banner271

YURTTAŞ; "AK PARTİ MİLLETİN BİRLİĞİNİN ÇİMENTOSUDUR"

AK Partinin 76 milyonun tamamını kucaklayan bir parti olduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; "AK Parti milletimizin birliğinin çimentosudur"

YURTTAŞ;

YURTTAŞ; "AK PARTİ MİLLETİN BİRLİĞİNİN ÇİMENTOSUDUR"

AK Partinin 76 milyonun tamamını kucaklayan bir parti olduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; “AK Parti milletimizin birliğinin çimentosudur”

Terörün Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; “Terör sorununu çözmek için AK Parti iktidarı olarak uyguladığımız Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi dışarıdan dayatılan bir proje değil, milli ve ülkemize ait bir çözüm metodudur” dedi.

“Biz AK Parti olarak 11 yıl önce yola çıkarken etnik milliyetçilik, dinsel milliyetçilik ve bölgesel milliyetçilik yapmayacağız diye yola çıktık” şeklinde açıklamalarına devam eden Yurttaş; “76 milyon Türkiye’nin tümünü kucaklayacağız, insanlarımız arasında ayırım yapmayacağız diye söz verdik. Yasaklarla, yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele edeceğiz diye yola çıktık. Aynı inanç ve azimle yolumuza devam ediyoruz. Biz bu ülkenin ay yıldızlı bayrağını vatanımızın her noktasında gururla dalgalandıracağız. Amacımız ülkemizde huzur ve güveni sağlamak, insanımızın kardeşçe kucaklaşmasını temin etmektir. Bölmek için değil bütünlemek ve büyütmek için çalışıyoruz. Barışı, huzuru ve kardeşliği tesis edeceğiz. Aramıza fitne ve fesat tohumları ekmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz ve onların ekmeğine yağ sürmeyeceğiz. Konuşarak ve diyalogla sorunların üstesinden gelinebileceğine inanıyoruz. Bu sorunu çözerken şehitlerimizin ruhunu, gazilerimizin gururunu incitecek, onları ve şehit ailelerini üzecek bir hareketimiz asla olmayacaktır. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, ay yıldızlı bayrağımıza ve vatanımıza asla leke düşürmeyeceğiz” ifadesinde bulundu.

Aydınlıktan korkan yarasalar olacaktır
AK Parti Genel Merkez binasına ve Adalet Bakanlığı binasına yapılan saldırının ardında AK Parti’nin Türkiye’ye kazandırdığı başarıdan rahatsız olanların olduğunu kaydeden Yurttaş; “Biz milletimizden aldığımız güçle ve azimle yola devam ederken aydınlıktan rahatsız olan, ışıktan korkan yarasalar ortaya çıkacaktı ve çıktı. Bu süreci baltalamak isteyenler olacaktır”  Bu amaçla partimize ve bakanlıklara saldırdılar. Elini taşın altına koymak isteyen ve “bu çorbada bizim de tuzumuz olsun!” diye katkı veren akil adamları protesto eden ve saldıranlar oldu. Bizim geri adım atacağımızı, korkacağımızı ve frene basacağımızı zannettiler ama yanılıyorlar. Biz korkak ve ürkek bir siyaset yapmadık ve yapmayacağız. Kimseye de boyun eğmeyeceğiz. Biz ülkemizin her karış toprağını adım adım gezerken Ankara’nın doğusuna geçemeyenler, Silivri’de mahkemeleri basmakla meşguller. Meydanlarda siyaset yapamayanlar AK Parti Gençlik Kolları ile sosyal medyada tartışmaya girenler, Manisa’ya akil adamlar gelmesin diyenler önce dönüp kendilerine baksınlar. Akl-ı selim ile hareket eden kendi tabanlarının sesine kulak versinler. Terörün sona ermesi, kanın ve gözyaşının durması, silahların bırakılması bizim amacımızdır. Bundan kim, neden rahatsız oluyor? Biz enerjimizi ve birikimlerimizi ülkemizin insanları için harcamak istiyoruz. Terör için bu ülke 350-400 milyar dolar harcadı. Bu terör bittiğinde bütün bunlar ülkemiz için harcanacak ve lider ülke Türkiye’yi oluşturacağız. Terörü ülkemizin gündeminden çıkarmak istiyoruz. Biz analar ağlamasın dedikçe birileri analar ağlasın, kan durmasın, gözyaşı durmasın istiyor. Bugüne kadar milletimizin yüzünü yere baktıracak bir hareketimiz olmadı ve asla olmayacak. Milletimize hiç yalan söylemedik ve söylemeyeceğiz. Milletimizin istemediği hiçbir şeye imza atmadık ve atmayacağız” dedi.

