banner278

YURTTAŞ: "ÇOCUK BAKIMEVLERİ VE YETİŞTİRME YURTLARINDA YAŞANANLAR ÜZÜCÜ"

Çocuk bakım evleri ve yetiştirme yurtlarındaki kötü muamele, psikolojik şiddet, cinsel taciz ve tecavüz iddialarının son derece üzücü ve düşündürücü olduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, Çocuk bakımevleri ve yetiştirme yurtlarının toplumun vicdan muhasebesi olduğunu kaydetti.

banner292
YURTTAŞ:

YURTTAŞ: “ÇOCUK BAKIMEVLERİ VE YETİŞTİRME YURTLARINDA YAŞANANLAR ÜZÜCÜ”

Çocuk bakım evleri ve yetiştirme yurtlarındaki kötü muamele, psikolojik şiddet, cinsel taciz ve tecavüz iddialarının son derece üzücü ve düşündürücü olduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş,  Çocuk bakımevleri ve yetiştirme yurtlarının toplumun vicdan muhasebesi olduğunu kaydetti.

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, yetiştirme yurtlarında ve çocuk bakım evlerinde yaşanan kötü muamele, psikolojik şiddet, cinsel taciz ve tecavüz iddialarının son derece üzücü olduğunu söyledi. İktidar partisi olarak bu olumsuzlukların üzerine gideceklerinden kimsenin kuşkusu olmasın diyen Yurttaş, “Hükümetimiz daha bilinçli, konusunda ihtisas görmüş personelleri bu kurumlarımızda görevlendirme adına yeni bir yapılanma sürecine girmiş bulunmaktadır. Görüldüğü üzere psikolojik şiddet, cinsel taciz ve tecavüz gibi iddiaların ne mazereti olur ne de affı. Aynı zamanda bu olaylar toplumsal olaylardır. Bu olayların ve son bulması adına verilen mücadelenin siyasi yönü olamaz olmamalıdır.” dedi.

BİREYİ TOPLUMA KAZANDIRMAK ÖNEMLİ
Yapılan bir araştırmaya göre Manisa’nın çocuk mağduriyeti haritasında ülkemizde 17. sırada çocuk suçlarında ise 6. sırada bulunmasının son derece manidar olduğunu vurgulayan Yurttaş, “Daha önce de belirttiğimiz gibi ilk eğitim aileden başlıyor. Bu nedenle anne ve babaların öncelikle çocuk sahibi olurken sadece anne ve baba olmanın o çocuğu meydana getirmekle bitmediğini bilmesi gerekiyor. Anne ve baba olmanın özü meydana getirdikleri çocuğun eğitim, öğretim, sağlık ve geleceğe emin adımlarla büyüyen yeni nesillerin yetişmesine öncülük etmektir. Bizde devlet olarak üzerimize ne sorumluluk düşüyorsa her an hiçbir şeyi düşünmeden ve çekinmeden daha sağlıklı nesillerin yetişmesinde üzerimize hangi sorumluluk veriliyorsa onu yerine getireceğiz.  Çocuk yaşta bir kişi cehalet sonucunda herhangi bir suç işlemiş olabilir. Toplum olarak bize bu konuda düşen görev o kişiyi toplumdan soyutlamak ve küçük yaşta yaptığı hatayı ömür boyu çekmesine göz yummak değil o bireyin önce topluma tekrar kazandırılmasına ve örnek bireyler arasına girmesine yardımcı olmaktır. İnsan olmanın özünde de zaten bu yatmaktadır.” diye konuştu. 

Yurttaş, ayrıca herkesten şefkat ellerini ve ilgisini daha da fazla bu Çocuk Bakım Evi ve Yetiştirme Yurtlarına yöneltmesini beklediklerini ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.