SOFUOĞLU, "MUHALEFETİ MEMUR-SEN'E DEĞİL HÜKÜMETE YAP"

Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu'nun görüşmelerinde yaptığı konuşmada Memur-Sen'i eleştiren CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'e, Memur Sen'den cevap geldi. Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, "Muhalefeti, Memur-Sen'e değil hükümete yapmalısın." dedi.

SOFUOĞLU,

SOFUOĞLU, “MUHALEFETİ MEMUR-SEN’E DEĞİL HÜKÜMETE YAP”

Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nun görüşmelerinde yaptığı konuşmada Memur-Sen’i eleştiren CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’e, Memur Sen’den cevap geldi. Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, “Muhalefeti, Memur-Sen’e değil hükümete yapmalısın.” dedi. 

 

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in, TBMM Genel Kurulu’nda, Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nun görüşmelerinde yaptığı konuşmada Memur-Sen’i eleştiren CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’e Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu cevap verdi.

 

“Sendikaların yapıları gereği muhalif örgütlenmeler olduğunu ve iktidarda kim olursa olsun muhalif ruha sahip olmaları gerektiğini” belirten CHP’li Özel’e; “sendikacılığın günümüzde sadece muhalefet etme anlayışıyla hareket etmesinin hiçbir anlamı olmadığını, bu anlayışın 19.yy da kaldığını, sendikacılığa yepyeni bir anlayış getirerek, kamu çalışanları adına devrim niteliğinde kazanımlar elde ettiklerini” belirten Sofuoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün, bu kazanımların bir yansıması olarak 600 bine yakın üyesiyle Memur-Sen Türkiye’nin en büyük memur sendikaları konfederasyonudur. Toplu görüşme priminden aile yardımına, sözleşmeli kamu çalışanlarının kadroya alınmasına, 4-C’lilerin mali ve özlük haklarının düzenlenmesine kadar 127 kalemdeki kazanımın altında Memur-Sen’in imzası vardır. Bilgiden yoksun, tarafsızlıktan uzak, el ele, kol kola yürüdüğü konfederasyonların söylemleriyle hareket eden bir ana muhalefet partisi milletvekilinin ve partisinin bu ülkeye verebileceği hiçbir şey yoktur” dedi.

 

Özelde üyelerinin özlük haklarını savunarak, genelde de ülkenin normalleşmesini sağlayarak bugüne kadar sendikacılık yaptıklarını söyleyen Sofuoğlu, “Kimsenin taraftarı olmadan bizatihi taraf olmak iradesiyle hareket ederiz. Bağımsızız ama emekten, ekmekten, adaletten, özgürlüklerden ve demokrasiden yana da tarafız. Memur-Sen, bu milletin değerleri doğrultusunda sendikacılık yapıyor.” dedi. Sendikacılığa yeni bir sayfa açarak başladıkları yolculukta mevcut sendikal ezberleri bozduklarını ifade eden Sofuoğlu, “Yıllarca kirletilmiş bir alanda temiz bir sayfa açarak, sendikacılığı korsan gemilerin limanı ya da köhne zihniyetin sopası olmaktan çıkardık. Üyesinin ve ülkesinin faydasını düşünen, özlük ve özgürlük eksenli yeni bir bakış açısıyla sendikacılığı kavga zemininden hizmet zeminine çektik. Esnafın ve arabanın camı, kaldırımın taşı ile sorunu olmayan bir sendikayız. Eğitimciye yakışır üslup içerisinde demokratik taleplerimizi dillendirirken, hakkımızı ve haddimizi bilen bir sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz.” dedi

 

ÖZEL SENDİKACILIĞIN İLK DERSİNİ EĞİTİM BİR SENDEN ALDI

Özel’in, Memur-Sen’le ilgili olarak gerçeğe aykırı ve iftira niteliğinde, haddi aşan saçma sapan sözler sarf ettiğini ifade eden Sofuoğlu, bunun kendilerini şaşırtmadığını, bir türlü iktidar olmayı beceremeyen CHP’nin, iktidar olmayı becerememesinin nedenlerinin de bu şekilde ortaya çıktığını kaydetti. Sofuoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Eleştirilmesi gerektiğinde iktidarı nasıl eleştirdiğimizi de en iyi Özgür Özel bilir. 31 Aralık 2011 tarihinde Manolya Meydanında yaptığımız açık hava basın açıklamamızda sarf ettiğimiz cümlelerimiz, eminiz Sayın Özel’in kulaklarında çınlıyordur. O gün dilimizi ısırmadan nasıl konuştuğumuzu, neler söylediğimizi dinlerken, yüzündeki ve diğer mimiklerindeki hayret ve takdir ifadelerini tüm basın kayda alıyor, halkımız da izliyordu. Tereciye tere satmaya kalkıp bize sendikacılığın nasıl olması gerektiğini TBMM kürsüsünden vekil sıfatıyla anlatacağına, cesareti varsa sendikacılığa soyunsun da, kendisini alanlarda görelim. Zaten sendikacılığın ilk dersini de, 31 Aralık 2011 günü Manolya Meydanında Eğitim Bir-Sen’den aldı. Özel, şayet sendikacılık yapacaksa, kendisini el ele, kol kola yürüdüğü sendikalardan birinin başkanı olmaya davet ediyoruz.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.