banner278

ŞEHİR EFSANESİ DEĞİL ŞEHİR HASTANESİ

Manisa'ya yapılacak olan 560 yataklı şehir hastanesiyle ilgili yankılar sürüyor. İstanbul'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen tarihi törenin ardından imzalar atıldı. Ak Parti MKYK Üyesi Hüseyin Tanrıverdi, hastanenin 24 ay içinde tamlanacağını açıkladı.

banner292
ŞEHİR EFSANESİ DEĞİL ŞEHİR HASTANESİ

ŞEHİR EFSANESİ DEĞİL ŞEHİR HASTANESİ

Manisa’ya yapılacak olan 560 yataklı şehir hastanesiyle ilgili yankılar sürüyor. İstanbul’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen tarihi törenin ardından imzalar atıldı. Ak Parti MKYK Üyesi Hüseyin Tanrıverdi, hastanenin 24 ay içinde tamlanacağını açıkladı.   
Manisa’ya 560 yataklı şehir hastanesi yapılıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen tarihi törenin ardından imzalar atıldı.   24 AYDA TAMAMLANACAK  Manisa 560 Yataklı Şehir Hastanesinin uzun bir süre engellemelere takıldığını ve bu sebeplerden dolayı geciktiğini kaydeden AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili; “Şehir Hastanesi Manisa’mız adına büyük bir hayaldi ve bu hayalin gerçekleşmesi yolunda Başbakanımız önderliğinde önemli imzalar atıldı. Araya giren engeller nedeniyle özellikle bazı kesimler bizi suçlamaya çalıştı. Çok şükür atılan imzayla birlikte gerçeklerde ortaya çıkmış oldu. Güneşin balçıkla sıvanamayacağı ortaya çıktı. O nedenle 560 yataklı şehir hastanesi imza töreninin gerçekleşmesi bizleri ve Manisalı hemşerilerimizi mutlu etti. Yapılacak olan hastane sadece Manisa’mıza değil bölgemize hizmet edeceğinden Manisa önemli bir sağlık şehri haline gelmiş olacak. Bu hastanemiz aynı zamanda son çıkan yeni ve modern cihazlarla donatılmış bir hastane hizmeti sunmuş olacak. Dolayısıyla konforda bu hastanede dikkate alınmıştır. 100 bin metrekare alana sahip olan hastane ileriki süreçte bulunduğu alana yeni ihtiyaçların yapılması hususunda doğacak yatırımları da kabul edebilecek bir özelliğe sahip olacak olup 24 ay içerisinde tamamlanacak. Hayırlı olsun” dedi.  
SPİL DAĞI, SABUNCUBELİ TÜNELİ VE ŞEHİR HASTANESİ 2011 yerel seçimlerinden önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’ya gelerek görkemli bir seçim mitingi gerçekleştirdiğini hatırlatan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ; “Başbakanımız Manisa’ya geldiğinde Manisalı hemşerilerimize 4 söz vermişti. Bunlar; Manisa’nın Büyükşehir olması, Spil Dağı Projesi, Sabuncubeli Tüneli Projesi ve Şehir Hastanesinin oluşturulmasıydı. Hastane yapım aşamasında önce arsa ile ilgili bir sorun yaşadık. Manisa Belediyesi tarafından bu projemiz yaklaşık 8 ay kadar geciktirildi. Ardından ihalesi yapıldi fakat mahkemelik olması nedeniyle iptal edildiğinden yeniden bir kanun çıkarılması gerekiyordu. TBMM’de geçen dönem bu kanunu çıkardık. Bu dönem içerisinde de 560 Yataklı Dev Şehir Hastanesinin temelinin atılması gerekiyordu. Zaman zaman 2 sene geçti ne zaman temel atılacak sorularıyla karşılaşıyorduk. Bu sorunun cevabı olarak en geç Eylül ayında temelin atılacağını belirtiyorduk. İnşallah Manisa’ya verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getireceğiz. Yina önemüzdeki sene içerisinde 400 Yataklı Hastaneyi inşa edeceğiz. İlerdeki projelerimizden birisi de Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesini Karaoğlanlı mevkiine taşımak. AK Parti Manisa beş Milletvekili olarak Mecliste tüm gayretlerimizle çok yoğun çalışıyoruz. Heni yapılacak olan 560 yataklı şehir hastanesi ve 400 yataklı hastane Manisa’mıza hayırlar getirsin” ifadesinde bulundu. 
