VALİ'YE TEPKİ: "ÇOCUKLARIN PARASINI SPORCULARA VEREMEZSİNİZ"

Vali Halil İbrahim Daşöz'ün başlattığı 251 Bin Dev Öğrenci Projesi'ni eleştiren Recep Varlıakman, "Sayın valim kitap bastırıyor. Okullara gönderiyor. Bu kadar kitabın karşılığı olan parayı banka hesabına yatır diyorsun. Bu çocuklarının bir liralarının peşine düşüyorsunuz. Sonra bu paraları başka yerlere veriyorsunuz. Sayın Valim spora para verin ancak bu topladığınız paraları vermeyin. Başka kaynaklardan verirsen ben de yanında olurum. Helal olsun derim. Dev öğrencilerden zorla aldığın paraları verme" dedi.

VALİ'YE TEPKİ:

VALİ'YE TEPKİ: "ÇOCUKLARIN PARASINI SPORCULARA VEREMEZSİNİZ"

Vali Halil İbrahim Daşöz’ün başlattığı 251 Bin Dev Öğrenci Projesi’ni eleştiren Recep Varlıakman, “Sayın valim kitap bastırıyor. Okullara gönderiyor. Bu kadar kitabın karşılığı olan parayı banka hesabına yatır diyorsun. Bu çocuklarının bir liralarının peşine düşüyorsunuz. Sonra bu paraları başka yerlere veriyorsunuz. Sayın Valim spora para verin ancak bu topladığınız paraları vermeyin. Başka kaynaklardan verirsen ben de yanında olurum. Helal olsun derim. Dev öğrencilerden zorla aldığın paraları verme” dedi.

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Recep Varlıakman, sendikanın işyeri temsilcileriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Sultan Kafe’de düzenlenen kahvaltıya ilginin olması üzerine Varlıakman üyelerinin toplantı konularında daha duyarlı olmalarını istedi. Toplantı amaçlarının başlattıkları “Her üye bir üye” projesini tanıtmak olduğunu beliren, Varlıakman, kılık kıyafet yönetmeliği konusundaki değişikliklerin yanı sıra Vali Halil İbrahim Daşöz tarafından başlatılan 251 Bin Dev Öğrenci Projesi hakkında da iddialarda bulundu. Kamusal alanda başörtünün kullanılması ve erkeklerin kravatsız olarak hizmet vermesinde herhangi bir mahsur görmediklerini belirten Varlıakman, “Kendi milletiyle ve değerleriyle ters düşmeyen bir anlayışımız var. Bu anlayışımızla söylüyoruz. Kamusal alanlarda başörtüyle ya da kravatsız hizmet verilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Biz bu hadisenin siyasal malzeme olarak kullanılmasını eskiden de şiddet ve nefretle kınıyorduk, şimdi de kınıyoruz. Hem milli hem muhafazakar, milletin değerlerine önem veren bir noktada duruyoruz. Atatürk’ün devrim ve ilkelerine saygı duyuyor ve sahipleniyoruz. Bir sıkıntısı olup Milli Eğitim’e başvuranlara  ‘Sendikanızı değiştirin işinizi halledelim’ diyenlere yuh diyorum. Benim öğretmen kardeşimin bir sıkıntısı olacak ancak sen beklenti içerisinde olacaksın. Ben bu anlayışı ayaklarımın altına alıyorum. Bir ülkede yaşayan halk içerisinde icra makamında bulunanlar adaletten uzaklarsa o millet yok olmaya mahkumdur. O derdi ve sıkıntısı olan insanların ahı sizi bulacaktır. Bunun hesabını vereceksiniz” dedi.

“Çocukların parasını sporculara veremezsiniz”

Vali Halil İbrahim Daşöz’ün Manisa’ya geldiğinden itibaren başlattığı 251 Bin Dev Öğrenci Projesi’ni de eleştiren Varlıakman, “Sayın valime gönderme bulunayım. 251 bin hakkındaki sıkıntıları biliyorsunuz. Haftada bir lirayı zor bulan kardeşlerimiz kendilerine ziyafet çekecek. Sayın valim kitap bastırıyor. Okullara gönderiyor. Bu kadar kitabın karşılığı olan parayı banka hesabına yatır diyorsun. Bu çocuklarının bir liralarının peşine düşüyorsunuz. Sonra bu paraları başka yerlere veriyorsunuz. Sayın Valim spora para verin ancak bu topladığınız paraları vermeyin. Başka kaynaklardan verirsen ben de yanında olurum. Helal olsun derim. Dev öğrencilerden zorla aldığın paraları verme” dedi.

Altınsoy’da eleştirilerden nasibini aldı

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’u da eleştiren Varlıakman, “Şube müdürü sayısı 13’e çıktığı zaman dedik ki; elbette ki siz birilerini göreve getireceksiniz. Bu göreve gelen kişiler bir siyasi anlayıştan insanlar oldu. Ancak bu insanlar donanımlı olsun. Siz hiç alakası ve donanımı olmayan kişileri göreve getirdiniz. İcraatında hakkaniyet yok. O makamlara getirdiği insanlar o makamları hak etmiyor. Sırf siz siyasi bir oluşluma yakınsınız diye koltukları peşkeş çekiyorsunuz. Bu adalete hakkaniyete yakışmaz. Bunları binle geçeceksiniz. Hani başbakan ileri demokrasi diyordu. Hani bir vatandaşın hakkına gasp edilirde hesabını başbakan soracaktı. Hani hukukun üstünlüğü işliyordu. Bunların adaletle hakla hukukla alakaları yok. Adalet sadece siyasi partinin isminde kalmış. Biz sadece kendimiz için bütün kamu çalışanları için adalet istiyoruz. Bir sıkıntı varsa o sıkıntıya icra üretmek o makamların sahibinin görevidir” dedi.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.