YILIN EBESİ SALİHLİ'DEN

Dünya Ebeler Günü kutlamaları çerçevesinde Manisa'da "Yılın Ebesi Ödülü" sahibini buldu. Vatandaşlarla kurduğu güçlü iletişim, özverili çalışmaları ve eğitimlerde gösterdiği başarı nedeniyle Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bağlı Salihli Toplum Sağlığı Merkezi'nde çalışan Ebe Birgül Şen yılın ebesi seçildi. Şen, plaketini Vali Yardımcısı Baha Başçelik'in elinden alırken, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay'da Teşekkür Belgesi verdi.

YILIN EBESİ SALİHLİ'DEN


YILIN EBESİ SALİHLİ'DEN

Dünya Ebeler Günü kutlamaları çerçevesinde Manisa’da “Yılın Ebesi Ödülü” sahibini buldu. Vatandaşlarla kurduğu güçlü iletişim, özverili çalışmaları ve eğitimlerde gösterdiği başarı nedeniyle Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı Salihli Toplum Sağlığı Merkezi’nde çalışan Ebe Birgül Şen yılın ebesi seçildi. Şen, plaketini Vali Yardımcısı Baha Başçelik’in elinden alırken, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay’da Teşekkür Belgesi verdi.

Dünya Ebeler Günü Manisa’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Celal Bayar Üniversitesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği etkinlikte, görevi kadınların gebelik öncesi, gebelik, doğum ve doğum sonrası dönemlerde sağlığını korumak, yeni doğan bakımı ve takiplerini yapmak olan ebelik mesleğinin toplum sağlığını koruma ve geliştirmedeki rolü üzerinde duruldu. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde “Doğumda Kanıta Dayalı Uygulamalar” konulu panelde konuşan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay ebelerin sağlık sistemi içerisinde üstlendiği misyonun önemine vurgu yaptı. Sağlık Bakanlığı’nın yeni teşkilat yapısında Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün öncelikli temel personelini ebelerin oluşturduğunu belirten Dr. Tay, aile hekimleriyle çalışan sağlık personelinin yüzde 70’ini ebelerin oluşturduğunu söyledi. Konuşmasında Dünya Ebeler Birliği’nin 2013 yılı temasına da atıfta bulunan Dr. Tay, “Bakanlığımız ikinci bir sağlık personelinin de aile hekimleriyle birlikte çalışmasını planlanıyor. Bu durumda bizim çok daha fazla ebeye ihtiyacımız var. Ancak yeterli sayıda ebe ve hemşire yok. Mezun olacak arkadaşlarımızı en kısa sürede bekliyoruz” dedi. CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu ebelik mesleğinin çok özel bir meslek olduğunu ifade ettiği konuşmasında anne ve çocuk sağlığı hizmeti veren, koruyucu sağlık hizmetlerinde önemli rolleri bulunan tüm ebelerin Dünya Ebeler Günü’nü kutladı. Son olarak kürsüye gelen Vali Yardımcısı Baha Başçelik de toplum sağlığının sağlıklı bireyler yetiştirmekle mümkün olabileceğini belirterek, “Sağlık; doğumdan önce başlayıp yaşam boyunca devam eden bir süreç. Bu açıdan önemli bir görev üstlenen, mesai gözetmeksizin çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor, ebelerimizin gününü kutluyorum” dedi.

Panelistlerin sunumlarının ardından “Yılın Ebesi Ödül Töreni”ne geçildi. Vatandaşlarla kurduğu güçlü iletişim, özverili çalışmaları ve eğitimlerde gösterdiği başarı nedeniyle Manisa’da yılın ebesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı Salihli Toplum Sağlığı Merkezi’nde çalışan Ebe Birgül Şen odu. Şen, plaketini Vali Yardımcısı Baha Başçelik, Teşekkür Belgesini Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay’ın elinden aldı. Dans gösterisiyle süren etkinlik müzik dinletisi eşliğinde verilen kokteylle son buldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.