SOMA AK PARTİ, TEBRİKLERİ KABUL EDİYOR

Soma Nakliyeciler Kooperatifi ve Memur Sen'e bağlı sendikalar, AK Parti İlçe Teşkilatı'na kutlama ziyaretinde bulundular.

SOMA AK PARTİ, TEBRİKLERİ KABUL EDİYOR

SOMA AK PARTİ, TEBRİKLERİ KABUL EDİYOR

Soma Nakliyeciler Kooperatifi ve Memur Sen'e bağlı sendikalar, AK Parti İlçe Teşkilatı'na kutlama ziyaretinde bulundular.

AK Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Turgutalp Belediye Başkanı Ali Tulup, Avdan Belediye Başkanı Sabır Tuna, İl Genel Meclisi üyeleri ve belediye meclisi üyeleri, AK Parti ilçe binasında tebrikleri kabul ettiler. İlk ziyareti gerçekleştiren Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şube Başkanı Tamer Küçükgençay, "Son seçimlerde göstermiş olduğunuz başarılardan dolayı sizleri kutluyoruz. Çıkan tablonun bizi umutlandıran tarafı; 10 bin üzeri maden işçisinin olduğu Soma'da sorunları bilerek hepbirlikte çözebileceğimizi umuyoruz. Kamuda yatırımla ilgili ve kamuda ki işçi açığı ile ilgili sıkıntılarımız var. Kamunun açıkocak işletmeciliğinin kamu eliyle yapılması ile ilgili durumun devam etmesi bununda belli bir yatırım ve işçi alımı ile gerçekleşeceğini biliyoruz. Bu konuyu vekillerimize ve ilçe başkanımıza seçim öncesi sık sık bahsettik. Açık ocak işletmeciliği bilindiği üzere ELİ eliyle 22 milyon ton kömür üretimi sağlıyor. Bu da 195 milyon ton degabaj demek. Burada kesinlikle en son yapılan ihale ışıklar atölye ihalesi olsun diyoruz. Geri kalan yerlerdeki imkanlarımızla ambar stoklarımızla bu işi yapabileceğimizi söylüyoruz. Açık ocak işletmeciliğinin yaklaşık 11-12 yıllık bir ömrü kaldı. Bunu da sadece kamunun yapmasını söylüyoruz yani ihaleye gerek yok diyoruz. Devletimiz ve Türkiye Kömür İşletmeleri'miz (TKİ) kayıplara uğramasın istiyoruz. Çünkü ihaleyle verildiği zaman kolay yerler veriliyor. Zor yerlerde aynı eski araçlarla eski imkanlarla biz çalışıyoruz. Bunun da artık gereği olmadığını söylüyoruz. Özel sektörlerle ilgili olarak da, 36,5 milyon tonluk bir saha ihaleye açılacak. Bu da hayırlı olsun diyoruz. Orada taraf tutma şansımız yok. Geventepe çalışanlarının işle ilgili belli bir sıkıntısı var. Onunla ilgili de ilçe başkanımız zaten bilgi sahibi. Elinden geleni de yapacağına inanıyorum." dedi.

AK Parti İlçe Başkanı M. Ali Özkan ise, "Bir seçim geçirdik. Soma'da gayet huzurlu bir ortamda hiçbir sorunla karşılaşmadan gayet nezih bir yarış gerçekleştirdik. Bu yarışta da milletimiz teveccühünü bizden yana kullandı. Henüz 10 yaşına bile gelmemiş olan bir partinin 3 genel seçim, 2 yerel seçim ve 2 referandumdan halkın büyük desteği ile çıkması bizim için sevinç kaynağı. Bu anlamada milletimize teşekkür ediyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi inşallah önümüzdeki süreçte de Soma'nın ihtiyacı olan hizmetlerin ve projelerin gerçekleştirilmesi aşamasında, hem kamu kurumlarımızda hem de sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içersinde gayret edeceğimize ve bu projelerimizin gerçekleştirilmesi noktasında belediye başkanlarımızla, İl Genel Meclisi üyelerimizle ve yerel yönetimlerimizle hareket edeceğimize halkımızın inanmasını ve bu konuda bizlere güvenmesini bekliyoruz. Ayrıca kamu kurumlarının özellikle ELİ'nin yeni iş sahalarının açılması noktasında gayretlerimiz herkes tarafından biliniyor. İş makinalarının yenilenmesi ile ilgili birtakım çalışmalar geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Bununla ilgili şu anda devlet planlama teşkilatında onay safhasına geldi inşallah buradan onay çıktığında ELİ'nin ihtiyacı olan iş makineleri alınacak. Yeni sahaların açılması noktasında hem TKİ ile ELİ'nin çalışması var hem de bizim milletvekillerimizin gayretleri var. Bunların hepsini ele ele vererek birlikte çözeceğiz." dedi. Belediye Başkanı Hasan Ergene de Maden İş'in kendileri için önemli bir kuruluş olduğunu ifade ederek, "Milletvekillerimiz Soma'ya geldiği zaman Maden İş'i dikkate almıştır. Bu seçimleri kazanmamızın ardından 4 yıllık bir iktidar süremiz daha oldu. Bundan sonra inşallah kazanan Soma olsun. Hizmetlerle anılalım yaptığımız hayırlı işlerle anılalım." dedi.

Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Mehmet Yağcı'da yönetim kurulu ile birlikte AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret etti. Yağcı, AK Parti'nin zaferle ayrıldığına dikkat çekerek ilçe teşkilatı yönetimini tebrik etti. Son olarak Memur Sen'e bağlı sendikalar da partiyi ziyaret etti. Memursen Soma Temsilcisi Fatih Özay, "Memur Sen Konfedarasyonu'na bağlı sendilar olarak ülkemizde yapılan 12 Haziran seçimlerinden zaferle ayrılan AK Parti'nin ilçe teşkilatına hayırlı olsun dileklerimizi iletmek için ziyarete geldik. Bu seçimler ülkemize ve milletimize hayırlı olur inşallah. Özellikle yeni bir anayasanın yapılması diğer sözleşmelilere verilen kadro hakkının belediyede çalışan arkadaşlarımıza da verilmesi için bu konuda ilçe başkanlarımızın desteklerini bekliyoruz." dedi. Mehmet Ali Özkan da konuşmasında, "Memur Sen Türkiye'nin en çok üyesine sahip memur konfedarasyonu. Böylesine güçlü bir kuruluşun Soma'da örgütlü bulunmasından dolayı da ayrıca memnuniyet duyuyoruz. Başbakanımız seçimlerden önce 200 bine yakın sözleşmeli çalışan memuru kadroya geçirme sözü vermişti. Bununla ilgili hem belediyelerde 4-B'li çalışan memurlarla hem de 4-c li çalışanlarla ilgili bir düzenleme yapılacağını umuyoruz." dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.