SOLMAZ;" ÜLKEYİ SOYANLARI DA BU MİLLET UNUTMAZ"

Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Mart ayı ikinci meclis toplantısında yaptığı konuşma ile meclise damgasını vurdu. Gündem dışı konuşmalar sırasında söz alan MHP Gurup Başkanvekili Halil Turkut'un PKK'nın silahsızlaştırılması ve Kürt sorununun çözümüne ilişkin başlatılan çözüm sürecini eleştirmesi üzerine sert konuşan Solmaz, "Kardeşliğimizi bozmak isteyen puştlara izin vermeyeceğiz. Bu konuda en büyük görev MHP'ye düşüyor" dedi.

SOLMAZ;

SOLMAZ;" ÜLKEYİ SOYANLARI DA BU MİLLET UNUTMAZ"

Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Mart ayı ikinci meclis toplantısında yaptığı konuşma ile meclise damgasını vurdu. Gündem dışı konuşmalar sırasında söz alan MHP Gurup Başkanvekili Halil Turkut’un PKK’nın silahsızlaştırılması ve Kürt sorununun çözümüne ilişkin başlatılan çözüm sürecini eleştirmesi üzerine sert konuşan Solmaz, “Kardeşliğimizi bozmak isteyen puştlara izin vermeyeceğiz. Bu konuda en büyük görev MHP’ye düşüyor” dedi.

Manisa İl Genel Meclisi(İGM) Başkanı Hayrullah Solmaz, İGM Mart ayı toplantılarının ikincisinde sert bir konuşma yaptı. Meclis toplantısı gündem dışı konuşmalarında söz alan MHP Gurup Başkanvekili Halil Turgut’un PKK’nın silahsızlaştırılması ve Kürt sorununun çözümüne ilişkin başlatılan çözüm sürecini sert sözlerle eleştirmesi üzerine bir açıklama yapan İGM Başkanı Hayrullah Solmaz, sert konuştu. Türkiye’de yaşayan Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arap vs.’nin bu ülkenin asli unsurları olduğunu vurgulayan Solmaz, “Bu milletin asli unsuru olan, kurucusu olan, 1924 yılında Kurtuluş Savaşı’nda beraber, kol kola savaşarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurma iradesini gösteren, bu toplumda adını, kendini tarif ederken, Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arap diye ne diye tarif ederse etsin bu ülkenin asli unsurlarıdırlar. Bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdırlar. Bu unsurlardan hangisi ‘Benim asli unsur olduğuma dair şüphelerim var’ diyorsa, bu memleketin de bu şüpheleri gidermesi asli görevidir. 30 senedir akan kanın üzerine bina edeceğimiz hiçbir mülkün bize faydası olmaz. Evvela kanı durduracağız. Kardeşliği şiar edineceğiz. Türk’ü de, Kürt’ü de, Laz’ı da, Çerkez’i de, Arap’ı da beyniyle ağzını bir edecek. Sevgi dili hepimizin ortak lisanı olacak. Bu yaparken, bu özgürlük, demokrasi ortamını sağlarken de silahla kim bir şeyler yapmaya kalkarsa onun da başı ezilecektir” dedi.

“Süreç siyasete alet edilmemeli”
Türkiye’nin gelişimi için başlatılan çözüm sürecinin siyasi polemiklere alet edilmemesi gerektiğini vurgulayan Solmaz, “Türkiye büyük hedeflere, büyük ideallere, Kızıl Elma’ya doğru koşmak istiyorsa, evvela kendi içindeki kavgalara son vermeli. Onun için de AK Parti’ye de, CHP’ye de, MHP’ye de düşen vazife; birbirimizin enaniyetlerini kaşıyarak değil, bu ülkenin yarınlarına hayatlarını ortaya koymuş insanlar olarak, kafa kafaya verip sorunun çözümüne yönelik projeleri üretmektir. Bu kutlu yolda, bu aziz milleti var edecek projeler üretmek bizlerin asli görevidir. Bu konuyu çok fazla da siyasi malzeme olarak, polemik konusu yapmadan, bu ülkenin akil insanlarına havale ederek, bize düşende bu kardeşlik atmosferini oluşturacak söylemlerde bulunarak bu süreci aşmayı umut etmektir” dedi. 

