banner278

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI TSO'YU ZİYARET ETTİ

Vergi Haftası nedeniyle Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, Grup Müdürleri Tuncay Tekin, Nurettin Karataş ve Ercan Yazar Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ettiler. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Coşku, Yönetim Kurulu Üyeleri Çetin Güngür, Ahmet İgan ve Başkan Danışmanı Güvenç Özer ile bir araya gelen Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, Vergi Haftası'nda kurum ve kuruluşlara nezaket ziyaretinde bulunduklarını söyledi.

banner292
VERGİ DAİRESİ BAŞKANI TSO'YU ZİYARET ETTİ


VERGİ DAİRESİ BAŞKANI TSO'YU ZİYARET ETTİ
 

Vergi Haftası nedeniyle Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, Grup Müdürleri Tuncay Tekin, Nurettin Karataş ve Ercan Yazar Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Coşku, Yönetim Kurulu Üyeleri Çetin Güngür, Ahmet İgan ve Başkan Danışmanı Güvenç Özer ile bir araya gelen Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, Vergi Haftası’nda kurum ve kuruluşlara nezaket ziyaretinde bulunduklarını söyledi. 

 

Manisalı mükelleflerin vergi bilinci konusunda Türkiye ortalamasını üzerinde olduğunu vurgulayan Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, ’24. Vergi Haftamızı kutluyoruz. Bu hafta kapsamında bizim yıl içerisinde yapmış olduğumuz vergiye yönelik işlemlerin dışında daha çok sosyal kapsamlı projeler, ziyaretler, özellikle çocuklarımızın vergiye benimsetilmesi onların kalplerinin ıstılması anlamında etkinliklerimiz olacak. Çalışanlarımızın oluşturduğu koromuzun konseri, vergi ödül törenimiz olacak.  Okullarımızı ziyaret edeceğiz, Celal Bayar Üniversitesi’nde konferans vereceğiz. Çalışanlarımıza yönelik değişik kurum içi aktiviteler olacak. Moral yemeğimizle birlikte bu haftayı dolu dolu kutlayacağız. Vergicilik zor bir hizmet. Özellikle böyle sıkıntılı kriz dönemlerinde çok daha zor oluyor. Ama biz bu işi kendimize görev edindik. Mükelleflerimize en iyi vergi hizmetini verme adına da ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Vergi adı itibariyle 4-5 kelimeden oluşan bir tabir ama, bünyesinde çok daha fazla derin anlamlar ifade ediyor. Atatürk 1923 yılında çok güzel bir söz söylemiş.  Bir devlette vatandaşlara uygulanan vergi yabancılara uygulanamıyorsa, vergileme işlemleri milletin ihtiyaçlarına göre şekillendiremiyorsa, o devlete bağımsız bir devlet olarak adlandırmak mümkün değildir diyor. Hakikaten etrafımıza baktığımız da devletin güçlü olduğu ülkelerde demokrasi de güçlü oluyor. Vergi gelirleri sağlıklı bir şekilde toplanan ülkelerde kamu kesiminin çok daha güçlü olduğunu görüyoruz. İşte Yunanistan iflas noktasında, keza İtalya, İspanya. İngiltere bile AB’yi tartışıyor. Kamu kesimindeki borçlanmayı tartışıyor. Çok şükür o anlamda devletimizi çok güçlü görüyoruz. Şüphesiz küresel dünyada da yaşıyoruz. Krizlerden etkinlememek mümkün değil. Türk ihracatçısının dünyada gitmediği ülke yok. İhracat yapabilme adına. Bu da çok kolay bir iş değil. Küresel bir dünyada ister istemez krizler bizleri de etkiliyor. Kendimizi soyutlamamız mümkün değil. Sonuçta iş geliyor devletin ve kaynaklarının güçlü olmasına. Biz de bu anlamda çalışıyoruz. Ve toplumdaki herkesin ödeme gücü kabiliyetinde vergi ödemesi gerektiğini de ifade ederek bu haftamızı dolu dolu geçirelim istedik. Bu kapsamda en önemli sivil toplum örgütü olarak nezaket ziyaretinde bulunuyoruz’ dedi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, Manisa’nın Vergisini yatıran düzenli iller arasında olmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, ‘Vergi Haftası’nın 24.’sünü kutlamaya başladık. Biz adeta ortak çalışma arkadaşı, hatta paydaşı olarak gördüğümüz kurumumuzu ve dairemizle olan  iş birliğini geçmişte olduğu gibi gelecekte de sürdüreceğiz. Birlikte çalışmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Ülkemizin bekası için vergi kaçınılmaz bir unsur. Yerine getirilmesi gereken bir husus. Bizler bunun bilinci içindeyiz. İlimizde bunun bilincinde, Türkiye’de vergi toplama oranında ön sıralarda olduğumuzu  geçmiş ziyaretlerinizde belirtmiştiniz. Bunda sizlerinde katkısı çok büyük. Ticaret erbabının vergi ödeyen insanlarımızın da vatandaşlık bilincinin oldukça üst seviyede olması bizleri memnun ediyor. İfade ettiğiniz gibi ülkemizin etrafı krizlerle dolu bir çemberde, hatta güneydoğu da iç karışıklıklar da alıyor. Bütün bunlara rağmen Türk ekonomisinin ayakta durması, kamunun ödemelerinde her hangi bir sıkıntının yaşanmaması bizlerin rahat soluk alıp vermesine neden oluyor. Ama ticari hayatta elbetteki sıkıntılar bulunuyor. Bu sıkınıtıları çözmek içinde projemiz bulunuyor. Bu projemizi önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşacağız. Ben bu vesile ile ziyaretinizden duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade ediyorum, nice yıllarda hep beraber olmayı diliyorum’ dedi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.