banner278

YAN SANAYİ BORSASI, MANİSA TSO ÜYELERİNE TANITILDI

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Mart ayı içerisinde düzenlediği etkinlik programı kapsamında üyelerine Türk Yan Sanayi Borsası'nı tanıma ve yaptığı işlemler hakkında bilgilendirme imkanı sundu.

banner292
YAN SANAYİ BORSASI, MANİSA TSO ÜYELERİNE TANITILDI

YAN SANAYİ BORSASI, MANİSA TSO ÜYELERİNE TANITILDI

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Mart ayı içerisinde düzenlediği etkinlik programı kapsamında üyelerine Türk Yan Sanayi Borsası'nı tanıma ve yaptığı işlemler hakkında bilgilendirme imkanı sundu.

Manisa TSO ile İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) işbirliği ile gerçekleştirilen toplantıya Manisa TSO Yönetim Kurulu Üyesi Banu Tatlıcıoğlu Sevimli, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr Erdoğan Özkaya, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü İrfan Akarsu ve işadamları katıldılar.
İTO KOBİ Şube Müdürü Ferruh Gündoğan, Yan Sanayi Borsası Şefi Mert Özcömert, KOBİ Şubesi Roporatörü Ozan Arıcasoy, Manisa TSO Meclis Salonu'nda Yan Sanayi Borsası hakkında merak edilen tüm detayları katılımcılara anlattılar. İTO bünyesinde 1990 yılında kurulmuş olan Türk Yan Sanayi Borsası, yan sanayi sektörlerinde çalışan küçük ve orta ölçekli işletmeleri ihracata yönlendirmek ve ihracatlarını artırmak ve ülke kaynaklarının en etkin şekilde kullanılmasını sağlamak üzere hizmet verdiğini belirten İTO KOBİ Şube Müdürü Ferruh Gündoğan, "Teknik talep eşleştirme konusunda ülkemizde ilk ve tek örnek olan Türk Yan Sanayi Borsası, 2.500'e yakın yan sanayici üyesine ulusal ve uluslar arası düzeyde 20 yıldır hizmet vermekteyiz. Ana ve yan sanayici firmalar arasındaki bir teknik bilgi bankası ve ticareti geliştirme ofisi olarak görev yapan ve böylece uzmanlık gerektiren sektörlerde kapasite kullanımının ve verimliliğinin artırılmasına katkıda bulunan Türk Yan Sanayi Borsası bünyesindeki üye firmaların profiline bakıldığında; metal eşya, plastik, kauçuk, elektrik ve elektronik sektöründe faaliyet gösteren firmalar oldukları ve 2348 olan üyesinin yüzde 81'inin KOBİ niteliğindedir. Türk yan Sanayi Borsası, ülkemiz yan sanayicilerinin yeni talep kaynaklarına ulaşmasına ve ihracatına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Yan Sanayi Borsası UNIDO (Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı) desteği ile kurulduğu 1990 yılından beri sadece İstanbul'daki İTO üyesi yan sanayicilerimize değil, tüm Türkiye'de faaliyet gösteren nitelikli yan sanayicilerimize hizmet vermektedir. Eskişehir'den, İstanbul'a, Elazığ'dan Samsun'a kadar dış pazarlara açılmaya çalışan 2 bine aşkın yan sanayicimizle yabancı ana sanayiciler arasında pek çok talep eşleştirme çalışması gerçekleşmiştir." diye konuştu.
Türk Yan Sanayi Borsası'nın yan sanayicilere sunduğu hizmetleri de anlatan İTO KOBİ Şube Müdürü Ferruh Gündoğan, "Türk Yan Sanayi Borsası tarafından verilen talep eşleştirme hizmeti tüm Türkiye'de Borsa üyesi yan sanayicilerin ihtiyacını arttırmayı hedeflemektedir. Yurt dışı ve yurt içinden borsaya ulaşan talepler, yan sanayicimize iletilerek kendileri için ihracat imkanı oluşturulmaya çalıştırılmaktadır. Ana sanayici firmaların satın alma yetkililerinin önceden belirlediği parça, komponent , modül ve üretim teknikleri ihtiyacına göre en uygun yan sanayicilerle eşleştirilmeleri ve yüz yüze görüştürülmeleri iş birliği günlerin gerçekleşmiştir. Geçtiğimiz yıl, 21-22 Ekim 2010 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz organizasyon da 20'si yabancı, 12 yerli ana sanayici ve 300'e yakın yan sanayici firma iştirak ederek iki gün boyunca süren organizasyon kapsamında 900'e yakın ikili görüşme gerçekleştirilmiştir. Aynı organizasyonun bu yılda 20-21 Ekim tarihleri yine ücretsiz olarak düzenlenmesi planlanmaktadır." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.