YENİOSMANİYE KÖYÜ BERABERLİK COŞKUSU VARDI

Saruhanlıya bağlı Yeniosmaniye köyünde bu yıl 12. Düzenlenen geleneksel bahar pikniği ve Kafkas şenliği yapıldı.

YENİOSMANİYE KÖYÜ BERABERLİK COŞKUSU VARDI


YENİOSMANİYE KÖYÜ BERABERLİK COŞKUSU VARDI

Saruhanlıya bağlı Yeniosmaniye köyünde bu yıl 12. Düzenlenen geleneksel bahar pikniği ve Kafkas şenliği yapıldı.

Yenismaniye köyü Muhtarlığının ev sahipliği yaptığı şenliğe Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve Özgür Özel, Devlet Eski Bakanı Sabri Tekir, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım İl emniyet Müdürü Yunus Çetin, İl Genel Başkanı Hayrullah Solmaz, Saruhanlı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, diğer illerden gelen Misafirler ve köylüler katıldı. Av. Menderes Hırçıner Açılış konuşmasında misafirlere hoş geldiniz diyerek Kafkas kültürü ve köyün kuruluşu hakkında bilgiler verdi. 

Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı da konuşmasında “Gerçekten büyük acılar yaşamış bir toplumsunuz ve Anadolu topraklarına gelmişsiniz. Sevgi ve barış getirdiniz. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz ebediyete kadar devam edecektir” diye konuştu. 
Saruhanlı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu “Yeni Osmaniye köyü birlik beraberliği ile tertip ve düzenliliği ile Saruhanlımızın örnek bir köyü. Bu düzenlediği 12. Şenlikle de birliğe beraberliğe ne kadar önem verdiklerini kanıtlamışlardır” diye konuştu. 

Manisa Milletvekili Erkan Akçay “Düzenlemiş olduğunuz bu şenlik vesilesi ile aranızda olduğumdan çok mutluyum. Mutluluğumu bir kat daha artıran atmosfer de büyük Türk milletinin birliğini ve beraberliğinin de Ay yıldızlı Türk bayrağının gölgesi altında sonsuza kadar devam edeceğine yürekten inanıyorum. Bahar ayı bütün tabiatın canlandığı ve sosyal hayatımızın da hareketlendiği aydır. Bu bahar şenliği ve piknik bunun bir göstergesidir” diye konuştu. 

Manisa Milletvekili Özgür Özel de konuşmasında “Ben Yeniosmaniye köyüne geldiğimde imece usulüyle yapmış oldukları örnek damlama sulama tesisi ile tanıdım. Buradaki insanların bir birine düşkünlüğünü bağlılıklarını hep birlikte inandıkları doğru bir projeyi hayata geçirmek için gösterdikleri emeğe çok büyük hayranlık duyduğumu belirtmek isterim” dedi. 

Vali Halil İbrahim Daşöz de “Bugün hep birlikte bu güzel köyümüzde, bu güzel günde, adeta kucaklaşıyoruz. Gönüllerimizi buluşturuyoruz. Birliğin beraberliğin olduğu her yerde güzellik vardır. İnsanları bir birilerine yaklaştıran her şeyde bir değer, güzellik vardır. Bunun en güzel örneğini bugün burada Yeniosmaniyeli hemşerilerimizin ev sahipliğinde hep birlikte yaşıyoruz. Bu birlik beraberlik büyük milletimizin ne kadar köklü bir geçmişe sahip olduğunu Balkanlardan, Kafkaslardan, Ortadoğudan ne kadar büyük bir coğrafyada hüküm sürdüğünü bizlere en güzel şekilde gösteriyor. Bugün modern Türkiye Cumhuriyeti de bu büyük milletin mirasçısı ve devamı olarak aynı birlik, beraberliği en güzel şekilde ortaya koyuyor. Bundan dolayı büyük Türk kültürünün içerisindeki her rengin, her güzelliğin, her farkın bir zenginlik olduğunu hepimiz bilmeliyiz. Mutlaka farklı özelliklerimiz olabilir. Ama bunların hepsi bir bütünün ayrılmaz parçası ve bir bütünü çok değerli kılan çok zengin kılan unsurlardır. Ortak paydalarımızın çokluğu bizim bütünlüğümüzü ortaya koyacaktır. Bugün birlik beraberliğimizin en büyük simgelerinden bir tanesi de Çanakkale’dir. Çanakkale’de hepimizin ecdadı koyun koyuna yatmaktadır. Bugün Manisa’da Balkanlardan Kafkaslardan Orta Doğudan gelen insanlarımızın hepsi çalışkanlığıyla, kültürel zenginliğiyle, Manisa’mızı bugün büyük il yapmışlar ve ülkemizin lokomotif vilayetlerden birisi haline getirmişlerdir. Sizlere yapmış olduğunuz büyük katkılardan dolayı yaşamımıza katmış olduğunuz zenginliklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Daha sonra Bursa’dan gelen Kafkas halk oyunları ekibi bir gösteri sundu.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.