YARALI, "ASLA KARAMSAR DEĞİLİZ"

Manisa Barosu'na alternatif olarak bir gurup avukatın bir araya gelerek kurduğu Manisa İlkeli, Demokratik, Çağdaş Avukatlar Gurubu(İDEM) 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle basın açıklaması düzenledi. İDEM Gurubu adına açıklama yapan Avukat Yeliz Yaralı, yargı bağımsızlığının savunma tarafının da bağımsızlığı demek olduğunu ifade etti.

YARALI,


YARALI, "ASLA KARAMSAR DEĞİLİZ"

Manisa Barosu’na alternatif olarak bir gurup avukatın bir araya gelerek kurduğu Manisa İlkeli, Demokratik, Çağdaş Avukatlar Gurubu(İDEM) 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle basın açıklaması düzenledi. İDEM Gurubu adına açıklama yapan Avukat Yeliz Yaralı, yargı bağımsızlığının savunma tarafının da bağımsızlığı demek olduğunu ifade etti.

Manisa İlkeli, Demokratik, Çağdaş Avukatlar Gurubu(İDEM) 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Avukat Can Özman’ın bürosunda bir araya gelen avukatlar adına açıklamayı Avukat Yeliz Yaralı yaptı. Avukatların, savunma mesleğinin önceliğinin adil yargı ve yargılanma hakkı, bağımsız yargı düzeni ve gerçek bir hukuk devleti olduğunu bildiklerini ifade eden Yaralı, “Yargının ve savunma mesleğinin sorunlarının temelinde adil ve bağımsız yargının olduğunu, bunun ise eksiksiz demokrasi ve hukukun üstünlüğü ile mümkün olabileceğini kamuoyuyla bir kez daha paylaşıyoruz. Yargı bağımsızlığının, savunma bağımsızlığını da içerdiğini biliyoruz. Savunmanın baskı altına alınmasının, alanın daraltılmasının, avukatların zihinsel, mesleksel ve ekonomik cendereye sokulmasının tüm yurttaşların adalete olan inancında yaralar açtığının ve savunmanın güçsüzleştirilmesinin adına demokrasi denmeyeceğinin bilincindeyiz” dedi.

Önce Yargı”

 

Önce yargının sorunlarının çözülmesi için mücadele edeceklerini vurgulayan Yaralı, “Çünkü biliyoruz ki, yargının sorunlarının çözülmesi toplumsal barışı sağladığı gibi, ulusumuzun adalete olan ve yitirdiği güveninin tekrar sağlanmasına hizmet edecektir. Çünkü biliyoruz ki, yargının sorunlarının çözülmesi, savunma mesleğinin sorunlarının da çözülmesi anlamına gelecektir. Bütün bunlar için uzun ve zorlu bir uğraş gerekecektir. Ama avukatlar tarihsel süreç içerisinde tüm haklarını böyle zorlu mücadelelerle ve bedel ödeyerek kazanmışlardır. Susturulan, yıldırılan, yok sayılan, etkisiz kılınan savunmanın ve biz savunma mesleği mensuplarının işinin zor olduğunu biliyoruz. Ancak yılmayacağız, doğruları söylemeye, mücadele etmeye devam edeceğiz. Daha adil bir yargı düzeni için, daha adil ve yaşanılır bir dünya için, onurlu bir meslek için, ülkemiz için, yarınlarımız için, en önemlisi çocuklarımız için sonuna kadar uğraş vereceğiz. Asla karamsar değiliz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.