SİMİT 70 KURUŞ

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Haziran ayı meclis toplantısında gündeme getirilen simit fiyatları ile ilgili olarak, odaya üye 13 fırının 90 gramlık simiti 70 kuruşa satabileceği kararı, oy birliği ile kabul edildi.

SİMİT 70 KURUŞ

SİMİT 70 KURUŞ

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Haziran ayı meclis toplantısında gündeme getirilen simit fiyatları ile ilgili olarak, odaya üye 13 fırının 90 gramlık simiti 70 kuruşa satabileceği kararı, oy birliği ile kabul edildi. 

Manisa TSO Haziran ayı olağan toplantısı oda meclis salonunda Meclis Başkanı Tezcan Ödemiş başkanlığında yapıldı. Toplantında konuşan Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz, 12 Haziran seçimleri ve ekonomi konusunda değerlendirmelerde bulundu.  12 Haziran günü seçimlerin demokratik bir ortamda yapıldığını belirten Koşmaz, “Halkımızın iradesi tecelli etmiş, ülkemizin geleceğinde kilit bir rol oynayacak yeni meclisimizin yapısı oluşmuştur. Adalet ve Kalkınma Partisi, üst üste üçüncü kez halkın teveccühünü kazanarak önemli bir başarı sağlamıştır. Yeni meclisimizde grup kuran tüm partilerimizi tebrik ediyor, yasama çalışmalarında başarılar diliyoruz. Önümüzdeki süreçte yeni meclisimize tarihi   görevler düşmektedir. Bunların başında da toplumumuzun yeni bir anayasa talebinin  karşılanması gelmektedir. Tüm partilerimizin uzlaşmaya açık olması, sivil toplumla birlikte toplumda genel kabul gören bir anayasayı hazırlaması son derece önemlidir. Toplumumuz ve yeni meclisimiz ortak hedeflerimiz etrafında bu kenetlenmeyi sağlayabildiği ölçüde Türkiye büyüyecek ve gelişecektir. Anayasa sürecinin yanı sıra Türkiye'yi yoğun bir ekonomi ve dış politika gündemi bekliyor. Ülkemiz açısından 2023’te dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer almak son derece önemlidir.  Bu hedefe ulaşabilmek için ekonomimizin ihtiyaç duyduğu reformları hayata geçirmeliyiz. Yeniden ekonominin gündemin birinci maddesi haline gelmesi bu açıdan son derece önemlidir.” dedi.

“ÜLKEMİZDEKİ SANAYİ ÜRETİMİ OLUMLU BİR SEYİR İÇİNDE”

Avrupa’da ve Orta Doğu’da ciddi siyasi ve ekonomik sorunların yaşandığı bir ortamda iktisadi konumunu güçlendiren bir Türkiye bölgede önemli bir istikrar unsuru olacağını ifade eden Koşmaz, şöyle devam etti: “TBMM çatısı altında görev yapma onurunu elde eden tüm milletvekillerimizi kutluyor, 24.dönem çalışmalarında başarılar diliyoruz ancak şunu söylemek gerek beklentimiz bir önceki hükümetten daha fazla, çünkü 2007’deki genel seçimleri sonrasında, küresel krizin işaretleri ise henüz ivme kazanmaya başlamıştı. Dünya ekonomisinin geleceğine yönelik ciddi belirsizlik ve tedirginlik vardı. Gelişmelerin yönü konusunda da zihinlerimiz karışıktı. Üç sene sonra bugün küresel krizin ağır etkilerini geride bırakmış olarak bir aradayız. En azından büyümedeki performansımıza bakarak Türkiye ekonomisi için bunu söyleyebiliriz. Dünyada ise Amerika ve Avrupa’da Almanya yeniden büyüme rotasına girmiş durumda. Fakat belirsizlikler de henüz tam anlamıyla sona ermiş değil. Komşumuz Yunanistan başta olmak üzere, pek çok ülke, halen, krizin derinleştirdiği sorunlarla mücadele içinde. Ülkemizde sanayi üretimi olumlu bir seyir içinde, yılın ilk çeyreği için büyüme beklentisi yüksek. Ancak, büyüme cephesindeki olumlu tablo yanında, cari açıktaki hızlı yükseliş soru işaretlerine yol açıyor, açıkla birlikte kaygılarımız da büyüyor.”

“MANİSA NİSAN AYINDA 300 MİLYON DOLARLIK İHRACAT YAPTI”

Manisa’nın ihracat ve ithalat rakamları hakkında da konuşan Koşmaz, “Nisan ayında 300 milyon dolarlık ihracat yapılmış, buna karşılık 278 milyon dolarlık ithalat yapılmıştır, böylece 22 milyon dolarlık dış ticaret fazlası verilmiştir. Bir ay sonra açıklanması nedeni ile ithalat rakamını bir sonraki ay paylaşacağımız Mayıs ayında ise il genelimizden 301. 5 milyon dolarlık ihracat yapılmıştır.” dedi. Önümüzdeki hafta dünyanın en büyük gıda ithalatçılarından Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak olan ve küresel gıda ticaretinin en önemli fuarlarından Summer Fancy Food Show’a KOSGEB destekli 68 kişilik ticaret heyeti ile katılacaklarını belirten Koşmaz, “Burada ikili iş görüşmeleri yapacak ve yeni ticaret olanakları araştıracak olan ticaret heyetimizdeki arkadaşlarımıza iyi yolculuklar. diliyor kazançlı işler temmeni ediyoruz. Odamızın önderliğinde yürütülen ve Türkiye dış ticaretinde oldukça  önemli bir alternatif yaratacak olan Batı Anadolu Lojistik organizasyonlar şirketleşme yolunda başarıyla ilerliyor. Türkiye’de ilk örneği olan,  kent konseyimizle ortaklaşa dünya bankasından aldığımız fonlarla yürüttüğümüz vatandaş karnesi projemizde saha çalışmalarını tamamladık önümüzdeki günlerde rapor da bitmiş olacak ve sizlerle paylaşacağız. Ve yine ülkemizde ilk olacak bir projeye Zafer Kalkınma Ajansı’ndan aldığımız 245.8 bin TL’lik hibe ile önümüzdeki ay başlıyoruz.” şeklinde konuştu.

MANİSA TSO’YA ÜYE FIRINLARDA SİMİT 70 KURUŞ

Koşmaz’ın konuşmasının ardından gündem maddelerine devam edildi. Gündem maddeleri arasında yer alan simit fiyatları ile ilgili olarak, Manisa TSO’ya üye olan 13 fırında 90 gramlık simitin 70 kuruşa satılabilmesi yönündeki karar, oy birliği ile kabul edildi.

 

 

 

 

 

           

 

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.