TANRIVERDİ, "MİLLET OLMA BİLİNCİNE BU VASIFLARLA ULAŞILMAKTADIR"

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Manisa'yı temsilen katıldığı "Azerbaycan 11. Uluslararası Kültür ve Turizm Fuarı" ziyareti hakkında bir açıklama yaptı. Fuarın önemine değinen Tanrıverdi, "Uluslararası fuarlar, kültürlerin diğer kültürlerle tanışması ve buluşmasını sağlamaktadır. Dünya barışına, sevgiye, ulusların birbirlerine yakınlaşmasına vesile olmaktadır. Uluslar, kültürleriyle, değerleriyle ayakta durmaktadır, millet olma bilincine bu vasıflarıyla ulaşmaktadırlar" dedi.

TANRIVERDİ,

TANRIVERDİ, "MİLLET OLMA BİLİNCİNE BU VASIFLARLA ULAŞILMAKTADIR"

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Manisa’yı temsilen katıldığı “Azerbaycan 11. Uluslararası Kültür ve Turizm Fuarı” ziyareti hakkında bir açıklama yaptı. Fuarın önemine değinen Tanrıverdi, “Uluslararası fuarlar, kültürlerin diğer kültürlerle tanışması ve buluşmasını sağlamaktadır. Dünya barışına, sevgiye, ulusların birbirlerine yakınlaşmasına vesile olmaktadır. Uluslar, kültürleriyle, değerleriyle ayakta durmaktadır, millet olma bilincine bu vasıflarıyla ulaşmaktadırlar” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Manisa’yı temsilen katıldığı “Azerbaycan 11. Uluslararası Kültür ve Turizm Fuarı”na ilişkin yaptığı açıklamada fuarların önemine değindi. Fuarların kentlerin tanıtımı kadar kültürlerin de tanıtımı ve kültür kaynaşması açısından önemli olduğunu vurgulayan Tanrıverdi, “Kültürel değerlerimiz yarınlara aktarmamız gereken en önemli unsurdur. Çünkü kültür, gelenek ve medeniyet anlayışı olmayan toplumlar bir süre sonra tarih sahnesinden silinmeye mahkûmdurlar

Azerbaycan her zaman bizim gönül coğrafyamızın en başındaki yüce bir dağıdır. Azerbaycan candır, canandır. Azerbaycan bizim özümüzdür, töremizdir, gardaşımızdır. Türkiye ve Azerbaycan halkları birlikte sevinir, birlikte üzülür ve gerektiğinde birlikte savaşırız. Azerbaycan'ın istiklali, Azerbaycan'ın hürriyeti, refahı ve huzuru bizim kendi istiklalimiz, kendi hürriyetimiz, refah ve huzurumuz kadar önemlidir. Bizim aramızda sarsılmaz bağlar vardır. Bizim dilimiz, inançlarımız, adetlerimiz, medeniyet tasavvurumuz birdir. Biz tarih boyu hep aynı masalları dinledik, aynı manilerle büyüdük, ayni müzikle, aynı ritimlerle duygulandık, aynı oyunları oynayıp, eğlendik. Biz Azerbaycan ile bir millet, iki devletiz. Bu anlayışımız bizim bir temeldir. Bu temelde bir değişiklik yoktur, olamaz.

Türkiye giderek büyümekte, gelişmekte ve yükselmektedir. Türkiye şu anda eğer dünyada saygın bir yere sahipse, bunun sebebi kararlı ve cesur bir siyasi yapının, istikrar ve güveni sağlayan bir iktidarın işbaşında olmasıdır. İnşallah Türkiye burada kalmayacaktır. Daha da güçlenecektir. Büyük ve güçlü Türkiye hem bölgemizde, Kafkasya’da ve dünyada barışın, esenliğin teminatı olacaktır” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.