ÜLKÜ OCAKLARI YENİ BİNASINA KAVUŞTU

Akhisar Ülkü Ocakları, altı yıldır faaliyet gösterdiği Tahir Ün Caddesindeki hizmet binasının ardından Paşa Mahallesi 11 sokaktaki yeni hizmet binasına taşındı. MHP Milletvekili Mustafa Enöz, açılışı yapılan ülkü ocağının kutsal bir yuva olduğunu belirterek "Hepimizin içinden yetiştiği bu ocaklar Türk-İslam Ülküsü davasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur" dedi.

ÜLKÜ OCAKLARI YENİ BİNASINA KAVUŞTU

ÜLKÜ OCAKLARI YENİ BİNASINA KAVUŞTU

Akhisar Ülkü Ocakları, altı yıldır faaliyet gösterdiği Tahir Ün Caddesindeki hizmet binasının ardından Paşa Mahallesi 11 sokaktaki yeni hizmet binasına taşındı. MHP Milletvekili Mustafa Enöz, açılışı yapılan ülkü ocağının kutsal bir yuva olduğunu belirterek "Hepimizin içinden yetiştiği bu ocaklar Türk-İslam Ülküsü davasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur" dedi.

 Açılışa Manisa MHP Milletvekilleri Mustafa Enöz ve Ahmet Orhan, Akhisar MHP İlçe Başkanı Ali Çavdar ve Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mansur Onay da katıldı.
Akhisar Ülkü Ocakları Başkanı İskender Çelik, Ülkü Ocakları'nın her şeyiyle bu toprağın özü olduğunu belirterek "Ülkü; yaşama gayesi, ulaşılacak milli birlik duygusu, en yüksek ahit, rahmetli Necip Fazıl ve Gökalp gibi dersek fikir çilesiyle yoğrulmuş mefkuremiz. Ocak; aşın benliğimizle beraber pişirildiği, Mevlana deyişiyle hamlıktan olgunluğa geçtiğimiz, adam olduğumuz, soğuktan, sıcaktan, dış tehlikelerden korunduğumuz, zararları ona sığınarak defettiğimiz yuvamız, diğer bir manada içinden altın ve elmasların çıktığı maden ocağımız ve en önemlisi de peygamber ocağına geçişte ilk sığınağımız. Ülkü Ocakları da içimizdeki vatan sevgisi ateşini yaktığımız, onun aydınlığıyla önümüzü aydınlattığımız vazgeçilmez okullarımızdır" dedi. Çelik, Milliyetçi Hareket Partisi'ndeki teşkilat yapısının da bel kemiğini oluşturan Ülkü Ocakları'nın mücadele, acı ama hep gururla dolu 50 yıllık tarihinden bihaber insanların, geçmişte ve günümüzde üniversitelerde ne idüğü belirsiz komünist akımlarla beyni ve ruhu satın alınan ve vatanımızda sosyalist bir devrim gerçekleştirerek rejimi değiştireceğine inandırılan ya da etnik bölücülük yaparak vatan toprağını başkalarına peşkeş çekmek isteyen cereyanlara kapılmış yüzlerce genç insanımızı vatan gerçeği ve ülküsüyle tanıştıran bu ocakları bihakkın anlamalarını beklemediğini söyledi. Çelik, ancak bu noktada yapılan onca güzelliğin, organize kültürel, sosyal faaliyetlerin ocaklar tarafından iyi anlatılamadığını da belirtmeden de geçemeyeceğini belirterek şunları söyledi: "Ocakların, dünya da yaşanan zulümlere karşı, Doğu Türkistan'dan, Çeçenistan'a, Hocalı'dan Karabağ'a, Filistin'den Afganistan'a kadar her meselede öyle hassas, yerinde ve etkili bir mücadelesi var ki emin olun tarif edilemez. Bu gençlerin duyarlılıklarını sadece takdir etmekte yetmez, onların büyük çoğunluğunun dayatılanın aksine kavgadan, gürültüden uzak hakikaten ülkü ocaklarına dahası bu millete yakışır gençler olduğunu en yakınınızdaki ocakta yerinde görmelisiniz."

GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
Manisa MHP Milletvekili Ahmet Orhan da yaptığı açıklamada, bugün Akhisar'da Ülkü Ocaklarının yeni bir binaya taşınması münasebetiyle bir araya geldiklerini belirterek şöyle konuştu: "Başbuğ tarafından Türk milletinin makus tarihini değiştirmek için gençlerimizin yetiştirildiği milli değerler ile buluştuğu bir yer olarak tasarlanmış olan Ülkü Ocaklarına ihtiyaç bugün en az dünkü kadar devam etmektedir. Ülkemiz maalesef bugün milli kimliğimizin tartışıldığı inançlarımızın sorgulandığı mezhep ve inançlarımızın cepheleşme, ayrışma sebebi olarak görüldüğü toplumsal bütün değerlerimizin tartışıldığı bir süreci yaşamaktayız. Gençlerimizi bu tartışmadan koruyacak Türk milletinin geleceğinin teminatı olmasını temin edecek olan yegane kaynak ülkü ocakları kurumudur. Ülkü Ocakları kendisine verilmiş olan bu görevi layıkıyla yerine getirecek donamıma ve tecrübeye sahip bir ocaktır. Bundan böyle de kendilerine başarılar temenni ediyor, yeni yerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."
Akhisar MHP İlçe Başkanı Ali Çavdar da yaptığı açıklamada, Ülkü Ocakları Başkanı İskender Çelik'e, Akhisar'a bu kadar güzel nezih bir bina kazandırmasından dolayı teşekkür etti. Dün olduğu gibi bundan sonra da yapacağı her hizmette Akhisar ilçe teşkilatı olarak üzerimize düşen her görevi eksiksiz devam ettirmeyi kendisi ile yaptıkları istişarelerde de konuştuklarını anlatan Çavdar, "Hiçbir ayrılık gözetmeksizin birlik ve bütünlük içerisinde Akhisar'da Milliyetçi Hareket Partisini Manisa'daki çizmiş olduğumuz hedefe ulaştırmak üzere el birliği ile çalışacağımızı ve siyasetçi olarak da 12 Haziran'da sayın genel başkanım Dr. Devlet Bahçeli'ye Manisa'da birinci ilçe olma sözünü verdik ve bu sözü 13 Haziran günü yerine getireceğimizi Ülkü Ocakları başkanımız İskender Çelik'in de katkıları ile inanıyorum" dedi.

HEDEF TEK BAŞINA İKTİDAR
Manisa MHP Milletvekili Mustafa Enöz, bugün açılışı yapılan ocağın kutsal bir yuva olduğunu söyledi. Hepimizin içinden yetiştiği Türk milletinin şan ve şerefini yükseltmek, Türk-İslam Ülküsü davasına katkıda bulunmak amacıyla açmış oldukları bu ocağın öncelikle Akhisar ve tüm camiaya hayırlar getirmesini diledi.
Önümüzdeki Haziran ayında bir genel seçim olacağını anlatan Enöz, sözlerine şöyle devam etti: "Bu genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi olarak tek hedefimiz tek başına iktidardır. Tek başına iktidar yolunda bütün camiamız el birliği ile çalışacaktır. Bu çalışmalarda hem ilçe teşkilatlarımıza hem de ocak teşkilatlarımıza güvencimiz tam. Yapacağımız çalışmalar elbette Milliyetçi Hareket Partisi'nin zaferi ile neticelenecektir." Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar sebebiyle hem siyasi hem ekonomik hem
de sosyal açıdan son derece sıkıntılı bir süreç içerisinde olunduğunu anlatan Enöz, şunları söyledi: "Bizim gördüğümüz bu seçimlerin bir kırılma noktası olacağıdır. Milletimizin bir karar anıdır ve son derece önemlidir. Her zamankinden daha da önemli görüyoruz ve inşallah ülkemizin ve milletimizin makus talihini bu seçimlerle kurtulacağını Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bir kambur olarak ülkenin sırtından düşürüleceğini ben buradan müjdeliyorum."
Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Mansur Onay da yaptığı arhisar'da Ülkü Ocaklarınçıklamada "tarihi aşıp gelen bu kutlu davaya gönül vermiş vefakar ülküdaşlarım değerli yol arkadaşlarım bugün burada ülkü ocaklarımızın bu Peygamber Ocağının yeni hizmet binasının açılışı için bir araya gelmiş bulunuyoruz" dedi. Ülkücülüğün Türk Milliyetçiliğinin şuurlu eylem ve siyasi hareketi olduğuna göre olmazsa olmaz şartımızın Türk Milleti olduğunu anlatan Onay, sözlerine şöyle devam etti: "Türk Milleti yüzyıllar boyunca bir tarihi süreç içerisinden Türk dili Türk kültürü ve Türk töresi ile beraber özümsenmiş İslam ile şereflenmiş ve zenginleşmiştir. Ülkü Ocakları milletimizn ocağıdır. Bugün partimizi sokakta arayanlar ya bizim partimizi hiç tanımıyorlar ya da bizi hiç görmüyorlar. Çünkü ülkücü hareket sokakta bulunmamıştır, sokakta da kaybedilmeyecektir. Küresel güçlerin kimlik tartışmalarının olduğu bir dönemde küresel güçlerin yaratmış olduğu senaryoyu yırtan bozkurtlar olmuş ve yeniden dirilmişlerdir."
Manisa Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Özkan da Akhisar şubesinin yeni hizmet binasını hep birlikte açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 21. yüzyılda bilgi çağında bulunduğumuz bu dönemde eğitimin ne kadar önemli olduğuna değinen Özkan, şöyle konuştu: "Yeni hizmet binasının Türk Milletinin geleceğini kurtaracak olan Türk milletinin geleceğini inşa edecek olan gençleri yetiştirecek bir kurum olarak devam etmesini diliyorum. İnşallah Akhisar'a arkadaşlarımıza hayırlı olur ve katılan sayın vekillerimize teşekkür ediyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.