TSE KALİTE GÜNLERİ MANİSA TSO'DA BAŞLADI

Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) kalite günleri Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu'nda başladı.

TSE KALİTE GÜNLERİ MANİSA TSO'DA BAŞLADI

TSE KALİTE GÜNLERİ MANİSA TSO'DA BAŞLADI

Türk Standartları Enstitüsü‘nün (TSE) kalite günleri Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda başladı.

TSE Manisa Temsilcisi İsmail Ünlü, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Danışmanı Güvenç Özer, TSE Bursa Kalibrasyon Müdürü Mustafa Ekin, Manisa sanayisinin teknik personeli katıldılar. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Danışmanı Güvenç Özer, böyle bir eğitime oda olarak ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, "Bu tür etkinlikleri her zaman önemsiyoruz. Çünkü bunlar bizim açımızdan kurumsallaşmanın ve de rekabet edebilirliğin vazgeçilmez şarları olarak değerlendirmektedir. Bu eğitimin başarılı geçmesini temenni ediyorum." dedi. TSE tarafından kalite eğitim çalışmalarının Nisan ayında Bursa ve Antalya’da başladığını, bugün itibariyle de Ege Bölgesi’nde start verdiklerini ve bu eğitimlerin 25 Mayıs tarihine kadar devam edeceğini açıklayan TSE Manisa Temsilcisi İsmail Ünlü, “Ülkemizin kalkınması hem ekonomik hem kültürel, hem de teknolojik olarak ilerlemesi, sistemselleşmiş ve yönetilen bir organizasyon yapısının kurulması ve sürdürülebilirliği ile mümkündür. Bu durumda ülkemizde var olan kuruluşlar küreselleşen dünyanın acımasız rekabette olduğu piyasa koşullarında; maliyetlerin, hurdaların, hammadde israfının azaltılması, müşteri iadelerinin azalması, ihtiyaçların karşılandığı kaynakların az olduğu düşünüldüğünde üretim yapan kurum ve kuruluşlar için yönetim sistemlerin kurulması, işletilmesi, performanslarının ölçülmesi, kalitelerini etkileyen parametrelerde ölçüm yapılması ve ölçülen değerlerin izlenmesi büyük önem arz etmektedir. Türk Standartları Enstitüsü olarak hedefimiz; ülkemizde kalite bilincinin yaygınlaşmasına öncülük etmek, kuruluşlar bünyesinde oluşturulacak her türlü eğitim ve belgelendirme, standardizasyon, gözetim faaliyetlerinin yapılması için kalite yönetim sistemlerinin kurulması, işletilmesi, standardizasyon, üretim, üretimin kontrolünü yapan laboratuarların kurulması, alt yapısının sağlanması, sunulan hizmetlerden tüm paydaşlarının faydalanmasını sağlamak bu sayede sanayimizin uluslararası düzeyde rekabetine katkıda bulunmaktır.” dedi.

KOBİ TEMSİLCİLERİNE ÇAĞRIDA BULUNDU
İl Temsilciliği olarak gelişen, değişen şartlarda sanayicinin ve hizmet sektörünün rekabet gücünü arttırmak için çalışmalarına hız ve yön verdiklerini belirten Ünlü, şöyle konuştu: "Temsilciliğimize intikal edecek olan tüm talepleri tarafsızlık ilkemiz gereği çözüme ulaştırmak için seferberlik ilan etmiş bulunmaktayız. Markalaşma yönünde adım atmak isteyen sanayicimize ve Kobi temsilcilerimize çağrıda bulunmak istiyorum; yetkin ve alanında uzman personelimiz ile Ürün Belgelendirme, Gözetim Muayene, Personel ve Sistem Belgelendirme, Metroloji ve Kalibrasyon deney konularındaki tüm taleplerinizi çözüme kavuşturmak istiyoruz. Akreditasyon kuralları gereği bizler konunun uzmanlarıyız. TSE alanında lider ve öncü kuruluşudur. TSE bir kamu kuruluşu olup aynı zamanda bir kalite kuruluşudur, Ticari kaygı taşımamaktadır. Ticari kaygı taşıyan ve yetkin olmayanlarla kalitenizi kirletmeyiniz ve geleceğinizi karartmayınız. Başlatmış olduğumuz eğitim seferberliğimiz geçtiğimiz Nisan ayında Bursa ve Antalya’da başlamış olup; Mayıs ayında Ege Bölgesinde, Haziran ayında İstanbul’da yapılacak ve bu etkinlikler dalga dalga tüm ülkemizde devam edecektir. Bu etkinliklerde büyük bir katılım ve coşku vardır. Enstitümüze karşı bu katılımdan ve coşkudan dolayı esnafımıza ve sanayicimize teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.