“İstiklal şairini bile bu ülkede vatan haini ilan ettiler”
Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u bu memleketten kovdular. Mısır’da ve Suriye’de yaşadı. Ülkesine girmesine müsaade etmediler. Ölümcül hastalığa yakalanınca, ölmek üzereyken lütfen ve kerhen ülkesine girmesine müsaade ettiler. Can çekişti bu ülkede sırf ruhunu ülkesinde teslim edebilmek adına, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki Mısır Apartmanı’nın üçüncü katında ruhunu teslim etti. Beyazıt Camii bahçesindeki teneşirde tabut içinde başında iki zabıtanın beklediği İstiklal Şairi Mehmet Akif’i üniversiteden çıkan 3 öğrenci tesadüfen fark eder. Aralarında ihtilafa düşerler biri tabutun Mehmet Akif’in tabutu olduğunu söylerken diğer iki arkadaşı ‘Olur mu hiç bu tabutun başında kimse yok. Mehmet Akif olsa başında binlerce insan olur, devlet töreni düzenlenir’ diye tartışırlar. Gider bakarlar ki tabutun içinde yatan Mehmet Akif Ersoy’dur. Ülkesinden kovulan Mehmet Akif’in cenazesi için bu 3 öğrenci seferber olur ve birkaç saat içinde yüzbinlerce insanı orada toplarlar.  Örtüsü dahi olmayan tabuta millet yüreğini örttü. Mehmet Akif’in cenazesi öylece defnedilir. Bunları, O’na bunları yaşatanlardan intikam almak için anlatmıyorum. Yarın bu ülkede böyle şeylerin yaşanmasına müsaade edilmemesi için anlatıyorum” dedi. 

“Ülkeyi soyanları da bu millet unutmaz”
Postmodern darbelerden de söz eden Solmaz, “Bugün hamasi nutuklar atıp da, bu yıl İstiklal Marşı’nın bilmem kaçıncı yılı deyip de bize nasihat vermeye çalışanlar dün bu milletin diniyle, karakteriyle, geçmişiyle, ahlakıyla alay edenlerin olduğunu unutmamak gerekir. Bugün onların yok olduğunu zannetmeyelim. Bugün ‘Bu milletin bekası için varız’ deyip de alttan alttan ceplerini doldurmak için 28 Şubat süreçlerinde bir gecede bu milletin 50 milyar dolarını da yürütenleri de unutmayın. ‘Laiklik elden gidiyor, şeriat geliyor, irtica geliyor’ diyerek bankaların içini boşaltanları da bu millet unutmaz. Bunlar unutulmazsa bu ülkenin yarınları bugünden güzel olacak. Unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi. 

“Kardeşliğimizi bozmak isteyen puştlara izin vermeyeceğiz”
Muhalefet partilerine bir çağrıda bulunan Solmaz, ““Muhalefetin görevi yanlışlarımızı dile getirmektir. Bizleri akçeli işlerde görürseniz, ahlaksız işlerde görürseniz söylemekte sizin görevinizdir. Ama siyasi çekişmelerle, oy kaygısıyla bu milletin 2 bin yıldır devam eden kardeşliğini, 30 yıldır bozmaya çalışan puştların elindeki imkanları almak için yapılan büyük işleri de Allahaşkınıza siyasi çekişmelere heder etmeyin. Bu milletin Türklük damarını kaşıyarak, aklını geri plana ittirip hırsını ve nefsini öne çıkartmanın gereği yok. Bu milletin büyük bir kısmını oluşturan aziz Türk milletine söylüyorum; kardeşlikle ilgili her türlü sarmayı yapın. Dünün acılarını, yaşanmış sıkıntılarını unutun. 30 yıllık kavganın bin yıllık mazisi olan, kıyamete kadar da geleceği olan kardeşliğimizi bozulmasına asla müsaade etmeyin. Bu konuda en büyük görev MHP’ye düşmektedir. MHP’yi ırkçı parti diye nitelendirenlere rağmen bu bin yıllık kardeşliği en çok talep etmesi gereken MHP olmalıdır. Türkiye artık ayağındaki bu nasırdan kurtulmalıdır. Bu nasır ülkenin ileri gitmesine engel oluyor” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.