ŞEHZADELER ŞEHRİ, HASTANELER ŞEHRİ OLUYOR

Manisa'da, ihalesi gerçekleşen, temel atımına sayılı günler kalan 400 Yataklı Bölge Hastanesi'nin sevinci yaşanırken, Bakanlıktan bir müjde daha geldi. AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Sağlık Bakanlığı'nın onayıyla mevcut Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nin yıkılarak yerine 400 yataklı Eğitim ve Uygulama Hastanesi yapılmasına karar verildiğini söyledi.

ŞEHZADELER ŞEHRİ, HASTANELER ŞEHRİ OLUYOR

ŞEHZADELER ŞEHRİ, HASTANELER ŞEHRİ OLUYOR

Manisa’da, ihalesi gerçekleşen, temel atımına sayılı günler kalan 400 Yataklı Bölge Hastanesi’nin sevinci yaşanırken, Bakanlıktan bir müjde daha geldi. AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla mevcut Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nin yıkılarak yerine 400 yataklı Eğitim ve Uygulama Hastanesi yapılmasına karar verildiğini söyledi.   

AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, düzenlediği basın toplantısında, Sağlık Bakanlığı’nın aldığı kararla Manisa’ya 2. büyük 400 yataklı Eğitim ve Uygulama Hastanesi’nin yapılacağı müjdesini verdi. İl binasında düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur’un yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli ve il başkan yardımcıları katıldı. AK Parti’nin 8. 5 yıl önce iktidara geldiğinde hastanelerin durumunu çok kötü olduğunu vurgulayan İl Başkanı Murat Baybatur, “ Hastanelerde kuyruklar, ilaç almak için saatlerce sırada bekleyenler, hasta odaları, hastanelerde rehin kalmalar almış başını gidiyordu. AK Parti iktidar geldiğinde öncelik olarak sağlık hizmetlerinde sınıflara ayrılmış halkımızı tek sınıf altında topladı ve hepsine 1. sınıf hizmet önceliğini tanıdı. İktidara geldiğimizde halkımız sınıflara ayrılmış; SSK’lı, Emekli Sandığı, yeşil kartlı ve BAĞ-KUR’lu olarak nitelendirilmişti. Oysa ki AK Parti iktidara gelir gelmez bu ayrıcalığı ortadan kaldırdı ve halkımız özel sağlık kuruluşları ve üniversitelerimiz başta olmaz üzere hepsinde ayrıcalık tanımadan hizmet aldı. Çok değil AK Parti iktidara gelmeden önce yani 8.5 yıl önce halkımız hastanelerde ayakta duramaz bir durumda kuyruklarda beklerken bu gün 5 yıldızlı otelleri andıran hastanelerde hizmet alıyorlar.” dedi.

“BÜTÜN İLÇELERDE HASTANELER YAPMAYA BAŞLADIK”

Manisa’nın bütün ilçelerinde hastaneler yapılmaya başladığını ve bir çoğunun bitmek üzere olduğunu ifade eden Baybatur, “Manisa’ya 400 yataklı bir bölge hastanesi kazandırdık. İhalesi yapıldı karar aşamasında ve yakında temeli atılacak. Celal Bayar Üniversite Hastanemizin ek binası tamamlandı yakında hizmete girecek. Ağız Diş Sağlığı Hastanemizin temelini attık yıl sonunda hizmete sunulacak. Biz AK Parti olarak her zaman dediğimiz gibi halka hizmetkar olmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz.Manisa, sanayisi tarımı ve ekonomisiyle her geçen gün hızlı büyüyen bir kent olarak marka şehir olma yolunda ilerliyor. Bizde bunun için bir bütün halinde bütün şehri kucaklayarak şehrimizin gelişmesi için gayretle çalışıyoruz.” diye konuştu.

“HASTANELERİMİZ 5 YILDIZLI KONFORA SAHİP OTEL GİBİ OLACAK”

Sağlık Bakanlığı’nın “Sağlıkta Dönüşüm Programı” aracılığıyla hasta odalarının tek ve iki kişilik olması için çalışma başlattığını hatırlatan Baybatur, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu kapsamda odaların nitelikli olması için yapılacak olan çalışmalar çerçevesinde Manisa'ya 400 kişilik büyük bir hastane daha yapılması planlandı. Nitelikli yatak olarak adlandırılan sistem; içerisinde banyo, tuvalet, televizyon, buzdolabı, klima, refakatçi koltuğu olmayı gerektiriyor. Ülkemizin tamamında 2015 yılına kadar tamamlanması planlanan Sağlıkta Dönüşüm Programı’yla hastanelerimiz adeta 5 yıldızlı konfora sahip otel gibi olacak.  Geçtiğimiz gün Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç ağabeyimiz Manisa’ya geldiğinde Manisalılara bir müjde vermişti. O gün sözü alınan hastanemiz için Sağlık Müdürlüğümüz talepte bulundu ve Sağlık Bakanlığı onayladı. Artık Manisa’ya ikinci 400 yataklı Eğitim ve Uygulama Hastanesi yapılacak. Ülke genelinde başlatılan bu proje çerçevesinde Manisa'ya 400 yatak kapasiteli 2. büyük hastane yapılması öngörüldü. 400 Yataklı Manisa Bölge Hastanesi'nin haricinde ikinci 400 Yatak kapasiteli hastane Eğitim ve Uygulama Hastanesi olarak Merkez Efendi Hastanesi’nin bulunduğu yere yapmayı planlıyoruz.”

“2015 YILINDA TAMAMLANMASI ÖN GÖRÜLÜYOR”

İl Başkanı Baybatur, yapılması plananlan 2. büyük hastaneyle ilgili olarak sözlerini şöyle sürdürdü, “Sağlık Bakanlığı halen kullanılmakta olan eski hastane binalarında tadilatlarla bu standartlara ulaşılmasının mümkün olmadığını öngördüğünden yeni anlayışa uygun olarak projelendirilmiş bu binalar yerine modern hastane binaları yapmayı hedeflemektedir. İşte görülüyor ki AK Parti bu güne kadar yaptıkları hizmetleri bir kademe daha ileri götürerek insanımızı dünya standartlarında yaşatmayı amaçlıyor. Gelişen dünya ülkelerinden kesinlikle geri kalmayacak her zaman daha iyi hizmetlerle ülkemizi daha da ileri götüreceğiz. Manisa’ya yapılması planlanan 400 Yataklı Bölge Hastanesi’nin haricinde yapılması planlanan ve 2015 yılında tamamlanması öngörülün ikinci 400 yataklı Eğitim ve Uygulama Hastanesi için emeği geçen Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç, Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Tanrıverdi, Milletvekillerimiz Recai Berber, Muzaffer Yurttaş, Uğur Aydemir ve Selçuk Özdağ’a, Sayın Valimiz Celalettin Güvenç’e İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ziya Tay’a ve tüm sağlık çalışanlarına, siz değerli basın mensuplarına ve iki büyük hastanenin yapılmasına emeği geçen herkese Manisalılar adına teşekkür ediyorum. TOKİ tarafından yapılacak olan 2. 400 yataklı Eğitim ve Uygulama Hastanemiz Manisalılara hayırlı olsun.” 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.