banner271

"SPORA KİRLİ SİYASETİ BULAŞTIRMAK İSTİYORLAR"

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Türkiye'nin kalkınma hamlelerini hazmedemeyenlerin her yolu denediklerini belirtti.“SPORA KİRLİ SİYASETİ BULAŞTIRMAK İSTİYORLAR”

Türkiye’nin kalkınma hamlelerini hazmedemeyenlerin her yolu denediklerini belirten AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ; “Bu yollardan biriside Beşiktaş-Galatasaray maçında denenmiştir.  Beşiktaş - Galatasaray maçında çıkan çirkin görüntüler istikrarlı giden ülke yönetimine karşı egemen güçlerin oynamak istediği bir senaryodur. Bu tür hareketlerle iktidar partisi tedirgin ve terbiye edilmek istenmektedir.  Asla buna izin verilmemeli. Gereken tedbirler alınmalı, eğitim ve hukuk at başı gitmelidir. Bunlar yapılmadığı takdirde spora siyaset karışacak ve bu siyasette çirkin siyaset olacaktır” dedi.

Tüm vatandaşların terörist marjinal gruplara karşı tavır alması gerektiğini kaydeden Milletvekili Selçuk Özdağ; “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör nereden gelirse gelsin karşısındayız” ifadesi yeterli değildir. Öncelikle Milletvekillerinin tutuklanan örgüt mensubu avukatlarla ilgili, gözetim altına alınan avukatlarla ilgili veyahut illegal örgütlerin yapmış olduğu eylemler sonrasında polisin yapmış olduğu operasyonlarda polisin operasyonlarına karşı tavır alanlara karşı çıkmaları gerekmektedir. CHP’nin öncelikle kendi Milletvekillerine bakması gerekiyor. Bu Milletvekillerinin bir kısmı DHKPC – TİKKO, DEV-SOL, DEV-YOL gibi örgütlere karşı tavır almak zorundadırlar. Bunlar demokrasi istemezler, bunlar tek yol devrim diyerek ortaya çıkarlar. Başka fikirlere tahammül etmeyen marjinal yapılardır. Bunların arkasında iç ve dış istihbarat örgütlerinin elemanları vardır. Bunlar egemen güçlerin uşaklarıdırlar. Bu örgütlere çeşitli nedenlerle mensup olan insanlar vardır. Belki aralarında özünde iyi niyetli kişiler olabilir. Ancak iyi niyetleri istismar ediliyor. Çünkü ideolojiler idraklerimize giydirilen deli gömlekleri. Bu gömlek bir defa giyildiğinde kolay kolay çıkartılmıyor” şeklinde konuştu.

“ 1970-1980 dönemleri arasındaki sağ sol kavgası bugün bitmiş gibi gözükse de hala yaraları tazeliğini koruyor. Hala geceleri kabuslarla uyanan insanlar var” şeklinde açıklamalarına devam eden Özdağ; “Şimdi de Türkiye’de egemen güçler, vesayetçi yapıları bitirmekte olan AK Partiye karşı, darbecilerle, şantajcı medya ve şantajcı sermaye veoligarşik bürokrasi ile yapamadıklarını şimdi marjinal örgütlerle yapmak istiyorlar. PKK ile yapmak istediler. Zaman zaman KCK ile yapmak istediler. Bunlar çocuklarımızı çalan örgütlerdir. Anne ve babaların feryatları hala kulaklarımızda çınlıyor. Bu yapılar 12 Eylül öncesinde Türkiye’ye çok zarar vermişlerdir. Şimdi de bu tür hareket ve eylemlerle iktidarı tedirgin ve terbiye etmek isteyen egemen güçlere taşeronluk yapıyorlar. Onların ekmeğine yağ sürüyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu’nun“terör nereden geliyorsa gelsin kınıyoruz” sözü yeterli değildir. Hüseyin Aygün Kurtuluş savaşında Ege’de soykırım yapıldığını söylemektedir. Cumhuriyeti kuran Atatürk’ün kurduğu CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bu sözleri söyleyen Hüseyin Aygün’ü partide muhafaza etmektedir. Rumların ne işi vardı Ege bölgesinde? Tecavüz edilen kadınları ne çabuk unuttu Hüseyin Aygün” dedi.

Beşiktaş- Galatasaray müsabakasında çıkan olayların öncelikle Türkiye’nin spor itibarını sarstığını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ; “Beşiktaş – Galatasaray maçında da ‘Her yer Taksim/Her yer direniş’ diyerek ortaya çıkan olaylar çok çirkin görüntülerdi. Neden ne olursa olsun ister fanatizm, ister taraftarlık, ister provokasyon niyetine yapılsın çok çirkin görüntülerdi. Türkiye’nin sporda itibarını sarsan görüntülerdi. Her yönüyle araştırılması gerekiyor. Sahaya giren insanlar her yönüyle araştırılmalı. Gerekirse ‘Şiddetin önlenmesi ve düzensizliğin giderilmesi’ yasasını gözden geçirmeliyiz. Bu konuyla ilgili çok acil hukuki tedbirler almalıyız. Bir yandan kulüp yöneticileri, sporcular, teknik adamlar ve antrenörlerle, taraftarlarla bu tür olayların bir daha yaşanmaması için eğitim yapılmalıdır. Bir diğer yandan hukuk gereğini yapmalıdır. Bunlar yapılmadığı takdirde spora siyaset karışacak ve karışan siyasette çirkin siyaset olacak. Hükümeti sandıkta yenemeyenlerin her yolu denediğini gözlemliyoruz. Bunlara fırsat vermemeli ve dikkatli olmalıyız. Ya devlet başa ya kuzgun leşe! Diye bir sözümüz vardır. Devlet başa diyorum” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.