AK Partinin Türkiye’nin partisi olduğunu kaydeden Yurttaş; “AK Parti olarak 76 milyonun tamamını kucaklayan bir partiyiz. AK Parti milletimizin birliğinin çimentosudur. Biz asla bölücü, ayrıştırıcı bir siyaset izlemedik ve insanımızın tamamını, ülkemizin her karış toprağını düşünerek hareket ediyoruz. Ülkenin doğusunda farklı, batısında farklı konuşmuyoruz. Köyde farklı, şehirde farklı bir dil kullanmıyoruz. Başı dik ve omurgalı bir politika uyguluyoruz. Bunu tüm dünya gördü ancak henüz muhalefet idrak edemedi. Geleceğe daha sağlam ve güçlü adımlarla yürümemiz için terör sorununu çözmeliyiz. Bunun için de sabır ve cesaretle yolumuza devam edeceğiz. Tarih bir gün bu çalışmayı samimiyetle sürdürenleri şükranla anacaktır. Bu süreci baltalayanları ve yarasaları da tarihin tozlu sahifelerine gömecektir. Kardeşlikten yana, insanlıktan yana, sevgiden ve demokrasi ve insan haklarından yana tavır koyanları elbette gelecek kuşaklar hayırla yad edecektir. Siyaset, milletle gönül irtibatı kurma sanatıdır. Rahmetli Menderes, Özal ve Erbakan milletle kurduğu gönül irtibatı sayesinde milletin gönlünde taht kurmuştur. Biz milletin içinde yaşıyoruz. Halkımıza fildişi kulelerden bakmıyoruz. Hayatın içinde yaşıyoruz. Milletimizle gülüyor, milletimizle ağlıyor, sevinçlerine ve tasalarına ortak oluyoruz” dedi.

Millet deyince!
Millet kavramının AK Parti açısından önemine değinen Milletvekili Muzaffer Yurttaş; “Bizim için, ortak tarihi olan, istikbale aynı nazarla bakan, ortak idealleri olan bir topluluktur. İlk mecliste Gazi Mustafa Kemal’in “anasırı İslamiye” diye onun ruhunu, özünü ifade ettiği topluluktur. Hayat ileriye doğru yaşanıyor ancak geriye bakarak ders alınıyor. Birlikte rahmet vardır. Gönüller yapmanın mücadelesini vereceğiz. Sorunları sadece konuşarak bırakmayacağız. Konuştuğumuz sorunlara çareler üreteceğiz. Çözümün bir parçası olmayanlar sorunun bir parçası olurlar. Sorunları çözmek siyasetin ve siyasetçinin en önemli görevidir. Yıllardır konuşmaktan ve laftan başka bir şey üretemeyenler, bu ülkede dikili bir ağacı olmayanlar, yıllardır süren terörü çözmek yerine hala laf üretmeye devam etmektedirler” şeklinde konuştu.  

İstikbali şekillendirebilecek iradeye sahibiz
“Çocuklarımıza güven içinde yaşayacakları bir vatanı emanet etmek istiyoruz” şeklinde açıklamalarına devam eden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; “Maziyi değiştirme gücüne sahip değiliz ama istikbali şekillendirebilecek iradeye sahibiz. Yetimlerin anne ve babalarını geri getiremeyiz ama yeni yetimlerin oluşmasını engelleyebiliriz. Biz sorunlar içinde büyüdük. 12 Eylül 1980 de bu ülkenin gençlerini sağcı-solcu dediler, sonra alevi-sünni dediler bizi birbirimize düşürdüler. Biz sorunlar içinde büyüdük ama çocuklarımıza sorunlarını çözmüş ya da çözüm yoluna koymuş bir ülke bırakmak istiyoruz. Çocuklarımızın güven içinde kardeşçe yaşayacakları bir vatan teslim etmek hepimizin boynunun borcudur” dedi.

Bu süreç pazarlıkla değil kalple, gönülle, vicdanla yürüyen bir süreçtir
“Binlerce yıldır bu topraklar üzerinde kardeşçe, dostça yaşayan bizler, Çanakkale’de koyun koyuna yatan Mehmetçiklere bakalım. Beraber ölmek güzel ama beraber yaşamak daha önemli” diyen Yurttaş; “Birlikte yaşamayı başaranlar zaten yan yana ölür. Mühim olan yaşarken güzellikleri, geçmişi ve geleceği paylaşabilmektir. Aslında düşünürsek kardeşlik yeni bir proje değil, ateşin üstündeki küllere üflemek sadece. En büyük kızgınlıklarımızın bir tebessümlük ömrü var. Çözüm süreci milli ve manevi değerlerimize ve hassasiyetlerimize halel gelmeden, hiç kimseyi mağdur etmeden, hiç kimseye imtiyaz sağlamadan, 76 milyonu kucaklayan ve herkesi bu ülkenin eşit ve birinci sınıf vatandaşı yapmayı hedefleyen milli bir projedir. Bu süreç pazarlıkla değil kalple, gönülle, vicdanla yürüyen bir süreçtir” ifadesinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.