TANRIVERDİ'DEN ÇÖZÜM SÜRECİ'NE DESTEK ÇAĞRISI

AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, terörün sonlanması adına yürütülen çözüm sürecine ilişkin açıklamada bulundu. Herkesin sürece katkı sağlaması gerektiğini beliren Tanrıverdi, "Türkiye önündeki hedeflerine ulaşmak için içerdeki temel sorunları çözmek zorundadır. Dış kaynaklı bu terör sorununa ilişkin getirilen çözüm herkes tarafından sahiplenilmelidir" dedi.

TANRIVERDİ'DEN ÇÖZÜM SÜRECİ'NE DESTEK ÇAĞRISI

TANRIVERDİ'DEN ÇÖZÜM SÜRECİ'NE DESTEK ÇAĞRISI 

 

AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, terörün sonlanması adına yürütülen çözüm sürecine ilişkin açıklamada bulundu. Herkesin sürece katkı sağlaması gerektiğini beliren Tanrıverdi, “Türkiye önündeki hedeflerine ulaşmak için içerdeki temel sorunları çözmek zorundadır. Dış kaynaklı bu terör sorununa ilişkin getirilen çözüm herkes tarafından sahiplenilmelidir” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, hükümet tarafından terör sorununun sona erdirilmesi adına başlatılan Çözüm Süreci’ne ilişkin bir açıklamada bulundu. 2012 yılı sonunda başlatılan ve baharla birlikte hız kazanan teröre çözüm arayışlarının çok iyi bir noktada olduğuna dikkat çeken Tanrıverdi, “Çözüm sürecinin karşısında durmak bu ülkeye yapılan en büyük haksızlıktır. Gerilimden, kavgadan ve ayrışmadan beslenenler amacına ulaşamayacaktır” dedi. Ülke kaynaklarının yıllardır terörle mücadeleye harcandığını vurgulayan Tanrıverdi, “Terör belası yıllardır ülkemizin kaynaklarını heba etmemize neden oldu. Gelinen bu süreçte artık ölümlerin durması, genç fidanlarımızın solmaması, anaların gözyaşlarının dinmesi için büyük bir fırsat doğmuştur. Türkiye’yi yıllardır çeşitli oyunlarla frenleyen bu güçlerin oyunu artık son bulacaktır. Bu topraklar üzerinde yüzyıllardır kardeşçe yaşayan insanların arasına sokulan nifak tohumları ile ülkemizin hem ekonomik hem de sosyal olarak gelişmesi engellenmiştir. Milletimizin farklılıklarını bir ayrışma aracı olarak kullananlar bunu çok iyi tahlil etmişler ve ne yazık ki son döneme kadar başarılı olmuşlardır. Mezhepsel ve etnik farklılıkları kabartarak, sanki toplumun birbirine düşman gibi bakmasına neden olmuşlardır. AK Parti’nin “insanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesi ile Türkiye yeni bir döneme, yeni bir sürece girmiştir. Başta Anayasa değişiklikleri, hizmet odaklı siyaset anlayışı ile birçok şey geride kalmıştır. Terör sorununa getirilen çözüm sürecini eleştirenlerin ortaya koydukları ne bir alternatif ne de başka bir projeleri vardır. Onlar mevcut durum devam etsin istiyorlar. Mayıs ayı itibarı ile teröristlerin ülkemizden çıkması, silahların susması sanırım bazılarının işine gelmiyor. Terör herkesçe kabul ediliyor ki dış kaynaklı ve yabancı destekli bir projeydi. Çözüm süreci ise bizim, milletimizin projesidir. Tamamen yerlidir. İç dinamiklerimizin, kardeşlik hukukumuzun yeniden tesisi ile sağlanacaktır. Çözüm sürecine karşı duran siyasi partilerin tabanları da bu sorunun artık ülke gündeminden kalkmasını istemektedirler. İnanıyorum ki Türkiye bu sorunu tamamen ortadan kaldırdığında çok daha iyi bir konuma gelecektir” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.