TÜİK'E YASLANDILAR, BİZE DAYATTILAR!

Türk Metal Sendikası üyeleri sendika önünde toplanarak eylem yaptı. Sendika Başkanı Hüseyin Özben, "Masaya oturduğumuz 9 Ocak'tan masadan kalktığımız 4 Mart tarihine kadar, MESS patronlarından bunları göremedik. Çünkü onlar, masaya insafsızlığı koydular.. Anlayışsızlığı koydular. Biz de mücadelemizi ortaya koyduk. Pazara kadar değil, mezara kadar bu anlayışla mücadele edeceğiz." dedi.

TÜİK'E YASLANDILAR, BİZE DAYATTILAR!

TÜİK’E YASLANDILAR, BİZE DAYATTILAR!


Türk Metal Sendikası üyeleri sendika önünde toplanarak eylem yaptı. Sendika Başkanı Hüseyin Özben, “Masaya oturduğumuz 9 Ocak’tan masadan kalktığımız 4 Mart tarihine kadar, MESS patronlarından bunları göremedik… Çünkü onlar, masaya insafsızlığı koydular.. Anlayışsızlığı koydular. Biz de mücadelemizi ortaya koyduk. Pazara kadar değil, mezara kadar bu anlayışla mücadele edeceğiz…” dedi. 
Türk Metal Sendikası üyeleri MESS arasındaki görüşmelerde sonuç yok. Sendika üyeleri her geçen gün eylemlerin dozunu artırıyor. Sendika lokali önde toplanan sendika üyeleri sloganlar atarak taleplerinin dikkate alınmasını istedi. Sendika Başkanı Hüseyin Özben, sık sık sloganlarla kesilen konuşmasında şunları söyledi:   “İnsanların umutları vardır, beklentileri vardır… Bizler de on binlerce metal işçisi gibi bu sözleşme dönemini umutla bekledik. İnsanca yaşarız diye, insanca çalışırız diye bekledik. Eşimizin, çoluğumuzun, çocuğumuzun geleceği için bekledik. İşverenlerden insaf bekledik, anlayış bekledik.  Ama masaya oturduğumuz 9 Ocak’tan Masadan kalktığımız 4 mart tarihine kadar, MESS patronlarından bunları göremedik.  Çünkü onlar,masaya insafsızlığı koydular..anlayışsızlığı koydular. Biz de mücadelemizi ortaya koyduk. Pazara kadar değil, mezara kadar bu anlayışla mücadele edeceğiz…
YALANCI ŞAHİT TÜİK  MESS patronları kendilerine bir yalancı şahit tutmuşlar. Bu yalancı şahidin adı TÜİK!Bu TÜİK’in sepetine koyduğu yalanlar, en çok MESS patronlarını mutlu ediyor. Ama bizi mutlu etmiyor. Çünkü sepet, yalanlarla dolu. Neymiş? Uçak biletlerinde, otel ücretlerinde, tur fiyatlarında, özel okul ücretlerinde, cilt bakımında enflasyon düşmüş. Düşen bizim değil, sosyetenin enflasyonu… Bizim enflasyonumuz tırmanıyor. Çarşıda, pazarda can yakmaya devam ediyor. MESS patronlarına bizim enflasyonumuzu söyleyelim:
Doğalgaz, elektrik, odun-kömür yüzde 20’den fazla, su, ulaşım yüzde 15’ten fazla, ekmek, ayçiçeği yağı, deterjan, tavuk, makarna yüzde 10’dan fazla zamlandı.
Bunlar da TÜİK’in rakamları…
EYY MESS PATRONLARI…
Bültenden enflasyon kaçırmayın. Sosyete enflasyonunu bırakın. Bizim enflasyonumuza bakın.  Bakın da görün, hayat pahalılığı neymiş, bir anlayın… Bize dayattılar… TÜİK’e yaslandılar, bize 1.14’ü dayattılar. Yetmedi sosyal yardımlarda yüzde 9’u dayattılar. Onlar da yetmedi, esnek çalışmayı dayattılar.  Bizi köle yapmak istediler.  İşte biz bu dayatmaları reddettiğimiz için günlerdir meydanlardayız.  Dün meydanlarda idik.. Bugün de meydanlardayız.  Böyle giderse yarın da meydanlarda olacağız.  Unutmasınlar, ekmek yoksa barış da yok…
BARIŞ YOKSA ÜRETMEK DE YOK… Bunların kitabında insaf yok.  Bunların kitabında sömürüden başka birşey yok… Bunların vicdanında, kardan, paradan başka bir şey yok.  Bunun için 4 Mart’da masayı terkettik. Biz, bu anlayışa her zaman karşı çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Bugün de, yarın da karşı çıkmaya devam edeceğiz.  Çünkü, bizim kitabımızda köleliğe geçit yok. 
EYYY… MESS PATRONLARI…
Koca okyanusa bile küçük bir taş attığında, okyanustan ses gelir. Ama sizden bir çıt bile yok. Günlerdir eylem yapıyoruz. Günlerdir, demokratik hakkımızı kullanıyoruz. Katı, dayatmacı ve uzlaşmaz tavrınızı protesto ediyoruz.  Ama hala katısınız. Hala dayatmacısınız.  Sizi yine uyarıyoruz.  Şaşırmayın.  sabrımızı taşırmayın.  Biz, işimizi seviyoruz… işyerimizi seviyoruz. Bizim sevgimiz bir günlük değil, bir ömürlüktür. Biz, yeri, geldiğinde evimizin ekmeğinden kıstık.  Çocuğumuzun okulundan kıstık. Ama emeğimizden, fabrikamızdan kısmadık.  İşimiz için, fabrikamız için herşeyi yaptık.  Yeter ki fabrikalarımızın bacası tütsün dedik… Yeterki çarklar dönsün dedik… Bize cevabınız bu mu olacak?.. Bu mu sizin işyeri sevginiz? Bu mu sizin insana sevginiz? Sizin emeğe saygınız bu kadar mı? Bu mu sizin sağduyunuz? Yazıklar olsun size… Mücadele yiğitlik ister. Mücadele sabır ister..inanç ister, kararlılık ister. Ama her şeyden önce, birlik ister. Bizler metal işçileriyiz.  Büyük ve güçlü Türk Metalin üyeleriyiz. Yiğitlik de, kararlılık, inanç, sağduyu da hepsi bizde var.  Biz bunun için büyüğüz, bunun için güçlüyüz. Büyük olduğumuz için. Güçlü olduğumuz için. Bu mücadeleyi kazanmak için yola çıktık. Bu mücadeleyi kazanmadan da bu yoldan dönmeyeceğiz.  Gazamız mubarek yolumuz açık olsun…” 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.