SEMAZENLER DERNEĞİ KURULDU

Manisa'da yeni kurulma aşamasında olan Semazenler Derneği tanıtım amacıyla basın toplantısı gerçekleştirdi. Semazenler Derneği Başkanı Musa Akçay Hazreti Pir Mevlana’nın sevgi çemberi ve hoşgörüsü içerisinde çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

SEMAZENLER DERNEĞİ KURULDU

 

SEMAZENLER DERNEĞİ KURULDU Manisa'da yeni kurulma aşamasında olan Semazenler Derneği tanıtım amacıyla basın toplantısı gerçekleştirdi. Semazenler Derneği Başkanı Musa Akçay Hazreti Pir Mevlana’nın sevgi çemberi ve hoşgörüsü içerisinde çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti. Toplantıya semazenler derneği geçici başkanı Musa Akçay, Mevlithanlar dernek başkanı Ali Gülfidan, belediye meclis üyesi Hüseyin Köroğlu, Gönül dostları dernek başkanı Burhan Kurtoğlu ve semazenler dernek üyeleri katıldı. Toplantıda ilk söz alan Musa Akçay, “ Derneğimizin kurma sebebimiz Konyalı Kılcı Nuri Efendi ile başlamıştır. Kılcı Nuri efendinin ışığı Semazenler Derneğinin kurulmasına vesile olmuştur. Kılcı Nuri Efendi geldiği zaman Hüseyin Köroğlu ile birlikte Mevlevihane’ye ziyarete gitmiştik. Mevlevihane o zamanlar bakımsız durumdaydı. Kılcı Nuri Efendi bize “ Oğlum inşallah burası ileride hak ettiği noktada hizmet verir demişti. Konya desturundan sonra sizlerle biraya gelmeyi hedeflemiştik ve bu istikamet doğrultusunda bugün birlikteyiz. Hazreti Pir’in sevgi ışığı altında bu derneğin hak yolunda ilerleyeceğine inanıyorum. Semazenler Derneği çatısında bulunan tüm dostlarımızı birbirine güvenen birbiriyle sırdaş olan güç olarak görüyorum. Dernek içerisinde 15 ile 19 yaş arasında ki çocuklarımız Sema öğreniyorlar. Her Cuma günü sabah 9’da genç kardeşlerimiz hem sema çalışmalarına devam ediyor hem de manevi duygularını eşsiz bir zenginlik ruhuyla besliyorlar.” dedi. Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu ise“ Musa kardeşimiz derneğin kuruluşu ve işleviyle ilgili sizlere bilgi verdi. Bilindiği gibi yine yönetimde bulunduğumuz Manisa Hafızlar, Mevlithanlar Derneği var. Bu derneğimiz hak etiği şekilde çalışmalarına devam ediyor. Günümüzde bir çok manevi değerimizi yitirmiş durumdayız. Bir çok insanımız elhamdülillah Müslümanız diyor ama sadece Elhamdülillah müslümanız demek yetmiyor. Önemli olan bir müslümana farz olan namaz, oruç gibi görevlerimizi yerine getirmektir. Milli ve dini birliğimize sahip çıkmamız gerekiyor. Semazenler Derneği olarak kardeşlerimiz sağ olsunlar bunları layıkıyla yapılıyor. Semazende gençlerimiz bir araya geliyorlar bu konuda gençlerimizin sayısını arttırmamız öncelikle şarttır. Güzel insan, Ahlaklı insan, Alçak gönüllü insan felsefesine sahip kardeşlerimizin yetişmesinde önayak olmalıyız. Burada bulunan tüm dostlarımızı sundukları katkılardan dolayı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Semazeneler Derneği yönetimi: Dernek Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Musa Akçay, Başkan Yardımcısı Hüseyin Köroğlu, sayman   Alpaslan Çakar, üyeler Ahmet Aksoy, Levent İşanlarlar, Ali Gülfidan ve Ercan Dereli’den oluşuyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.