TANRIVERDİ 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI KUTLADI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi yaptığı yazılı açıklamada çalışanların ve emekçilerin 1 Mayıs "Emek ve Dayanışma Günü"nü kutladı.

TANRIVERDİ 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI KUTLADI

TANRIVERDİ 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI KUTLADI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi yaptığı yazılı açıklamada çalışanların ve emekçilerin 1 Mayıs "Emek ve Dayanışma Günü"nü kutladı.   Tanrıverdi açıklamasında şunları söyledi; “Bu ülkenin daha kalkınmış, daha üretken hale gelmesinin temelinde emekçilerin alın teri ve emeği vardır. 1 Mayıs bir ideolojinin kavramı değil, tüm çalışanların ve dünyanın evrensel, ortak bir değeridir. 1 Mayıs, 2008 yılında iktidarımızca Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan edilmiş, 22 Nisan 2009 tarihinde de ‘Emek ve Dayanışma Günü’ adıyla resmi tatil günü olmuş ve 1 Mayıslar artık AK Partiyle birlikte, Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanmaktadır. Yıllardır 1 Mayıs meydanlarında çalışanlar, emekçiler haklarını haykırdılar. Yolsuzluklara, yoksulluğa, hırsızlığa, vurguna ve hukuksuzluklara dur denilmesi için alanlara çıktılar. Ama o yıllarda kimse emekçileri ciddiye almadı.  Emeği, emekçileri, çalışanları ciddiye almayanlar bugün siyasetin çöplüğündedir. Bu ülkeye kanlı 1 Mayısları yaşatanlar, 12 Eylülleri yaşatanlar, 28 Şubat’ı yaşatanlar layık oldukları yerdedir.  Artık Türkiye dünden daha güzel, dünden daha yaşanılır , daha gelişmiş daha büyümüş bir Türkiye’dir. Enflasyonun durdurulduğu, ücretlerin erimediği, çalışanın, üretenin ötelenmediği, hak ve hukuk aramanın önünün sonuna kadar açıldığı, insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırıldığı, soyguncunun, vurguncunun yaptığının yanına kar kalmadığı, sömürünün, kapkaççının hesabının sorulduğu bir Türkiye vardır. Devlet için var olan Millet değil, Milleti için var olan bir Devlet bizim temel anlayışımızdır. Onun için diyoruz ki “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın. 1 Mayıs artık kavga, gerginlik ve hayatını kaybeden emekçilerle anılmaktan çıkmıştır. 1 Mayıs bugün, demokratik taleplerin, yasal çerçevede alabildiğine, özgürce haykırıldığı bir gün olmuştur. Yıllardır, işçilere kapatılan Taksim Meydanında bugün 1 Mayıs coşkuyla heyecanla kutlanıyor. 1 Mayıs işçinin bayram günüdür, emeğin, alın terinin, hak mücadelesinin, adaletin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın günüdür. Bugün demokrasiye sahip çıkmanın ve demokrasi standartlarımızı yükseltmenin tam da zamanıdır. Daha özgürlükçü, çalışanın ve bireyin haklarını koruyan yeni ve sivil bir anayasa zamanıdır. Geçmişin kötü izlerini silerek, el ele aydınlık geleceğe beraber yürümenin zamanıdır. Geleceği birlikte inşa etme zamanıdır. Üreterek büyümenin, yatırımla büyümenin, istihdamla, ihracatla ve istikrarla büyümenin zamanıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 1 Mayıs'ların ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostluk ve dayanışma havası içerisinde kutlanmasını diliyorum. Tüm dünya emekçilerinin ve çalışanlarının 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum.”  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.