TAMER AKKAL; "AKP ÇİFTÇİNİN EMDİĞİ SÜTÜ BURNUNDA GETİRDİ"

Mhp Manisa İl Başkanı Akkal; 'AKP hükümeti iktidara geldiğinden bu güne kadar ekonomiden tarıma, eğitimdem adalete, iç güvenlikten dış politikaya kadar her türlü alanda maalesef güzel ülkemizi günden güne bataklığa sürüklemeye devam etmektedir 'dedi.

TAMER AKKAL;


TAMER AKKAL; “AKP ÇİFTÇİNİN EMDİĞİ SÜTÜ BURNUNDA GETİRDİ”

Mhp Manisa İl Başkanı Akkal; ‘AKP hükümeti iktidara geldiğinden bu güne kadar ekonomiden tarıma, eğitimdem adalete, iç güvenlikten dış politikaya  kadar her türlü alanda maalesef güzel ülkemizi günden güne bataklığa sürüklemeye devam etmektedir ’dedi.

Mhp Manisa İl Başkanı Akkal şunları kaydetti; “Cumhuriyetimizin kazanımları olarak övündüğümüz ve bu memleketin atar damarları durumunda olan tüm tesisleri birer birer özelleştirme adı altında maalesef uluslar arası sermaye lobilerine adeta yok parasına satarak peşkeş çeken AKP iktidarı en son olarak Türkiye Elektrik Kurumu diye bildiğimiz işletmeyi özelleştirmiştir. Özelleştirilerek Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. adını alan kurum 12 Temmuz 2013 Cuma günü  Manisalı çiftçilerimizin borçlarından dolayı elektriklerini kesmiştir. Elektrik olmayınca sulama yapamayan çiftçilerimiz maalesef yazın bu kavurucu sıcaklarının yaşandığı bu günlerde çok mağdur durumlara düşmüşlerdir. Manevi ikliminde bulunduğumuz bu mubarek Ramazan günlerinde elinin emeğiyle, alnının teriyle ailesinin helal yoldan rızkını çıkarmak adına çiftçilerimiz takdire şayan bir çalışma örneği sergilemektedirler.Türk Çiftçisi AKP hükümeti tarafından kendisine reva görülen bu haksız durumu hak etmemektedir. Bu işin sorumlusu AKP hükümetinin ta kendisidir. 2002 yılından bu yana, yat sahipleri mazot alırken kdv ve ötv ödemezken maalesef vefakar ve fedakar Türk Çiftçisine dünyanın en pahalı mazotunu kullandırmıştır. Ayrıca tohum, gübre, ilaç gibi tarımsal girdilere zam üstüne zam yaparak üretim maliyetlerinin artmasına sebep olunmuştur. 

Özellikle pamuk gibi ekonomik ve stratejik katma değeri çok yüksek olan pamuk üretimi uygulanan hükümet politikaları sebebiyle tamamen düşürülmüştür. Pamuk yerine mısır üretin diye teşvik edilmiş fakat mısırda da taban fiyatı 60 kuruşa kadar düşürülmüştür. Ürünlerin ekimi bir dert, işletilmesi ayrı bir dert, toplaması çile, satılması ise işkence olmuştur. Buradan görülmektedir ki, Türk Çiftçisi inim inim inlemektedir. AKP adeta Türk Çiftçisini bitirmek istemektedir. Çiftçinin bitmesi demek Türk Milletinin bitmesi demektir. Bu iktidar sürdükçe onuruyla, şerefiyle ve namusuyla yaşamayı hak eden Türk çiftçisi ve Türk Milleti maalesef günden güne erimeye devam etmekte ve edecektir de. İktidar başı yan ve yandaşlarını ihya ederken çiftçimizi adeta imha etmektedir.” 

AKP ÇİFTÇİNİN EMDİĞİ SÜTÜ BURNUNDA GETİRDİ
Akkal sözlerine şöyle devam etti; “Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm kesimlerde olduğu gibi çiftçimizin de her zaman yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Daha önce seçim beyannamelerimizde de açıkladığımız gibi tarım sektörünün içine düşürüldüğü dar boğazdan çıkarılması için her türlü proje ve hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Türk Çiftçisi bizim göz bebeğimizdir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak buradan iktidar başına sesleniyoruz. TBMM de bir kanun teklifiyle çiftçimizin ödeyemediği borçlarıyla ilgili bir düzenleme yapın. Çiftçimize anasından emdiği süt burunlarından getirttirenler, Allah’ın izniyle ve Türk Milletinin oylarla önce 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde sonra da 2015 Genel seçimlerinde siyaset mezarlığına defnedilecek ve Türkiye Cumhuriyeti için Milliyetçi Hareket Partisinin önderliğinde yeni güneşler doğacaktır.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.