UÇAK'TAN PROJE TEKLİF ÇAĞRISI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemeyi ve yenilikçi fikirleri hayata geçirmeyi hedefleyen projeleri desteklemek amacıyla 2012 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı hazırlanarak proje teklif çağrısına çıkıldığını belirterek, her kesimden proje teklifi alınacağını söyledi.

UÇAK'TAN PROJE TEKLİF ÇAĞRISI

UÇAK'TAN PROJE TEKLİF ÇAĞRISI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemeyi ve yenilikçi fikirleri hayata geçirmeyi hedefleyen projeleri desteklemek amacıyla 2012 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı hazırlanarak proje teklif çağrısına çıkıldığını belirterek, her kesimden proje teklifi alınacağını söyledi.   Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemeyi, gençlerin potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamayı, gençlerin karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımını arttırmayı ve yenilikçi fikirleri hayata geçirmeyi hedefleyen projeleri desteklemek amacıyla 2012 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı hazırlanarak proje teklif çağrısına çıkıldı. Proje teklifleri 20 Nisan – 21 Mayıs tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Örnek Mahallesi Oruç Reis Caddesi No:13 Kat: 4 06090 Altındağ / Ankara adresine elden ya da posta yoluyla yapılabilecek.  Program kapsamında desteklenecek proje türleri, desteğin miktarı ve kapsamı, kimlerin başvurabileceği, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı konuları ile ilgili detaylar http://www.gsb.gov.tr internet adresinde açıklandı.   PROJELERE MADDİ DESTEK VAR Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak konuyla ilgili olarak,  “Bakanlığımız çatısı altında bulunan Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğümüz tarafından Türkiye genelinde bir proje teklif çağrısı yapıldı. Gelen proje teklifleri arasından seçilecek olan projeler uygulamaya konulacak. Müracaatlar 1-Hareketlilik Projeleri; 2-Gönüllülük Projeleri; 3-Katılım Projeleri; 5-Spor Projeleri;6-Girişimcilik Projeleri; 7-Kültür ve Sanat Projeleri;8-Eğitim Projeleri; 9-Bilimsel Projeler; 10-Yenilikçi Projeler; 11-Araştırma Projeleri; 12-Muhtelif Projeler alanlarında yapılabilecektir. Kabul edilen projelere Bakanlığımız tarafından 5 bin ila 250 bin TL arasında maddi destek sağlanacaktır.” dedi.     HER KESİMDEN MÜRACAAT ALINACAK Uçak, her kesimden müracaatın alınacağını kaydederek, “Sivil Toplum Kuruluşları (Sivil toplum kuruluşları, dernek, vakıf, sendika, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve benzeri diğer teşekkülleri ifade eder.), Liseler ile Üniversiteler, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Mahalli İdareler, Bağımsız Spor Federasyonları, Gençlik Toplulukları (Gençlik topluluğu; lise ve üniversitelerdeki topluluk, kulüp ve öğrenci konseylerini ifade eder.) proje teklif edebileceklerdir” diye konuştu.  

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.