MANİSA 1000 YATAĞA KAVUŞMUŞ OLACAK  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla 560 yataklı Manisa Şehir Hastanesinin imza töreninin gerçekleştirildiğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; “Öncelikle gerçekleştirilen imza töreni ve 560 Yataklı Şehir Hastanesi Manise’mıza hayırlı olsun. Sadece 560 yataklı hastane değil, Merkez Efendi Devlet Hastenesi bahçesine TOKİ vasıtasıyla yapılacak olan 400 Yataklı Hastaneyi de saydığımızda Manisa bin yatağa yakın bir hastaneye kavuşmuş olacak. Yeni yapılacak olan hastanelerle birlikte Manisa’nın sağlık alt yapı sorununun kalmayacağına inanıyorum. Şehir efsanesi değil, şehir hastanesi kuruyoruz” şeklinde konuştu.
SAĞLIKTA YENİ BİR ÇAĞ  Şehir Hastanesinin yapılmasıyla birlikte Manisa’nın çok büyük bir değişim yaşayacağını belirten AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber; “Celal Bayar Üniversite Hastanesi, Devlet Hastanelerimiz ve yeni yapılacak 400 yataklı devlet hastanesi ve 560 yataklı şehir hastanesiyle Manisa ilçelerine ve yakın illere varıncaya kadar sağlıkta büyük bir yatırım kazanmış oldu. Türkiye aynı zamanda yapılacak şehir hastaneleriyle birlikte sağlıkta yeni bir çağa girmiş olacak hayırlı olsun” dedi.
Manisa Şehir Hastanesinin hayırlara vesile olmasını temenni eden AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir; “Başbakanımız öncülüğünde 14 ilin şehir hastanelerinin atılan imzaları Türkiye’nin sağlık noktasında nerelerden nereye geldiğinin en güzel örneklerinden birini oluşturuyor, 560 yataklı şehir hastanemiz bulunduracağı imkanlarla önemli bir sağlık merkezi konumunda olacak. Hayırlı olsun” ifadesinde bulundu.
Şehir Hastanesinin yapımının bazı kesimler tarafından provoke edilmek istendiğini ve projesinin Manisa Belediyesi tarafından geciktirildiğini ifade eden AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur; “Şehir Hastaneleri Başbakanımızın da en büyük hayallerinden biriydi ve gerçekleştirme konusunda önemli bir adım olan imza atma törenini yaşadık. Öncelikle hayırlı olsun. Şehir Hastanesi Manisa için önemli bir hizmet. Her ne kadar yeni göreve gelen MHP İl Başkanı nezaket ölçülerini kaçırmış olsa da biz o noktaya takılmıyoruz ve Manisa’mıza hizmet etme noktasında önümüze bakıyoruz” şeklinde konuştu.  
Şehzadeler İlçesine yapılacak olan Hastanenin mutluluğunu tüm AK Parti teşkilatlarıyla birlikte bahtiyarlığını yaşadıklarını ifade eden Manisa Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç; “Biz her zaman daha mutlu, daha yaşanabilir bir Manisa için varız. Manisa Şehir Hastanesi sadece Manisa ilimize değil Manisa’ya yakın olan il ve ilçelere de hizmet verecek. Bu nedenle hastanenin bölgemize hayırlı olması temennilerimi iletiyorum” ifadesinde bulundu.      

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.