SALİHLİ TSO PROJE GRUBU İLK TOPLANTISINI YAPTI

Manisa'nın Salihli ilçesinde Mahir Köselerin başkanlığını yaptığı ve Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan 5 kişilik proje grubu ilk toplantısını yaptı.

SALİHLİ TSO PROJE GRUBU İLK TOPLANTISINI YAPTI

SALİHLİ TSO PROJE GRUBU İLK TOPLANTISINI YAPTI

Manisa’nın Salihli ilçesinde Mahir Köselerin başkanlığını yaptığı ve Salihli Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan 5 kişilik proje grubu ilk toplantısını yaptı.

STSO Meclis Toplantı salonunda yapılan toplantıda proje grubunun sorumluluklarının neler olduğunu anlatan grup Başkanı Mahir Köseler, “Salihlimiz için uygun yatırım alanlarının tespiti ve tespit edilen uygun yatırım alanları için fizibilite etütleri hazırlanmalıdır. Fizibilite etütleri yapılan projeler için yatırım ortakları oluşturmalı veya oluşturulmasında teknik destek vermelidir. Gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından fizibilite etütleri hazırlanmış projeler için yatırımcıların Salihlimize yatırım yapmalarının sağlanması için toplantılar düzenleyeceğiz. Salihli’de sanayicimizin en büyük maliyet kısmını oluşturan enerji giderlerinin azaltılması amacıyla enerji projeleri için ortaklıkların oluşturulmasını sağlamak ve Salihli’ye büyük bir enerji santrali kazandırmalıyız. Avrupa Birliği, Dünya Bankası, Kalkınma Ajansları gibi hibe yardımlarından faydalanmak için projeler hazırlanmasında bilgi ve teknik destek vereceğiz. Sanayicimizin nitelikli personel istihdamı konusunda yardımcı olmak ve bu konuda veri bankası oluşturacağız. Sanayici ve işadamlarımızın sahip olduğu kuruluşların satışlarında ve alımlarında yardımcı olacağız. Salihli’de ortaklık kültürünün oluşmasına teknik destek vererek, daha büyük yatırımların yapılmasına ve ortaklıkların sorunsuzca devam etmesine yardımcı olacağız. Benzer iş sahalarındaki oluşumların daha verimli hale dönüştürülmesi amacıyla birlikteliklerin oluşmasına teknik destek vereceğiz. Sanayicimize teknik destek olmak amaçlı bilgilendirmeler yaparak, bu konuda konferans ve seminerler düzenleyeceğiz. Salihlimizin proje bazlı yatırımları için yerel yönetim ve merkezi yönetimin alt yapı desteklerine yardımcı olacağız. Salihli’yi bilhassa turizm, tarıma dayalı sanayi ve enerji alanından biri veya tamamı için ihtisas fuar merkezi haline dönüştürmek adına çalışacağız.”dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.