TANRIVERDİ'DEN "BAKAN OLACAK" İDDİLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Ak Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi parti binasında basın toplantısı düzenliyor.

TANRIVERDİ'DEN

TANRIVERDİ’DEN "BAKAN OLACAK" İDDİLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Ak Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi parti binasında basın toplantısı düzenliyor.  Ak Parti il binasında gerçekleştirilen toplantıya MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi'nin yansı sıra Muzaffer Yurttaş, İl Başkanı Murat Baybatur, Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli, İGM Başkanı Hayrullah Solmaz ve partililer katıldı.   Tanrıverdi basın tolantısında şu açıklamaları yaptı: “30 eylül 2012 tarihinde partimizin büyük olağan kongresini gerçekleştirdik. Kongre iktidar partisine yakışır bir şekilde gerçekleşti. Kongrede hücre yenilemesi gerçekleşmiştir. Başbakan Manisa’yı ve şahısımı sevdiği için MKYLK listesinde yer vermiştir. Delegelerin de teveccühüyle MKYK üyesi olarak seçildim. Tzük gereği MYK yelerini MKYK üyelerinden seçmekte. Bu sefer biz hizmet bayrağını başka bir arkadaşımıza devrettik. Biz yolumuza parti içinde devam ediyoruz.   Makam ve mevki için koşan insanlar değiliz. Ak Parti içindeki herkes aynı düşüncededir.  Değişik yorumlar yapılıyor. Bakan mı başkan mı olacak soruları soruluyor. Ne başkan ne bakan olmak için varım. Ben hizmet için varım. Ancak başbakanımız Recep Tayip Erdoğan elbette hangi oyuncusunu nerede oynatacağını bilir. Bu da önümüzdeki günlerde belli olur. Makam ve mevki ne olursa olsun biz hizmet için varız. Nerede hizmet varsa orada var olacağız. Ak Parti bu kongren güçlenerek çıkmıştır. Ak Parti dünya partisi olduğunu göstermiştir. YUNUS EMRE ORTAK DEĞİRİMİZ 15 ilçe aynen kalıyor. Merkezdeki ilçelerden birisi Şehzadeler diğeri ise Yunus Emre'dir.... Borlu beldesi Köprübaşı'na 3 kilometere mesafedeyken Demirici'ye 50 kilometre uzaklıktadır. Halkın daha sağlıklı hizmet alabilmesi için Borlu’yu ve 11 köyü Köprübaşı ilçesine bağlandı. Şehzadeler ve Yunus Emre… İki önemli isim. Şehzadeler şehir Manisalıyız. Manisa'dan 13 şehzademiz yetişmiştir. Süleyman Çelebi'den tutun en sonunda 3. Murad'ın oğlu Mehmed'e kadar 13 şehzademiz var. Bu nedenle Şehzadeler şehriyiz. Ve şehzadelerimizle onur duyuyoruz. Özellikle bu şehzadelerimiz içinden 5'i padişah olmuştur. Manisa’nın bir değeridir bunlar. Yunus Emre gönüller sultanıdır. Yunus Emre halk insanıdır. Yunus Emre sevginin hoşgörünün simgesidir. Yunus Emre paylaşılamayan bir insandır. Yunus Emre'nin Manisalı olduğunu bazı Manisalılar hala anlayamamış. Manisa'da 40 yıl yaşamıştır. Mezarı Manisa topraklarındadır. Böylesine manevi bir şahsiyeti ve onun manevi ikliminden faydalanan ve bununla övünen bizler bu şahsiyetin ismini altın harflerle kazımak zorundayız. O diyor ki; Gelin tanış olalım
İşi kolay kılalım
Sevelim sevilelim
Dünyaya kimse kalmaz… Yaradılanı severiz yaradan da ötürü… İnsanların tümünü kucaklayan bir anlayış. Böylesine büyük bir şahsiyet. Anadolu topraklarında medeniyetimizin yaygınlaşması ve kökleşmesi için çalışan bir insan. Yunus Emre Manisalıdır. Türkiyeli'dir. Dünya ona hayrandır. 1991 yılı Yunus Emre Sevgi Yılı olarak ilan edilmiştir. Dünyanın tanıdığı ve sevdiği bir şahsiyettir. Tüm dünya onu kucaklamaktadır. Mevlana Konyalıdır ve her yıl binlerce insan Konya’ya gitmektedir. Bir turizm şehridir. Yunus Emre Manisalıdır. Yunus Emre’yi sevenler Manisa’ya gelecektir. İnanç turizmi adına Mevlana’yı görmek için Konya’ya, Yunus Emre’yi görmek için Manisa’ya gelecekler.   Bu değeri bilmiyorduk şimdi bu vesileyle bu değeri ortaya koyacağız. Manisa’da isimlerin üçte bir Yunus veya Emre’dir… Yunus Emre bizim değerimizdir. Bu isim hayırlı olsun. Manisa’nın öyle bir beklentisi bana onur ve şeref verir. Bu benim için onur vericidir. Şeref vericidir. Hiçbir zaman hiçbir koltuğa oturmak için koşmadım. 23 yaşındayken genel başkan oldum. Sendika genel başkanlığından konfederasyon genel başkan yardımcılığına kadar yükseldim. Ama hiçbir koltuğa oturmak için koşmadım. Ben işimi yaptım. Ak Parti kurulduktan sonra daha 1.kongrede Sayın Genel Başkanımız bizi MYKY’ya aldı. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde genel başkan yardımcısı oldum ve 5 yıl çalıştık. Milletimizin beklentisi hangi yöndeyse rütbesiz asker olarak koşacaksın başım gözüm üstüne. Hangi rütbe bize layık görülürse onu yaparız. Genel başkanımıza karşı gelemeyiz. Bize ne görev verilirse onu yaparız. Genel merkezde danışmada otur denilse onu da yaparız. Bunu samimi söylüyorum. Bazı arkadaşlar Ak Parti’yi bu nedenle anlayamıyor.     ARINÇ ÖRNEK’TİR… En bariz örnek Bülent Arınç ağabeyimizdir. Meclis başkanlığından sonra hiçbir görevi yoktu ama bir buçuk yıl sonra başbakan yardımcısı olmuştur. Bu dönmede kimseye küsmemiştir. Biz bu dünyadan ziyade diğer dünyaya inanıyoruz.   Biz Ak Parti büyükşehir belediyesini alacağız. Bunun adı Ahmet olur Mehmet olur, fark etmez. Ama kazanan Ak Partili olacaktır. Ak belediyecilik kazanırsa İstanbul gibi Ankara gibi olur. Eğer Ak belediyecilik olmazsa İzmir gibi olur.”  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.