TABİB ODASINDAN GEZİ OLAYLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Manisa Tabib Odası Yönetim Kurulu Başkanı Semiha Ayhan Haziran ayında Manisa'da yaşanan gezi olaylarına destek amacıyla yapılan eylemlerle ilgili ifade vermeye çağırılan Manisa Tabib Odasının Genel Sekreteri Şahut Duran'a destek vermek amacıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.

TABİB ODASINDAN GEZİ OLAYLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA


TABİB ODASINDAN GEZİ OLAYLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Manisa Tabib Odası Yönetim Kurulu Başkanı Semiha Ayhan Haziran ayında Manisa’da yaşanan gezi olaylarına destek amacıyla yapılan eylemlerle ilgili ifade vermeye çağırılan Manisa Tabib Odasının Genel Sekreteri Şahut Duran’a destek vermek amacıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.

Haber:Cemil Seval

Haziran ayında Manisa’da yaşanan gezi olaylarına destek amacıyla yapılan eylemlerle ilgili ifade vermeye çağırılan Manisa Tabib Odasının Genel Sekreteri Şahut Duran’a destek vermek amacıyla Manisa Tabib Odasında yapılan basın açıklamasına, Manisa Tabib Odası Yönetim Kurulu Başkanı Semiha Ayhan, Manisa Tabib Odası Genel Sekreteri Dr. Şahut Duran, Chp Manisa Milletvekili Ecz. Özgür Özel , Chp Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan, Akademik Odalar Birliği Dönem Sözcüsü İbrahim Demran, ve Manisa Tabib Odasının üyeleri katıldı.

Manisa Tabib Odası Yönetim Kurulu Başkanı Semiha Ayhan yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Uygarlığın temelini oluşturan “özgürlük ve demokrasi” taleplerini ideolojik olarak göstermek, bizzat kazanmış kendisi bir ideoleji olan faşizmin sıkça başvurduğu bir uygulamadır. Kendi ideolejisi dışında ideoloji istemeyen, kendi düşüncesi dışında düşünce sevmeyen kendi uygun gördüğü yaşam tarzı dışında yaşam biçimi tanımayan bu çağ dışı anlayış ne yazık ki ülkemizde varlığını sürdürmektedir. Tüm ülkede meşruiyet, genel kabul görmüş ,farklı düşünce ve yaşam tarzına sahip insanlarca benimsenmiş “gezi” eylem ve et kinlikleri demokrasi koşullarında olağan bir halk arama mücadelesi ve toplumsal talebin meşru biçimde dile getirilmesi olarak görülebilecekken ülkemizde ideolojik olarak dalgalanmakta ve meşru zemin dışına itilmeye çalışılmaktadır. Başlangıcından bu yana şiddet içermeyen bu hak arama çabası terörize edilmek istenmektedir. Güvenlik güçlerinin kullanmış oldukları orantısız şiddet sonucu 5 genç hayattan koparılmıştır. Bunlar demokrasi kültüründen yoksun ve  faşizan uygulamalardır. Bu tür uygulamaları tekrar yaşamamak için haziran ayı boyunca duygu ve düşüncelerimizi ifade etmek için burada toplandık. Bu tür davranışlar bizim en doğal hakkımız çünkü biz,demokratik haklarını  kullanmayı  bilen ve bu haklarına sonuna kadar sahip çıkan insanlarız. O yüzden arkadaşlarımızın şiddetten uzak yasal bir yürüyüş nedeniyle ifadeye çağrılmasının bazı yöneticilerin iş güzarlığı ötesinde bir anlamı var. Açıkça söylemek gerekirse bunu faşizan bir gözdağı olarak değerlendiriyoruz.”

ÖZGÜR ÖZEL; “DİKDATÖR YÖNETİM ANLAYIŞINI İSTEMİYORUZ”
Manisa Tabib Odasının kendisi için baba ocağı olarak gördüğü ifade eden Chp Manisa Milletvekili Özgür Özel; “Akademi odalarına ve bu tür odalara karşı her zaman saldırılar gerçekleşiyor. Ama hiçbir zaman AKP iktidarında olduğu kadar sistemli ve caydırıcı bir boyuta ulaşmamıştır. Son günlerde gezi ifadeleriyle ilgili çok konuşuyoruz. Faşizme kaymış artık faşizmin sınırlarını zorlayan dikdatör bir yönetim anlayışının tek sesliliğe kendisinden başka hiçbir sesliliğe tahammül edemediği ve tekleştirerek kolayca yönetmek istediği, kendisi dışındakilerin tamamını ötekileştirdiği benden taraf olmayanları bertaraf ederim dediği yönetim anlayışının yansımadır. AKP grisine boyanan merdivenleri rengarenk gökkuşağına boyayanlar gibi rengarengiz. Hepimiz demokrasiyi ve özgürlüğü istiyoruz” şeklinde konuştu.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.