TANRIVERDİ KUTLU DOĞUM HAFTASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir açıklama yaptı. Tanrıverdi açıklamasında Peygamber Efendimizin insanlığa sadece bir uyarıcı ve resul olarak değil, aynı zamanda sevginin, hoşgörünün ve kardeşliğin en güzel ifadesi olduğunu belirterek, "Peygamber Efendimizin doğumunun 1442. Seneyi devriyesinde İslam dinini insanlığa anlatırken önce ahlakı, fazileti, edebi ve sevgiyi anlatmıştır" dedi.

TANRIVERDİ KUTLU DOĞUM HAFTASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

TANRIVERDİ KUTLU DOĞUM HAFTASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir açıklama yaptı. Tanrıverdi açıklamasında Peygamber Efendimizin insanlığa sadece bir uyarıcı ve resul olarak değil, aynı zamanda sevginin, hoşgörünün ve kardeşliğin en güzel ifadesi olduğunu belirterek, “Peygamber Efendimizin doğumunun 1442. Seneyi devriyesinde İslam dinini insanlığa anlatırken önce ahlakı, fazileti, edebi ve sevgiyi anlatmıştır” dedi.

  AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kutlamaların Peygamber Efendimizi ve Yüce Kur’an-ı Kerim’i bir kez daha yakından anlamak için büyük bir fırsat olduğunu belirten Tanrıverdi, “Peygamber efendimizin ahlakı ile ahlaklanmak insanlığa örnek olmak hepimizin ilk görevidir. Âlemlere Rahmet olarak gönderilen, güzel ahlakın, sevginin, hoşgörünün en büyük ve yegane timsali, dinimizin Resulü, Yüce Yaradan’ın sevgilisi, gül yüzlü Nebimizin doğumunun 1442. Senesini idrak ediyoruz. Yüzyıllar öncesinde tüm insanlığa bir ışık olarak gönderilen ve hayatının en ince detaylarında bile tam bir örneklik teşkil eden Peygamber Efendimizi çocuklarımıza, gençliğimize çok iyi anlatmalıyız. Onlarında her anlamıyla örnek alması için çaba sarfetmeliyiz. Kur’an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi derslerinin seçmeli olarak okutulmasına dahi karşı gelenlerin bugün Peygamberimizin doğumu etkinliklerinde boy göstermesi manidardır. AK Parti olarak sevginin, hoşgörünün, barışın toplumumuza ve dünyaya hakim olması için Peygamber Efendimizin ortaya koyduğu ilkelerin yeniden hayat bulması için çabalıyoruz. Nereye baksa bir güzelliği, hoşluğu gören, iyiliği emreden, kötülüklerden sakınan bir toplum oluşturan Peygamber Efendimiz 14 asır önce geldi, parçalanmış gönülleri birleştirdi. İnsanları ateş çukurundan çekip çıkardı. Bugün, insan onurunun ayaklar altına alındığı şiddet, terör, ve savaş ile harap edilmiş dünyamızın, alemlere rahmet olarak gönderilen yüce peygamberimizin övülen ahlakına ve örnekliğine, onu tanımanın, onu sevmenin sağlayacağı güven ortamına onun kin ve intikamı sevgi, muhabbet ve rahmete dönüştüren mesajlarına ihtiyacı var. Zira onun ahlakı Kuran idi. Onun öğrettikleri insanlığın karanlık dünyasını aydınlattı. İnsanlık O kutlu elçiyle bir kez daha muştulandı. İnsanlık onur ile, efendimiz ile yeniden onurlandı. İnsan onuru, insanın kimliğini ve kişiliğini tanımlayan, hiç kimsenin bahşetmesine bağlı olmadı için dokunulmazlığı mahremiyeti de kendiliğinden garantiye alınmış olan bir unsurdur. Bu vesile ile Alemlerin Efendisini, ehlibeytini ve ashabına bir kez daha salat ve selam ediyor, onun sevgisinin tüm dünyayı aydınlatarak devam etmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.