SALİHLİ'DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI İŞ BIRAKTI

Manisa'nın Salihli ilçesinde çeşitli meslek örgütü, dernek ile sendikaya üye sağlık çalışanları, Gaziantep'te hastanede uğradığı saldırıcı sonucu hayatını kaybeden doktor Ersin Arslan'ı ölüm yıldönümünde andı, "sağlıkta şiddete karşı mücadele" amacıyla gerçekleştirilen iş bırakma eylemine katıldı.

SALİHLİ'DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI İŞ BIRAKTI


SALİHLİ’DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI İŞ BIRAKTI

Manisa’nın Salihli ilçesinde çeşitli meslek örgütü, dernek ile sendikaya üye sağlık çalışanları, Gaziantep'te hastanede uğradığı saldırıcı sonucu hayatını kaybeden doktor Ersin Arslan'ı ölüm yıldönümünde andı, "sağlıkta şiddete karşı mücadele" amacıyla gerçekleştirilen iş bırakma eylemine katıldı.

İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü bahçesinde toplanan bir grup doktor ve sağlık çalışanı, geçtiğimiz yıl Gaziantep'te uğradığı saldırı sonucu ölen Dr. Ersin Arslan'ın ölümünün yıl dönümünde meslektaşını andı, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti protesto etmek için acil durumlar haricinde hastalara bakmadı.
Grup adına basın açıklamasını okuyan Manisa Tabipler Odası ve SES üyesi Dr. Hüseyin Köz, Dr. Ersin Arslan'ın ölüm yıl dönümünde sağlıkta şiddete karşı grevde olduklarını söyledi. Köz, acil hastalar, kanser hastaları ve diyaliz hastaları ile yatan hastalar dışında sağlık hizmeti sunmayacaklarını belirterek, şöyle konuştu: "Sağlık sisteminde yanlışlıklara 'dur' demek ve sağlık emekçilerinin sorunlarına dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. 1 yıl önce Dr. Ersin Arslan Gaziantep'te hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Sağlık çalışanları her gün ülkenin dört bir yanında şiddet görmeye devam ediyor. Bazı hemşireler ve sağlık çalışanları dövüldü. Kaymakamın dövdüğü doktor, hastane müdürünün kovaladığı sağlık çalışanı, emniyet güçleri ve başhekimlerin saldırısı, hasta ve hasta yakınlarının yerlerde tekmelediği hamile doktor... Bugün acil hastalar, diyaliz hastaları ile yatan hastalar dışında sağlık hizmetleri sunmuyoruz. Amacımız sağlık emekçilerinin sorunlarına dikkat çekmek."
KESK'e bağlı SES ve Manisa Tabipler Odası tarafından düzenlenen eyleme CHP, EMEP, ÖDP, Atatürkçü Düşünce Derneği ilçe yöneticileri, Eğitim Sen, Türk Sağlık Sen ve Emekli Sen temsilcileri destek verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.