TSO'NUN MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nın Mart ayı olağan Meclis Toplantısı oda hizmet binasında yapıldı. Meclis Başkanı Tezcan Ödemiş'in yaptığı açılış konuşmasının ardından toplantının gündem maddelerine geçildi.

TSO'NUN MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


TSO'NUN MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mart ayı olağan Meclis Toplantısı oda hizmet binasında yapıldı. Meclis Başkanı Tezcan Ödemiş’in yaptığı açılış konuşmasının ardından toplantının gündem maddelerine geçildi.

Gündemin faaliyet raporu maddesinde söz alan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmeler hakkında meclise bilgi verdi. Coşkun,"Şubat ayında dünya çapında bozuk giden ekonomik aktiviteyi düzeltmek için artık ülkelerin münferit mücadelelerinin yetersiz kaldığının somut göstergelerine şahit olduğumu söyleyebilirim.

IMF,OECD, Dünya Ticaret Örgütü, G-20 gibi bir çok uluslar üstü kuruluşun, ekonomik küreselleşme adımlarında çeşitli unsurların adil dağıtımı ve paylaşımı konusunda önlemler almak için çaba harcadığını görüyoruz. Çünkü artık, ülkelerin, sadece iç ekonomik politikalarında tasarrufta bulunarak ayakta kalması, büyümesi yada refah seviyesini sürdürmesi mümkün değil. Hemen hemen her ekonomi şu ya da bu şekilde birbirine bağlanmış durumda. Bu durum Küba, Kuzey Kore gibi dünyanın en kapalı ekonomileri için bile artık geçerli halde. Umuyoruz dünya genelinde ticaretin önüne geçen yapısal engeller kaldırılarak, yeni mekanizmalar geliştirilerek küresel güven ortamı tahsis edilebilir. Ve dünya ticareti daha güçlü ve şoklara dayanabilir hale getirilir’ dedi.

Bu yıl ilkinin düzenleneceği 1.Manisa TSO Alış Veriş Şöleni’nin 7-24 Nisan tarihleri arasında yapılacağını sözlerine ekleyen Coşkun, ‘Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda sizlere Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Alış Veriş Şöleni’nin lansmanını yapmıştık. Aradan geçen süre içerisinde çalışmalarımızı olgunlaştırdık. Şölenimiz 7 ve 24 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Protokol seviyesinde ve bilinç uyandıracak şekilde açılışı 8 Nisan pazartesi günü cumhuriyet meydanında düzenleyeceğimiz halk konseri ile gerçekleştiriyoruz. Halkımız 24 Nisan’a kadar 1.000’e yakın üye işyerimizden yaptıkları her 30’tl lik alışverişte 1 çekiliş kuponu kazanma hakkına sahip oluyor. Ve 2 Mayıs günü yine bir halk konseri eşliğinde Milli Piyango’nun gözetiminde Cumhuriyet Meydanında yapacağımız çekiliş ile ödüller sahiplerini bulacak. 17 gün boyunca şehrimizde farklı noktalarda halkı sokağa çıkaracak, üyelerimizden alışveriş yapmaya yöneltecek, dikkat çekecek etkinlikler planlıyoruz, önümüzdeki günlerde etkinlik takvimimizi de sizlerle paylaşacağız. Giydirilmiş arabalarımız, işyerlerimize asılmış afişlerimiz, dış mekân reklamları ile kampanyamız hakkında bilinç uyandırmayı planlıyoruz. Deyim yerinde ise şehrimizi baştan aşağıya görseller ile döşeyeceğiz. Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün şölenimizin en önemli destekçisi, kapanış konserimizi ve birçok outdoor görselimizin basımını da kendileri üstlendiler. Bu vesile ile kendilerine tekrar teşekkür etmek isterim. Sayın valimiz de, şölenimize destek oluyorlar. Onun dışında Vestel, İndesit gibi sanayicilerimiz, Magnesia, Dolman Ticaret gibi firmalarımız da kampanya sponsorlarımızdan, arkadaşlarımız hala bazı firmalar ile görüşüyor sanıyorum bu birkaç gün içerisinde nihai hale gelmiş olacak. 100.000’in üzerinde çekiliş kuponu dağıtmayı hedefliyoruz. Umuyoruz artık Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Manisa’nın her yıl tekrar ederek geleneksel hale gelen bir festivali olur’ diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.