YÖNETİCİLER STK'LARA BEYAZ BAKSIN

Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi Başkanı Mustafa Genç ve yönetim kurulu üyeleri İl Sağlık Müdürü Murat Türkyılmaz'ı ziyaret etti. Kamu yöneticilerinin STK'lara beyaz bakmalarını istediklerini söyleyen Genç ancak kurumların tarafsız duruşuyla iyi hizmet üretileceğini belirtti.

YÖNETİCİLER STK'LARA BEYAZ BAKSIN

YÖNETİCİLER STK’LARA BEYAZ BAKSIN

Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi Başkanı Mustafa Genç ve yönetim kurulu üyeleri İl Sağlık Müdürü Murat Türkyılmaz’ı ziyaret etti. Kamu yöneticilerinin STK’lara beyaz bakmalarını istediklerini söyleyen Genç ancak kurumların tarafsız duruşuyla iyi hizmet üretileceğini belirtti.   Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi Başkanı Mustafa Genç ve yönetim kurulu üyeleri, henüz iki ay önce atanan İl Sağlık Müdürü Murat Türkyılmaz’ı ziyaret etti. Ziyarette sağlık hizmetlerinin önemine dikkat çeken Genç, sağlık kuruluşlarında teşkilatlanmanın ve fiziki birimlerin iyi organize olması gerektiğini belirtti. Genç “Sağlık hizmetleri hepimizin bildiği gibi son düzenlemelerle İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği olmak üzere 3 ana bölüme ayrıldı. Biz buralarda Türk Sağlık Sen olarak örgütlendik. Sendikacıları ‘ücret sendikası’ olarak görürler ama biz aynı fikirde değiliz. Hizmetin yürütülmesinde çalışanın moral ve motivasyonunu sağlayarak daha iyi bir verim almanın yolunu arıyoruz” diye konuştu. Kamu yöneticilerinin STK’lara beyaz bakmalarını istediklerini söyleyen Genç “Kurumlarda taraflı bir bakış açısı sergilendiği zaman bir tıkanma meydana geliyor. Manisa’da artık bundan böyle her kurumun eşit mesafede yaklaşacağına gönülden inanıyorum. Yönetici olarak da sağlık çalışanı olarak da herkes kendi görevini yaparsa sağlık sektöründeki işler daha verimli yürüyecektir. Manisa’da sağlık konusunda daha iyi hizmet verileceğine inanıyorum. Manisamız için sizin atanmanız bir şanstır” dedi.   Sendikaların sadece özlük haklarını değil hizmetin daha verimli bir şekilde yürümesini sağlayan kuruluşlar olduğunu kaydeden İl Sağlık Müdürü Murat Türkyılmaz “Hizmet iyi yürüdüğü zaman bu halk mutlu olur. Bunu da çalışana yansıtır. Çalışan da mutlu olur. Bunlar sadece maddi olarak değil hem çalışma mekanları olsun, hem çalışma disiplini hem de iş ahlakı olsun hepsi çok önemli” diye konuştu. Henüz yeni adapte olduklarını söyleyen Türkyılmaz, çalışma yeri ve personel sıkıntısı yaşadıklarını bunları da zamanla aştıklarını belirtti. Türkyılmaz “Tabi biz bu süreç içerisinde ilimizi tanımaya çalıştık. Hem nüfus hem de yüz ölçümü bakımından büyük bir ilde yaşıyoruz. 15 ilçemiz var ancak bunlar birbirinden uzak. Ama dün itibariyle ilçe gezilerimi bitirdim. Bu geziler denetim amaçlı değil. Nerede neyimiz var bunu gözlemlemek ve çalışan arkadaşlarımızı tanımak amacıyla gerçekleşti. Bundan sonra gezilerimiz devam edecek. Masa başında bu işi yürütmeyeceğiz. Rutin işlerin aksaması durumunda STK’larla, sendikalarla, Tabipler Odası’yla birlikte iş birliği içerisinde gezerek dolaşarak yerinde inceleyeceğiz. Manisa’ya nasıl daha iyi hizmet verebileceğimizin arayışı içerisinde olacağız” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.