banner278

TERÖRÜ DESTEKLEYEN SİYASİLERİN DOKUNULMAZLIĞI DERHAL KALDIRILSIN

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ PKK terör örgütünce Gaziantep'te gerçekleşen hain saldırıyı kınadı. Özdağ yaptığı açıklamada; "Antep ikinci kez Gazi olmuştur, dün Fransızların yaptığı ne ise bugün de PKK'nın yaptığı odur" dedi.

TERÖRÜ DESTEKLEYEN SİYASİLERİN DOKUNULMAZLIĞI DERHAL KALDIRILSIN

TERÖRÜ DESTEKLEYEN SİYASİLERİN DOKUNULMAZLIĞI DERHAL KALDIRILSIN

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ PKK terör örgütünce Gaziantep’te gerçekleşen hain saldırıyı kınadı. Özdağ yaptığı açıklamada; “Antep ikinci kez Gazi olmuştur, dün Fransızların yaptığı ne ise bugün de PKK'nın yaptığı odur” dedi.

“Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Yaradandan rahmet, ailelerine ve geride kalanlarına baş sağlığı diliyorum” şeklinde açıklamalarına devam eden Milletvekili Selçuk Özdağ; “Son zamanlarda özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki illerde saldırıların artması ve bugünkü Gaziantep saldırısının iki yönü olduğunu kaydetti. Özdağ; “Bu hain saldırı iki yönlü olarak gerçekleşmiştir. Birincisi, 12 Eylül öncesinde sol örgütlerin içine girerek kendine yer bulan kürtçülük hareketleri, artık kendi bünyesine aldığı diğer sol örgütler ile birlikte eylemler yaparak Türkiye'ye karşı topyekun bir savaş içerindedir. İkincisi ise o bölgede Ak Parti'de siyaset yapan kişilere yapılan eylemler ile bu siyasetçilerin Ak Parti'den uzaklaşmaları ve insanlarımızın Ak Parti'ye oy vermemeleri stratejisi üzerinden Ak Parti'ye karşı verilen mücadeledir. Bu stratejinin bir yönü de PKK çizgisinde olmayan Kürt kardeşlerimizi ve teröre destek vermeyen Türk, Kürt, Arap ve benzeri etnik kökene sahip insanlarımızı bir şekilde o bölgeden uzaklaştırmaktır.” dedi.

“PKK terör örgütü tasması başkalarının elinde olan bir kalleşler topluluğudur. İçeriden destek almadan kanlı emellerini gerçekleştiremezler” diyen Özdağ, Türkiye Cumhuriyeti devletinin terörün sonuçlandırılması amacıyla ivedi olarak bazı tedbirler alması gerektiğini bu tedbirlerin başında da PKK terör örgütüne destek veren Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının Meclis açılır açılmaz kaldırılması gerektiğini savundu.

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ’ın ivedi olarak yapılması gerekir şeklinde devlete sunduğu tedbirler şu şekilde; “Ülkemizde bir Kürt sorunu yoktur, terör sorunu vardır ve terörle mücadelemiz kesintisiz bir biçimde ve kararlılıkla sürdürülmelidir. Teröre karşı olan her partinin, sivil toplum kuruluşlarının, sendikaların, aydınların, gazetecilerin ve medya mensuplarının vb. Türkiye'nin bir Kürt sorunu olmadığını, bir terör sorunu olduğunu deklere etmeleri gerekmektedir.

BDP'nin bu olay ve benzeri olaylar üzerine verdiği ortamı yumuşatmaya dönük üzüntü mesajları dikkate alınmamalı ve bunlara değer verilmemelidir.

Teröre destek veren yerleşim birimlerinde Osmanlının yaptığı gibi bir iskan politikası geliştirilmelidir. TBMM açıldığı zaman teröristleri kucaklayan milletvekillerinin dokunulmazlıkları derhal kaldırılmalıdır. Teröristleri kucaklayan milletvekillerinin görüntülerinin tüm dünyaya servis edilmesi sağlanmalıdır.

Özellikle bu son olayda Gaziantep'in seçilmesi tesadüf değildir. Gaziantep teröristlerin taban bulamadığı bir Güneydoğu ilidir. Bu ilimiz diğer Güneydoğu illerinden de yoğun göç almaktadır. Onun için Gaziantep'te ve diğer bölgelerde hiç bir şekilde provokasyona gelinmemelidir.

Terörü ve teröristleri desteklemeyen, kürtçülük yapmayan Kürt kardeşlerimiz canı, malı ve hayatı hepimizin güvencesi altında olmalıdır.

Müslümanlar kardeştir; dinsiz PKK'nın oyununa gelmeyen kardeşlerimizin malı ve canı namusumuzdur. Onun için PKK'nın yapmak istediği gibi bir kardeş kavgası çıkarma oyununa gelinmemelidir.”

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.