiren alperenlere karşı vefa borcunu ödeyen gönül erlerini alkışlamamak mümkün mü? Vurana, yakana, yıkana inat sevgiyi, hoşgörüyü ve saygıyı aşılamaya çalışanların bu duruşu bugün çok daha anlam ifade etmektedir. Türkçe Olimpiyatları adı altında düzenlenen bu önemli organizasyon Dünyanın dört bir yanında samimiyetle hizmet eden öğretmenlerimizin, oralarda ektiği sevgi tohumlarının nasıl karşılık bulduğunun en güzel örneğidir. Bu projenin fikir babası Hoca efendiyi ve ona dua ve yardım edenlerin başlattığı bu çok anlamlı davete gönül verenleri saygıyla selamlıyorum. Nerede olursa olsun insanlığın dertlerine deva olacak olan tek değer hoşgörü ve sevgidir. Uzak yakın demeden, eşini dostunu, memleketini bırakıp gurbete giden öğretmenlerimizin gayreti, dünyanın dertlerine nasıl deva bulacağını da gösteriyor. Türkçe ses bayrağımızı dünyanın dört bir yanında dalgalandıran öğretmenlerimize, onlara destek veren işadamlarımıza Anadolu’da ki gönül erlerine ve uzak yakın demeden hizmet neredeyse oraya koşan önden giden atlılara selam sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum.  2023 lider ülke Türkiye hedefimize ulaşmamıza büyük katkı sağlayacak olan Türk okullarında çalışan kardeşlerimizin fedakarlık ve diğergamlığını takdirle izliyoruz.”

BİR DİL ÖĞRENMEK BİR MEDENİYETİ ÖĞRENMEKTİR
“Hizmet ederken, dil, din ırk, mezhep ayırımı yapmayan, bu manada renk körü gibi davranan, dünyanın geleceğine ve gelecek nesillere sahip çıkmaya çalışan önde giden atlıları saygıyla selamlıyorum” diyen Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; “Onları yetiştiren Anadolu’daki ana babalarını bu fedakarlıklarından dolayı kutluyor ve her birinin ellerinden öpüyorum. Bir dil öğrenmek bir medeniyeti öğrenmektir, bir kültürün hazinelerinin anahtarını elde etmektir.  Bu kapıdan girenlerin yarınlarda neler yapacağını hep beraber görüyoruz. Hoca Efendi'nin üflediği nefes yüz kırk ülkede yediveren gülleri gibi açıyor; tıpkı Ahmet Yesevi dervişleri gibi binlerce hizmet adamı bize emekleri, gayretleri, hizmetleriyle yeni bir Osmanlı ufku sunuyor. Türkçe Olimpiyatları şarkısı, türküsü, mehteri, olağanüstü gösterileriyle tam bir şölen halini almıştır. Afrika'dan, Asya'dan gelen öğrencilerin okuduğu Türkçe şarkıların, şiirlerin yüreklerde hangi yansımalar yaptığını söylemeye gerek var mı?” dedi. 

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI MUTLULUK NEFESİ OLMUŞTUR
Milletvekili Yurttaş konuşmasına şu şekilde devam etti; “Çekildiğimiz topraklarda şimdi yeni bir dünya kuruluyor. Onun harcını bu çağın yeni derviş gazileri kuruyor. Türk dilini, Türk kültürünü ve tabii Türk bayrağını yüz kırk ülkede şerefle dalgalandıran bu insanlardan rahatsız olmak, bize açılan kapılardan rahatsız olmaktır. Bir gönül adamının ruh üflediği hizmet, bizi küçük çekişmelerden kurtararak bir büyük hedefe yöneltmektedir. Sıkıntılı günler yaşadığımız bu günlerde, Türkçe Olimpiyatları hepimiz için bir mutluluk nefesi olmuştur. Yunus Emre’nin torunları, Manisa’mızda medfun olan sevginin kaynağının temsilcileri bugün dünyanın dört bir tarafına girmekte ve oraya giderken “Ben gelmedim dava için. Benim işim sevi için. Dostun evi gönüllerdir. Gönüller yapmaya geldim” diyerek gittiler ve oralara sevgi fidanlarını diktiler ve bu fidanlar bugün meyvelerini vermeye başladı. Bu rengarenk değişik kültürlerden gelen güzel yavrularımızı Anadolu insanı bağrına bastı, bir emanet olarak en güzel şekilde onlara sahip çıktı. Dev gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmalıyız. Biz sırtımızda halkın emanetini taşıyoruz. Hassas ve önemli bir konumdayız. Sorumsuzca konuşmak, sorumsuzca davranmak bize yakışmaz. Biz sırtımızda yumurta küfesi taşır gibi hareket etmeliyiz. Biz ateş üstünde yürür gibi davranmalıyız. Her söze verilecek bir cevabımız elbette var ama bize yüklenen sorumluluk konuşmaktan ziyade iş yapmaktır.

Dünyada terörün, savaşların bitmesi için okumalı ve çocuklarımızı milli ve manevi değerlerine saygılı biçimde yetiştirmeliyiz. Sadece öğretim değil, eğitim, sadece ilim değil irfan, sadece talim değil terbiye de çocuklarımıza verilmelidir. Gençler! Okuyun! Çünkü, mürekkep damlalarının akmadığı yerde kan damlaları akacaktır. Ülkemizi karanlıklara çekmek isteyen, aydınlıktan rahatsız olan yarasalara inat daha çok okumalı ve daha çok gayret etmeliyiz” 

GÖNÜL ERLERİNİ SELAMLIYORUM
“Bu ülkenin çocuklarına, hiçbir sorunun kalıcı, hiçbir sorunun çözümsüz olmadığını görmelerini sağlamalıyız” şeklinde konuşan Yurttaş; “Bizim çocuklarımız, kendi öz değerlerinden, kendi tarihlerinden, kendi medeniyetlerinden aldıkları ilhamla, evrensel değerleri özümseyerek, inşallah bu coğrafyada tarihi çok farklı şekilde yazacaklardır.

Bu ülke geçmişte nasıl tarihe, bilime ve sanata yön veren insanlar çıkardıysa, inşallah bugün ve yarın da, bu topraklardan, bu genç nesillerden, geleceğe yön verecek isimler çıkaracaktır. Bu topraklardan nice Kanuniler, Fatihler, Mevlanalar, Ahmet Yeseviler,  Necip Fazıllar, Mehmet Akifler ve daha nice örnek insanların izinde yürüyecek nesiller çıkacaktır. Yeter ki, azimle çalışalım ve özümüzü kaybetmeden yolumuza devam edelim.

Bu binanın yapımında emeği geçen, bir tuğla da olsun yardım eden,  dua eden, destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Tüm gönül erlerini saygıyla selamlıyorum” dedi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.