STSO'DA SEÇİM HEYECANI BAŞLIYOR

Soma Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) seçimleri önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek. Yaklaşan seçimler nedeniyle adaylardan STSO Meclis Başkanı Cem Doğan, seçilmesi halinde gerçekleştirmek isteği projelerini kamuoyu ile paylaştı.

STSO'DA SEÇİM HEYECANI BAŞLIYOR


STSO'DA SEÇİM HEYECANI BAŞLIYOR 

Soma Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) seçimleri önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek. Yaklaşan seçimler nedeniyle adaylardan STSO Meclis Başkanı Cem Doğan, seçilmesi halinde gerçekleştirmek isteği projelerini kamuoyu ile paylaştı. 

Doğan, “5 Yıldır Soma Ticaret ve Sanayi Odasında Meclis Başkanlığı görevindeyim. 1997 yılında rahmetli babam Burhan Doğan’dan aldığım işletmeyle odamıza kayıt oldum. Sadece 4 yıllık görev süresi boyunca değil, önceki dönemlerde de odamızla devamlı iletişimde olan ve oda faaliyetlerini yakından takip etmekteyim. 1965 yılında kurulan odamız, her dönem kendi olanakları ve çalışmalarıyla beraber bugünkü son derece modern ve üyelerimizin rahatlıkla hizmet alabilecekleri bir ortama kavuşmuştur. Burada daha önceki dönemlerde odamızda görev alan herkese teşekkürü borç bilirim. Son 10 yıldır TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun önderliğinde son derece başarılı işlere imza atmış ve Türkiye’nin en ileri ve en dinamik kurumları arasında yer almıştır. Bizlerde TOBB’e bağlı 365 oda ve borsa olarak bu çalışmalara katkı koymak için buradayız. Soma ve Kırkağaç için el ele sloganıyla çıktığımız bu yolda, üyelerimize en hızlı hizmeti doğru ve tarafsız bir şekilde sunmayı hedefliyoruz. Yine bu hedefler doğrultusunda yapılacak tüm hizmet ve faaliyetlerimizin hem üyelerimize ve Soma Ticaret ve Sanayi Odasına, hem de Somamıza yeni açılımlar kazandıracağına gönülden inanıyor, bu zorlu ve büyük sorumluluk isteyen göreve talip olup, bu yolda çıkan tüm ekip arkadaşlarıma en içten teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.
Doğan, seçilmesi durumunda hedeflerini ise şöyle sıraladı: “Soma Ticaret ve Sanayi Odası(STSO), üyelerine hizmet için var olacak. STSO, üyeleri için danışman kurulu olarak çalışacak. Bünyemizde ayrı bir birim oluşturularak, üyelerimizin ticari olarak tüm sorunlarının çözüme kavuşturulması için yardımcı olunacak. Seçimden sonra hep beraber olunacak. Seçim sonrasında üyelerle irtibatlar kesilmeyecek, ziyaretler yapılarak fikirleri alınacak, bir araya gelinecek, farklı sosyal faaliyetlerle çalışmalar yapılacak. Sektör fuarlarına daha fazla katılım sağlanacak. Bu dönemde çeşitli fuarlara katılımlar sağlanmıştır. 7 Meslek grubumuz için ayrı ayrı iş fuarları düzenlenecek, öncelikle üyelerimizin kaynaşması sağlanacak. Ayrıca yeniliklerin tanınması işimizi geliştirmek adına da bizlere yol gösterecek. STSO olarak, yapılan ticari ve sosyal tüm çalışmaların, yapılan yardımların, öğrenci burslarının, gıda ve eğitim yardımlarının, yapılan seminerlerin, fuarların yani odamızla ilgili tüm çalışmaların yer alacağı belli dönemlerde çıkacak bir dergimizin üyelerimize sunulması ve dağıtılmasını sağlayacağız. Türkiye’de Organize Sanayi Bölgeleri’nin bulunduğu yerler ekonomik anlamda atılımlar içindedir. OSB’lerin bölge ekonomisine katkıları ortadadır. Somamız için de böyle olacağından OSB ile ilgili tüm problemlerin çözülmesi önceliklerimizin başında yer almaktadır. Sıkışan sanayimizi rahatlatmak, geniş ve yatırıma açık alanlar sunmak, hem odamızın hem belediyemizin hem de kaymakamlığımızın ortak çalışmalarıyla sonuçlanması için kaçınılmaz gerçeklerdir. Türkiye’nin yerli enerji kaynağı kömürün üretildiği ve nakliyesinin yapıldığı özel bölge olarak Somamızdaki nakliyecilerimizin taşıma belgelerinde ilgili tüm resmi işlemlerini (K1,K2….) odamız bünyesinde yapabilmeleri için, daha önce başlatılan girişimlerin desteklenerek hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamak en önemli hedeflerimiz arasındadır. Kırkağaç üyelerimizin gerekli olan basit belgeleri için vakitlerini harcamadan bulundukları bölgeden ihtiyaçlarını görebileceklerdir. Odamız bünyesinde kurulmuş olan KOSGEB masamızın bu dönemde çok daha etkin çalıştırılarak üyelerimizin hazırlayacağı projelere yardımcı olmak ve sonuçlandırma adına destek olacağız.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.