YÜKSEL ÜLKER: "MEMUR-SEN KENDİ EYLEM KARARINI KENDİSİ ALABİLECEK İRADEYE SAHİPTİR''

Memur Sendikaları Konfederasyonu Manisa İl Temsilcisi Yüksel Ülker, toplu sözleşme sürecinde, kamu çalışanlarının ücretlerine yönelik olarak Kamu İşveren Heyeti tarafından yapılan 2012 yılı için yüzde 3+3, 2013 yılı içinse yüzde 2+3 zam teklifinin konfederasyonları tarafından tepkiyle karşılandığını bildirdi.

YÜKSEL ÜLKER:

YÜKSEL ÜLKER: “MEMUR-SEN KENDİ EYLEM KARARINI KENDİSİ ALABİLECEK İRADEYE SAHİPTİR’’

Memur Sendikaları Konfederasyonu Manisa İl Temsilcisi Yüksel Ülker, toplu sözleşme sürecinde, kamu çalışanlarının ücretlerine yönelik olarak Kamu İşveren Heyeti tarafından yapılan 2012 yılı için yüzde 3+3, 2013 yılı içinse yüzde 2+3 zam teklifinin konfederasyonları tarafından tepkiyle karşılandığını bildirdi.

Ülker yaptığı açıklamada, daha önce eylem planını alternatifleriyle birlikte hazırlayan Memur-Sen’in, Kamu İşveren Heyeti'nin teklifini yok hükmünde sayarak ülke genelinde yaptığı kitlesel ilk eyleminin amacına ulaştığını belirtti.

Bunun en açık göstergesinin eylem sonrasında siyaset kurumundan gelen tepkiler olduğunu ifade eden Ülker,  "Kamu İşveren Heyeti'nin teklifini Memur Sendikaları Konfederasyonları Heyeti'ne sunduğu gün, Memur-Sen'i ziyaret eden Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 23 Mayıs günü, KESK ile beraber gerçekleştirecekleri iş bırakma eylemine davette bulunmuştur. Buna karşılık Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, 21 Mayıs'tan sonra yapılacak eylemlerin sonuç getirmeyeceğini, 21 Mayıs'tan sonra yapılacak eylemin siyaset kurumu yerine Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'na yönelik yapılmış olacağını ifade etmiş ve ertesi gün (15 Mayıs Salı) gerçekleştirecekleri eyleme davet etmiştir. Ancak, Kamu-Sen tarafından, Memur-Sen eylemine katılacakları yönünde bir cevap gelmediği gibi katılım da gerçekleşmemiştir." diye konuştu.

Kamu-Sen’in toplu sözleşme sürecinde, siyaset kurumuna yönelik eylem yaparak istediğini alma yolunu izlemek yerine başka hesaplar içine girdiğini dile getiren Ülker şöyle devam etti:  “Masadaki görüşmelerin bitmesinin ardından Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'na yönelik gerçekleştirecekleri eylemin anlamsızlığını, ısrarla dile getirmemiz sonrasında görebilen Kamu-Sen, yeni bir taktikle bizi iş bırakma eylemine davet etmiştir. Memur-Sen, toplu sözleşme süreci dahil her olayda, eylem planlarını alternatifleriyle hazırlamakta; yeri ve zamanı geldiğinde hayata geçirmektedir. Kamu İşveren Kurulu'nun masaya getireceği her türlü teklife karşın bizim eylem planımız yapılmıştır. Günü birlik eylem planları içinde olmadığımız, yaptığımız eylemlerin başarıya ulaşmasından anlaşılmaktadır. Toplu sözleşme sürecine yönelik eylem planlarımız da yetkili kurullarımız tarafından alınmıştır. Bu planın ilk aşaması gerçekleştirilmiş ve amacına ulaşmıştır. Başkalarının başarısız eylem planlarını ört bas etme girişimlerine alet olacak bir etkinliğin içinde olmayacağımız, ortadadır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.